Szukaj Pokaż menu

Stanik jest zbędny!

40 363  
495   18  
Jeśli widok kobiecych sutków cię gorszy, lepiej nie klikaj i przewijaj dalej!

Najbardziej pożądane komórki, jakie chcieliśmy mieć - ranking 10 modeli z naszych zbiorów

157 228  
540   229  
Macie, mieliście, chcieliście mieć? No pewnie, że tak!

Najbardziej pożądane komórki, jakie chcieliśmy mieć - ranking 10 modeli z naszych zbiorów

19 intrygujących faktów o baronie narkotykowym El Chapo

130 409  
370   19  
Joaquin Guzman, nazywany przez magazyn Forbes „ojcem chrzestnym świata narkotykowego”, a przez policję „wrogiem publicznym numer jeden”, jest jednym z najbogatszych i najbardziej wpływowych ludzi na świecie. El Chapo przemycił do USA i Europy więcej narkotyków niż Pablo Escobar. Czego jeszcze nie wiedziałeś o tym przedsiębiorczym biznesmenie?

#1. Pierwszą plantację założył w wieku 15 lat

Tatuś Joaquina nie był miłym facetem. Był alkoholikiem i często wyżywał się fizycznie na swojej rodzinie. Na życie zarabiał handlując opium. Młody Joaquin zaczął pomagać ojcu w pracy, ale szybko zauważył, że biznes nie przynosi tyle zysku, ile powinien. Chłopiec założył własną plantację marihuany i zatrudnił na niej swoich kuzynów.

#2. Nie wiemy, kiedy się urodził


El Chapo zawsze mało mówił o swojej rodzinie i życiu prywatnym. Ujawnianie jak najmniejszej ilości szczegółów pomogło baronowi narkotykowemu skutecznie się ukrywać przez 13 lat. Policja nie wie nawet, kiedy dokładnie urodził się poszukiwany listami gończymi na całym świecie Joaquin. Różnice w dacie urodzin to nie kwestia kilku dni czy miesięcy, ale lat. W papierach możemy przeczytać, że urodził się 4 kwietnia 1957, a w innych oficjalnych dokumentach jako data urodzenia widnieje 25 grudnia 1954.

#3. Ożenił się cztery razy


Joaquin zawsze uwielbiał kobiety. W jego życiu było mnóstwo prostytutek, kochanek oraz legalne żony. Jak do tej pory El Chapo stanął na ślubnym kobiercu cztery razy. Ze swoimi byłymi żonami utrzymywał kontakt długo po rozwodzie. Z najnowszą żoną, córką szefa kartelu, ożenił się w 2007 roku, gdy jego wybranka, śliczna Emma Coronel, miała zaledwie 17 lat.

#4. Żona na pokaz


Guzman nie jest pierwszym szefem gangu, który poślubił królową piękności. Tradycja ta zaczęła się już około 1800 roku, kiedy to mafiosi i bossowie narkotykowi zaczęli żenić się ze zwyciężczyniami konkursów piękności. Trzy pierwsze żony El Chapo były zwykłymi kobietami, a czwarta, młodziutka ślicznotka Emma, została Miss Kawy w Meksyku. Możliwe, że tytuł został jej przyznany głównie dlatego, że zauroczony kandydatką szef kartelu zorganizował dla jurorów huczną imprezę przed ogłoszeniem werdyktu.

#5. Znalazł się na liście najbogatszych ludzi w zestawieniu Forbesa


W 2009 roku magazyn Forbes umieścił El Chapo na 701. miejscu najbogatszych ludzi świata. Nie zostało to najlepiej przyjęte w świecie biznesmenów, ale najbardziej rozwścieczyło to rząd Meksyku. Felipe Calderon, który był wtedy prezydentem, publicznie potępił umieszczanie gangstera, człowieka, który zabił setki niewinnych ludzi, na liście szanowanych przedsiębiorców. Opinia publiczna również była oburzona gloryfikowaniem narkobiznesu i jego lidera.

#6. Nie opierał się przy ostatnim aresztowaniu


Ostatnie aresztowanie Guzmana w 2014 r. przebiegło bardzo spokojnie i bez oporu ze strony gangstera, co jest bardzo nietypowe. Guzman ma przecież osobistą ochronę złożoną z uzbrojonych po zęby ludzi, którzy nie zawahają się strzelać do kogokolwiek. Policja znalazła El Chapo w niewielkim mieszkaniu, gdy przygotowywał śniadanie dla swojej żony i dzieci. Bandzior miał przy sobie broń, ale nawet po nią nie sięgnął i spokojnie wyszedł z domu.

#7. Żył skromnie


El Chapo nie szastał kasą na lewo i prawo i nie wychylał się zbytnio, aby nie przyciągać zbytniej uwagi. Ludzie, którzy dla niego pracowali mówią, że Joaquin na co dzień żył skromnie, a jedynie kilka razy w życiu pozwolił sobie na jakieś szaleństwa. Miał kilka skromnych bezpiecznych domów, ale i tak mieszkał z rodziną w centrum miasta w zwykłym apartamencie.

#8. Synek mamusi


El Chapo uwielbia swoją matkę i utrzymuje z nią stały kontakt. Mamusia również kocha swojego syna i w jednym z wywiadów powiedziała, że Joaquin jest traktowany przez władze jako kozioł ofiarny. Ktoś z kartelu umrze - wina El Chapo, ktoś złamie prawo - zwalmy winę na El Chapo, i tak dalej. Opowiadała, że syn od dzieciństwa chciał jak najszybciej zacząć zarabiać pieniądze, aby pomóc mamie. Consuela broni swojego syna, ale równocześnie prosi go, aby naprawił wszystkie krzywdy jakie wyrządził i mógł stanąć przed Bogiem z czystym sumieniem.

#9. Gangster na Twitterze


El Chapo często używa Twittera i innych mediów społecznościowych, aby nękać i grozić swoim wrogom. Boss narkotykowy ma obecnie ponad pół miliona obserwujących i odkąd uciekł z więzienia w lipcu tego roku zamieścił ponad 662 wpisy. Ostatnio zajął się życiem politycznym USA i publicznie obraża Donalda Trumpa. A co dziwniejsze, Trump mu odpisuje.

#10. Dzieci kotwice


Dzieci nielegalnych imigrantów urodzone w USA nazywane są „dziećmi kotwicami” przez republikanów. Dzieci te pozwalają nielegalnym imigrantom „zacumować” w Ameryce. El Chapo kazał swojej żonie Emmie wyjechać do Kalifornii i tam urodzić dzieci. Emma ma obywatelstwo amerykańskie, więc władze mimo najszczerszych chęci nie mogły jej tego zabronić.

#11. Ballady na jego cześć


W Meksyku powstało wiele ballad i pieśni o ludowych bohaterach. El Chapo nie jest wyjątkiem i o nim oraz o jego przekrętach powstało mnóstwo piosenek. Tak zwane corridos opisywały zazwyczaj życie i osiągnięcia bohaterskich przywódców, ale z czasem zaczęły opiewać dokonania baronów narkotykowych. Większość z tych ballad pochlebnie opisuje życie Guzmana.

#12. Bohater


Pomimo tego, że cały świat uważa Guzmana za przestępcę i mordercę i chciałby go widzieć w więzieniu lub martwego, w Meksyku jest on traktowany jako bohater. A zwłaszcza w rejonie Sinaloa, gdzie El Chapo inwestuje kasę z przemytu i pozwala tysiącom ludzi znaleźć pracę i nieźle zarobić. Oprócz tego mieszkańcy tych okolic mają zapewnione bezpieczeństwo i nie muszą się obawiać żadnych gangów.

#13. Luksusowa cela


Gdy Guzman trafił do meksykańskiego więzienia w 1993 roku, użył wszystkich swoich wpływów i pieniędzy, aby sobie uprzyjemnić czas spędzony w odosobnieniu. Jego cela wkrótce bardziej przypominała luksusowy apartament w 5-gwiazdkowym hotelu niż skromny pokoik. Pozwolono mu na przyjmowanie w nim prostytutek oraz dostarczano mu kokainę. Tak to można siedzieć!

#14. Kochanka więzienna


Podczas odsiadki w latach 1993- 2001 Guzman spędzał dużo czasu z współwięźniarką Zulemą Hernandez. Hernandez to była policjantka skazana za udział i pomoc w handlu narkotykami. Zulema bardzo romantycznie opisywała swój związek z El Chapo. Mówiła, że nie łączył ich tylko seks, ale i głębokie uczucie. Obydwoje znaleźli wiele powiązań między sobą - trudne dzieciństwo i dorastanie, praca w biznesie narkotykowym i oczywiście odbywanie kary w więzieniu. Gdy Zulema wyszła z więzienia, została brutalnie zamordowana przez jeden z karteli.

#15. Pojawianie się publicznie


El Chapo woli siedzieć gdzieś przyczajony i nie zwracać na siebie uwagi, ale czasem i on pojawia się w miejscach publicznych. Pewnego razu Guzman wraz z uzbrojoną ochroną wszedł do restauracji i kazał pozamykać wszystkie drzwi. Nie pozwolił nikomu wejść ani wyjść, a wszyscy obecni musieli wyłączyć komórki. Gangster spokojnie zjadł obiad, a następnie uregulował rachunek, płacąc za wszystkich ludzi w lokalu.

#16. Czterdziestu strzelców zabiło mu syna


W pewnym momencie wydawało się, że Guzman jest nietykany i nieuchwytny. Ale jego wrogowie zdołali dopaść syna bossa, 22-letniego Edgara. Edgar pracował dla ojca i pewnego dnia został wyśledzony i otoczony przez członków wrogiego gangu. Czterdziestu chłopa zastrzeliło syna El Chapo, który w odwecie rozpętał małą wojnę w światku narkotykowym.

#17. Kardynał został pomylony z Guzmanem


Kardynał kościoła rzymskokatolickiego został pomyłkowo zastrzelony na lotnisku w Guadalajarze. W maju 1993 roku kardynał Posadas został wzięty za El Chapo i gdy wsiadł do samochodu po wyjściu z hali przylotów, członkowie gangu rywalizującego z Guzmanem zastrzelili go na miejscu. Była to tragiczna i żenująca pomyłka.

#18. Kreatywność


Jednym z powodów, dla których Guzman wyrósł na bossa narkotykowego wszech czasów była jego kreatywność w przemycie. Nie wiemy oczywiście o wszystkich sposobach i drogach przemytu, ale na pewno najbardziej spektakularne było zbudowanie klimatyzowanego tunelu łączącego Meksyk ze Stanami. El Chapo przemycał bardzo pomysłowo kokainę w gaśnicach proszkowych. Następnie pakował gaśnice w pudła oznaczone napisem „papryka w proszku”, aby upewnić się, że nikt nie będzie tego kontrolował.

#19. Dwukrotnie uciekł z więzienia


Nawet życie w luksusowej celi może się kiedyś znudzić i El Chapo, skazany w 1996 roku na 20 lat odsiadki, uciekł z meksykańskiego pierdla po zaledwie ośmiu latach. Mimo że było to więzienie o zaostrzonym rygorze, mafioso znalazł w końcu strażników, których udało mu się przekupić. Po ucieczce był poszukiwany listami gończymi, a za jego głowę wyznaczono wysokie nagrody. Aresztowany w 2014 roku odsiedział zaledwie kilka miesięcy i uciekł luksusowym tunelem, a obecnie przebywa na wolności.
370
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu Najbardziej pożądane komórki, jakie chcieliśmy mieć - ranking 10 modeli z naszych zbiorów
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu 9 ciekawostek o wojowniczych Czukczach
Przejdź do artykułu 10 tradycji świątecznych, których pochodzenia możesz nie znać
Przejdź do artykułu Jak podziękować kelnerowi za złą obsługę
Przejdź do artykułu 10 rzeczy, których być może nie wiesz o biuście
Przejdź do artykułu 12 ciekawostek ze świata fast foodów, o których klienci nie powinni wiedzieć
Przejdź do artykułu 7 rzeczy, których większość ludzi nie wie o... grudniu
Przejdź do artykułu Do dziś nie wiemy, co tak naprawdę wydarzyło się 9 października 1962 roku
Przejdź do artykułu Chcesz podwyżkę? Sprzedaj ten żarcik podczas rozmowy z przełożonym
Przejdź do artykułu 7 ciekawych informacji o papryczkach chili i ostrym jedzeniu

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą