Szukaj Pokaż menu

50 lat temu twierdziła, że wraz z mężem zostali porwani przez UFO. Dopiero teraz naukowcy odkryli dowód, który ciężko podważyć

332 232  
888   216  
Musiało upłynąć sporo czasu, aby stwierdzić, że Betty Hill nie blefowała. Narysowana przez nią droga do "domu kosmitów", którą podobno opisali jej obcy, przedstawia rzeczywistą konstelację gwiazd - rzecz w tym, że w czasach kobiety jeszcze nikt o jej istnieniu nie wiedział.

Mistrzowie Internetu - co napisała Elżbieta II w swoim sekretnym liście

90 954  
522   95  
W dzisiejszym odcinku m.in. radzimy jak taniej kupować chleb; dowiedz się u MSWiA, gdzie najbliżej masz schron; węgiel a TVP oraz film idealny, który każdy z nas by obejrzał.

Słynni filmowi bohaterowie, którzy gościnnie pojawili się też w zupełnie innych produkcjach

191 078  
577   43  
Cameo – tak zwykło się nazywać gościnny, nieoczekiwany występ w filmie jakiejś wielkiej gwiazdy kina. Najczęściej „wizyta” jest bardzo krótka, a nazwisko takiego gościa nie pojawia się w napisach początkowych, aby nie zepsuć widzom niespodzianki.


Najwięcej frajdy sprawiają jednak chwile, gdy na ekranie pojawia się nie tyle nawet co sama gwiazda, a kultowy bohater przez nią wykreowany i z nią kojarzony. Takie perełki nie zdarzają się jednak zbyt często.

James Bond w Return Of The Man From U.N.C.L.E

Man From U.N.C.L.E był nadawanym w latach 60. amerykańskim serialem szpiegowskim, który w 1983 roku doczekał się swej filmowej wersji – podobnie jak prekursor, skierowanej na ekrany telewizyjnych odbiorników. W tymże dziele nieoczekiwanie pojawił się pewien szarmancki Brytyjczyk wożący się wypucowanym Astonem Martinem.Żeby tego było mało, na tablicy rejestracyjnej zamiast numerów widnieją dwie literki „J.B.". I już nie ma wątpliwości, że chodzi o agenta Jej Królewskiej Mości.


Szkoda tylko, że 007 ma twarz George’a Lazenby’ego – aktora okrzykniętego najgorszym ze wszystkich Bondów.
Technicznie więc rzecz biorąc ten australijski przystojniak o gracji nieheblowanej deski dwukrotnie wcielił się w rolę 007.

Catherine Tramell i… T-1000

Catherine Tramell to dama sportretowana przez Sharon Stone w „Nagim Instynkcie”, gdzie w pamiętnej scenie zakładania nogi na nogę ukazała oczom widzów skrawek swego bobra. Co ta pani ma wspólnego z ciekłometalicznym terminatorem polującym na małoletniego Johna Connora?

A to, że obie te postaci pojawiły się w, trwającej ułamek sekundy, scenie filmu „Bohater ostatniej akcji” z Arnoldem Schwarzeneggerem. Oczywiście nawet do tego absurdalnie krótkiego ujęcia zatrudniono Sharon Stone i Roberta Patricka.


T-1000 (znowu)

Ale się uczepiłem ostatnio tego „Terminatora”…
Pamiętacie taką starą, suchą jak niezalany wrzątkiem Vifon, komedię pt. „Świat Wayne’a”? W jednej ze scen samochód bohatera granego przez Mike’a Mayersa zostaje zatrzymany przez policjanta na motocyklu. Stróżem prawa okazuje się T-1000.

https://www.youtube.com/watch?v=UN_VgVEZD0k
Podobno Meyers nie był zbyt optymistycznie nastawiony do zamieszczenia w filmie tej sceny. Uważał ją za mało zabawną. Jednak, ku radości producentów, widzowie, którzy w tym samym roku zobaczyli premierę „Terminatora 2” - zareagowali na ten gag bardzo pozytywnie. Zresztą ta krótka, głupawa scena i tak ma w sobie więcej ognia niż wszystkie filmy o terminatorze, które powstały w późniejszych latach.

Kapitan Willard

Kapitan Benjamin Willard to grany przez Martina Sheena bohater „Czasu Apokalipsy”.Czternaście lat później aktor powtórzył słynną rolę nakłoniony przez swojego syna Charliego do gościnnego występu w drugiej części „Hot Shots”.Przy okazji – na potrzeby tego filmu młody Sheen musiał w szybkim czasie przybrać na wadze i wyrzeźbić swoje ciało tak, aby choć trochę przywoływało na myśl muskulaturę parodiowanego przez niego Johna Rambo. Artyście udał się ten wyczyn w zaledwie kilka tygodni ciężkiej katorgi pod okiem profesjonalnego trenera. Po zakończeniu zdjęć efekt intensywnych treningów momentalnie poszedł w niepamięć, aktor nie chciał kontynuować swojej przygody z siłownią, a bicepsy zostały spłukane wódą i obficie posypane koksem.

Ray Stantz

W familijnej komedyjce opartej o znaną kreskówkę pt. „Casper” przez moment zobaczyć możemy jednego ze znanych nam bohaterów „Pogromców duchów”. W postać Raya Stantza po raz kolejny wcielił się Dan Aykroyd.

https://www.youtube.com/watch?v=kSpvtwt-4HU&feature=youtu.be

Matt Hooper

A to postać znana ze „Szczęk” Spielberga. Podobno wcielający się w Matta Hoopera Richard Dreyfuss nie chciał nawet słyszeć o pojawieniu się na planie drugiej części filmu o rekinie ludojadzie konsumującym gości plażowego kurortu. Praca nad oryginałem była dla niego prawdziwym horrorem i aktor do dziś nie wspomina jej zbyt dobrze.Dreyfuss zgodził się za to pojawić w pierwszych scenach nakręconej 32 lata później krwawej komedii pt. „Pirania 3D”. Przekonany został za pomocą tłustego czeku.
Wprawdzie grany przez niego bohater figuruje na liście płac jako „Matt Boyd” (wiadomo – twórcy filmu o wygenerowanych komputerowo rybach nie mieli praw do wykorzystania prawdziwego nazwiska bohatera „Szczęk”), wszyscy jednak wiedzieli o kogo chodzi. Matt ginie pożarty przez piranie w okolicach czwartej minuty filmu. Cóż – mógł mieć większą łódź...


John McClane

W czasach, kiedy parodie autentycznie bawiły, powstało sporo naprawdę uroczych produkcji. Jedną z nich było „Strzelając śmiechem”- film należący do serii „W krzywym zwierciadle”. Był to pastisz „Zabójczej broni”, a główne role powierzono Samuelowi L. Jacksonowi i nieco dziś zapomnianemu Emilio Estevezowi. W jednej ze scen polujący na bohatera granego przez tego ostatniego bandyci ostrzeliwują jego przyczepę kempingową. Ze zgliszczy wyczołguje się nie kto inny jak sam John McClaine, grany oczywiście przez Bruce’a Willisa!

https://www.youtube.com/watch?v=DN6feERzbo8

Kane z „Obcego”

Kane był członkiem załogi Nostromo. To z jego bebechów „wykluł” się drapieżny kosmita w pamiętnej, krwawej scenie, która stała się prawdziwą wizytówką serii.


Po latach John Hurt powrócił do tej postaci, a nawet i ponownie zagrał w identycznej niemalże scenie nakręconej na potrzeby komedii Mela Brooksa pt. „Kosmiczne jaja”. Tym razem na widok kosmity przebijającego się przez ciało obolały Kane wyjęczał: „O, nie! Znowu to samo!”.
577
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu Mistrzowie Internetu - co napisała Elżbieta II w swoim sekretnym liście
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu Jak z taniej zabawki Sokoła Millenium dla dzieci zrobić prawdziwy, pełnoprawny model
Przejdź do artykułu 10 głupich kłamstw o kobietach, które wciska nam Hollywood
Przejdź do artykułu Sprawdź wzrok i znajdź dziecko
Przejdź do artykułu Idiotyczne rzeczy, które uznajemy za normalne oglądając filmy
Przejdź do artykułu Filmowe wpadki, które były tak dobre, że zdecydowano się je pozostawić
Przejdź do artykułu 20 niesamowicie oczywistych niedociągnięć w znanych filmach
Przejdź do artykułu 20 przykładów fatalnego zarządzania firmą i traktowania pracowników jak służbę
Przejdź do artykułu Polscy celebryci w przeszłości - Ja nie jestem erotomanem, muszę ten biust zobaczyć ze względów zawodowych
Przejdź do artykułu 10 ukrytych symboli i wiadomości w popularnych filmach i serialach, które mogłeś przegapić

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą