Szukaj Pokaż menu

Latające spodki pochodzenia ziemskiego, które sprawiły, że kosmici mają z nas niezły ubaw

119 544  
343   25  
Latające spodki od zawsze kojarzą nam się z gwiezdnymi turystami, co to pecha mieli trafić w pobliże naszej planety. Co jakiś czas media donoszą o kolejnych talerzach, które na oczach zszokowanych gapiów przecinają niebo i równie szybko z zasięgu ludzkich oczu znikają. Czy jednak aby na pewno mamy do czynienia z obiektami pochodzenia pozaziemskiego? Być może niekoniecznie.

Jak wybrać swojego partnera życiowego. Poradnik bardziej na serio

214 949  
492   217  
Dla sfrustrowanego singla życie zazwyczaj wygląda tak:

10 potwornickich ciekawostek o kotach

165 800  
476   67  
Dzisiaj koci szpiedzy, niezwykłe uszy, trzecia powieka i naukowcy badający opadanie kotów z 30 piętra...

#1. Metoda na głoda

Nie jesteśmy w stu procentach pewni, czy był Polakiem, ponieważ urodził się na terenie zaboru pruskiego, a źródła nie wskazują jasno na poczucie narodowości. Jedno jest pewne - podczas stacjonowania pod Paryżem zjadł w ciągu roku 174 koty (co daje średnio 0,47 kota dziennie). Jego koledzy relacjonowali także, że jeśli pod ręką nie było kota, to potrafił zjeść 2 kilogramy trawy w ciągu dnia.

#2. Kawa z kotem


Moda na kocie kawiarnie przyszła do nas najpewniej z Japonii, gdzie takie przybytki futrzastej rozkoszy są bardzo popularne. W Polsce koci interes dopiero się rozkręca, ale jeśli nie macie alergii na koty, to możecie napić się kawy w ich towarzystwie w co najmniej dwóch miastach naszego kraju. Jeśli znacie podobne kawiarnie w innych miastach, to dajcie znać w komentarzach, pewnie ktoś skorzysta.

#3. Kicia! Kicia!


W eksperymencie badano dwadzieścia domowych kotów. Polegał on na tym, że kot był wołany po imieniu przez kilka różnych osób, w tym przez właściciela. Wołający byli poza zasięgiem wzroku kota, a badacze sprawdzali, czy kot reaguje w jakiś sposób na nawoływanie. Okazało się, że koty rozpoznają bezbłędnie swoje imię i potrafią po głosie rozpoznać swojego właściciela. A po czym poznać, że kot rozpoznał swojego właściciela? Wielu z was pewnie się domyśliło - kot nie reaguje, kiedy wie, że to właściciel go woła.

#4. Panie kocie...


Został nim w 1997 roku i wiąże się z tym wiele plotek i legend. Jedni mówią, że wygrał uczciwie, inni mówią, że wcale nie było wyborów. W każdym razie kot ze swojego stanowiska nie schodzi do dziś. W 2013 roku podczas obchodu Talkeetny sołtys stał się obiektem zamachu, którego dopuścił się niejaki "pies". Stubbs po tygodniu pobytu w klinice weterynaryjnej powrócił na swoje stanowisko.

#5. Blink, blink


Trzecia powieka to przeźroczysta błona znajdująca się pod właściwą powieką. Przez większość czasu jest zupełnie niewidoczna, a jej zadanie zbliżone jest do pracy wycieraczki samochodowej - rozprowadza kocie łzy po gałce ocznej i ściąga z niej zanieczyszczenia. Trzecia powieka nasuwa się na całą gałkę oczną podczas snu, jednak zaraz po przebudzeniu chowa się i u zdrowego kota jest niewidoczna. Jeśli trzecia powieka nie chowa się lub jest widoczna i zmętniała, to należy udać się do weterynarza.

#6. Koci survival


Koty i szczury są mistrzami przetrwania, zarówno jedne, jak i drugie są w stanie przeżyć pijąc morską wodę. Naukowcy zauważyli, że koty jeśli są bardzo odwodnione, to spożywają minimalną ilość słonej wody, ale jeśli tylko mogą, to starają się popijać słoną wodą jedzenie.

#7. BOOM!


Dziwne? Dziwni to są naukowcy! W 1987 roku przebadali 132 koty na okoliczność spadania z wieżowców. 90% kotów przeżyło upadek, a tylko 37% wymagało interwencji ratowniczej, by przeżyć. Jeden twardziel spadł z 32 (sic!) piętra i poza zapadniętym płucem ukruszył sobie tylko ząb. Po dwóch dobach pobytu w klinice wylizał się i wrócił do właściciela (naukowca oczywiście).

Dzieje się tak, ponieważ kot z rozłożonymi łapami stawia taki opór powietrza, że jego prędkość opadania nie przekracza 100 km/h. Dla człowieka czy konia jest to aż 200 km/h! Koty są też naturalnie przystosowane do chodzenia po drzewach, więc siłą rzeczy są też przygotowane do spadania z drzew.

#8. Akustyczny kot


"Akustyczny kot" to projekt CIA z lat sześćdziesiątych. Koci szpiedzy mieli zakradać się do nieprzyjaciół i "podsłuchiwać" ich rozmowy. Wprowadzony chirurgicznie do kanaliku usznego mikrofon miał rejestrować i nieprzerwanie transmitować wszystko to, co działo się wokół kota. Pomysł genialny, jednak po wydaniu 20 milionów zielonych na jego realizację, pierwszy koci szpieg zginął od razu po rozpoczęciu swojej misji. Projekt przerwano.W 2013 roku jeden z oficerów wspominał, że prawdziwą przyczyną przerwania prac było to, że kotów nie dało się odpowiednio wytresować i nie chciały słuchać poleceń.

#9. Kocie ucho


Koty potrafią ruszać swoimi uszami zupełnie niezależnie, co oznacza, że potrafią śledzić odgłosy z dwóch różnych kierunków. Co ciekawe, ludzie mają po sześć takich mięśni, a to i tak zupełnie niepotrzebnie. Często nadstawiamy uszu i rzeczywiście nasze małżowiny uszne przesuwają się wtedy (najczęściej bezwiednie), jednak dla nas nie ma to już żadnego znaczenia.

#10. Om nom nom nom nom


Jeśli kot będzie regularnie karmiony rybami, to może uzależnić się od nich i zachowywać się jak typowy narkoman. Nie będzie też chciał jeść nic innego, cały czas będzie czekał na rybkę. Taki stan prowadzi do poważnych problemów zdrowotnych, dlatego trzeba ograniczać rybne posiłki tylko do specjalnych okazji.
W poprzednim odcinku rozmawialiśmy o psach. Jeśli go przegapiłeś, to KLIKNIJ TUTAJ


Źródła: 1, 2, 2b, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10,
476
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu Jak wybrać swojego partnera życiowego. Poradnik bardziej na serio
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu Zakupy z kobietą - cztery koszmary, które przeżył każdy z nas
Przejdź do artykułu 12 ciekawostek o czasie
Przejdź do artykułu Sprawdź wzrok i znajdź dziecko
Przejdź do artykułu 20 popapranych praw z całego świata
Przejdź do artykułu 10 niezbyt przyjemnych faktów o szympansach
Przejdź do artykułu 7 bezludnych wysp dla tych, którzy mają po dziurki w nosie sąsiadów
Przejdź do artykułu Ojciec zrobił dzieciom ich własny domek. Dał radę?
Przejdź do artykułu Faktopedia DCCCLII - Dlaczego japońscy maszyniści wskazują mijane znaki
Przejdź do artykułu 6 tajemniczych obiektów, których przeznaczenia naukowcy nie potrafią do końca wyjaśnić

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą