Szukaj Pokaż menu

Chcieli tylko zrobić remont w kuchni jak najmniejszym kosztem. Ich uwagę przykuło coś dziwnego na podłodze

485 273  
1215   80  
Nie jest to może złoty pociąg z Wałbrzycha, ale odkryte przez przypadek znalezisko, które znajdowało się pod podłogą w kuchni, również wzbudziło wiele emocji.

Filmy kłamią, a oto 10 doskonałych tego przykładów. Będziesz mocno rozczarowany...

209 157  
536   159  
Właściwie każdy film powinien rozpoczynać się od zastrzeżenia: poszczególne sceny zawierają elementy, których nie należy powtarzać w domu. Bo są niebezpieczne? Nie – bo nie zadziałają.

7 kontrowersyjnych ciekawostek na temat Biblii

174 733  
513   171  
Mimo intensywnych wysiłków Harry'ego Pottera, to Biblia pozostaje najpoczytniejszą książką na świecie. I to pomimo faktu, że większość z nas nawet nie próbowała jej przeczytać. Szkoda, bo można dowiedzieć się naprawdę ciekawych rzeczy...

#1. Szatan vs. Bóg

Kliknij i zobacz więcej!

Szatan uosabia zło, nieprawdaż? Okazuje się, że można to różnie interpretować. Pewien Węgier zdecydował się dokładnie przeczytać Biblię i... policzyć osoby uśmiercone przez szatana. Było ich 10, co z jednej strony pozwala zaklasyfikować go jako seryjnego mordercę, z drugiej jednak... pozostawia daleko w tyle za Bogiem.
Jeśli uwzględnić plagi, potop oraz inne specyficzne metody wychowawcze stosowane przez stwórcę, to na jego sumieniu znajdują się dokładnie 2.476.633 istnienia. I mowa tu wyłącznie o tych zabitych, których Biblia wylicza.

#2. Matuzalem

Kliknij i zobacz więcej!
Matuzalem, przekleństwo ZUS-u, miał według Biblii żyć 969 lat - całkiem sporo, nie tylko jak na potrzeby emerytalne - i pierwszego syna spłodzić w wieku lat 187. Abstrahując od realności jednego czy drugiego, część badaczy wskazuje na możliwość błędu w tłumaczeniu i przywołaniu niewłaściwych jednostek - stosowanych w kalendarzu żydowskim księżycowych lat zamiast miesięcy.
Gdyby to okazało się prawdą, Matuzalem żyłby 78 i pół roku (także bardzo długo jak na owe czasy), przy czym ojcem zostałby w wieku lat 15, co z pewnością wydaje się, ekhm, łatwiej wykonalne.

#3. Świadkowie Jehowy

Kliknij i zobacz więcej!
Świadkowie Jehowy - jedyni ludzie, którzy odnajdą cię nawet tam, gdzie nie sięgają seryjni mordercy i urząd skarbowy - mają przynajmniej jeden powód mniej do radości, nie obchodzą bowiem urodzin. Wszystko przez to, że w Biblii świętowanie tego dnia opisane było dwukrotnie i za każdym razem kończyło się czyjąś śmiercią. Aby nie kusić losu i zarazem nie szargać pamięci poległych, świadkowie Jehowy zrezygnowali ze świętowania urodzin.

#4. Biblia z błędem

Kliknij i zobacz więcej!
Pomyłki się zdarzają. Przekonali się o tym dwaj londyńscy drukarze w pierwszej połowie XVII wieku, którzy niechcący poprawili nieco szóste przykazanie. Zgubili "not", przez co przykazanie zaczęło zalecać "Cudzołóż!" zamiast surowo domagać się czegoś przeciwnego. Biblię dopasowaną do własnych oczekiwań można jeszcze kupić - choć egzemplarze kosztują krocie. Za jeden chętnemu przyjdzie zapłacić nawet 90 tysięcy dolarów.

#5. Nie kradnij...

Kliknij i zobacz więcej!
"Nie kradnij", głosi Biblia. Tak, pomiędzy teorią i praktyką zawsze był pewien rozdźwięk. Mimo to specyficznego wymiaru nabiera fakt, że najczęściej kradzioną książką na świecie jest właśnie Pismo Święte. Część przyłapanych na gorącym uczynku twierdzi, że Biblia powinna być dostępna za darmo, a jej ceny są zdecydowanie zbyt wysokie. Część z kolei kradnie dla rozrywki, a fakt podprowadzenia właśnie Pisma Świętego dodaje zabawie pikanterii. Takie czasy...

#6. Biblia w Korei Północnej

Kliknij i zobacz więcej!
Korea Północna nie przepada za Biblią - delikatnie mówiąc. Ale co stanie na przeszkodzie chrześcijańskim edukatorom? Na pewno nie Kim Dzong Un i jego świta. Różne organizacje regularnie przemycają egzemplarze Biblii na teren Korei Północnej, sowicie opłacając skorumpowanych pograniczników. Przy sprzyjającym wietrze, nad terytorium Korei wysyłane są balony zadrukowane psalmami, które po pewnym czasie lądują na ziemi.

#7. Jak Bóg Izraelowi, tak Izrael Bogu

Kliknij i zobacz więcej!
Niezadowolony z nieprzestrzegania zawartego przymierza, Bóg postanowił postawić przed sądem cały Izrael, o czym opowiada Księga Micheasza. Całkiem niedawno postanowił mu się zrewanżować pewien Izraelczyk, który zażądał zakazu zbliżania się Boga do jego osoby (ze względu na wyjątkowo nieprzychylny zdaniem powoda stosunek, jeśli to cokolwiek zmienia). Jak Bóg Izraelowi, tak Izrael Bogu najwyraźniej.
Sąd jednak nie przychylił się do próśb mężczyzny. Już podczas pierwszej rozprawy odrzucił wniosek, stwierdziwszy dodatkowo, że oskarżony nie stawił się przed obliczem, z kolei zaś powód potrzebuje pomocy, ale najwyraźniej nie sądu.


Źródła: 1, 2, 3, 4, 5
513
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu Filmy kłamią, a oto 10 doskonałych tego przykładów. Będziesz mocno rozczarowany...
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu Internauci wyśmiali rapera Popka, bo ten ma małego siusiaka – Największe obciachy
Przejdź do artykułu Zapomniana historia PRL - Uprowadzenie samolotu PLL LOT-762
Przejdź do artykułu Dziewczyny, które wzięły się za siebie
Przejdź do artykułu Krwawe ofiary, czarna magia i pokłony składane kamieniom - Wigilia u Słowian
Przejdź do artykułu Najważniejsze życiowe lekcje, których nauczył nas serial Breaking Bad
Przejdź do artykułu Bożonarodzeniowa impreza na wojennym froncie
Przejdź do artykułu Pani klientka w stroju Ewy, czyli co może pójść nie tak, kiedy naprawiasz ludziom domy
Przejdź do artykułu Widoki, dla których warto udać się na sam koniec świata
Przejdź do artykułu Wolter - sprytny oszust, któremu zawdzięczamy dżin z tonikiem

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą