Szukaj Pokaż menu

Jak to garstka 180 hiszpańskich meneli podbiła potężne imperium Inków

80 672  
370   55  
Od kiedy w 1492 Indianie odkryli błąkającego się po oceanie Krzysztofa Kolumba, na mieszkańców obu Ameryk spadło kilka dość poważnych nieszczęść. Grabieże, krwawe rzezie, wymuszane stalą nawracanie na katolicyzm oraz garstka z pozoru niegroźnych, europejskich chorób, które to wycięły w pień tysiące przedstawicieli rdzennych plemion.

Kilka(set) słów o zasilaniu silnika w paliwo

87 641  
510   49  
Silnik - serce samochodu. Przez wiele lat ewoluował, jednak zasada działania pozostała niezmienna. Dziś o silnikach słów kilka.

Zaprosiłem wielu kandydatów, zaproszenie przyjął tylko jeden, czyli jak nie manipulować ludźmi

117 928  
425   122  
Kilka dni temu na swoim Facebooku Łukasz Jakóbiak zajawił nowego gościa, z którym zrobił wywiad w ramach autorskiego programu "20m2". Rozmowa z prezydentem to gruby kaliber, ale Łukasz postanowił podkręcić swój wpis pisząc, że pozostali kandydaci go zignorowali. Tymczasem prawda okazała się być zgoła inna...

Kliknij i zobacz więcej!
Po opublikowaniu posta rozpętało się małe piekiełko, ponieważ sztaby wyborcze, a nawet sami kandydaci osobiście sprostowali, że nigdy takiego zaproszenia nie otrzymali...

Kliknij i zobacz więcej!
Kliknij i zobacz więcej!
Internauci głośno dali wyraz swojemu oburzeniu, ponieważ "wielu" w żadnym przypadku nie znaczy "jeden". Po 4 dniach Łukasz Jakóbiak postanowił uciąć wszelkie plotki i domysły i przystąpił do kontrataku. Opublikował swój post, w którym tłumaczył się ze swoich decyzji oraz wyjaśniał kogo zaprosił na spotkanie w swojej kawalerce. Dodatkowo załączył skany wiadomości, które przesłał do sztabów wyborczych: Magdaleny Ogórek i Andrzeja Dudy.

Kliknij i zobacz więcej!

Kliknij i zobacz więcej!
Cały spór wyglądał na z pozoru zakończony. Bronisław Komorowski w ramach akcji pod kryptonimem "Desperacka próba ocieplenia wizerunku tuż przed wyborami" postanowił zaproszenie przyjąć, a sztaby wyborcze Dudy i Ogórek zwyczajnie zignorowały bądź nie wyraziły zainteresowania, by ich kandydat wystąpił w programie "20m2".

Tymczasem pierwsze kontrowersje pojawiły się już kilka godzin po opublikowaniu sprostowania przez Łukasza Jakóbiaka.

1. Adres do sztabu wyborczego Andrzeja Dudy nie brzmi "biuro@andrzejduda.pl" tylko "kwandrzejduda@gmail.com", więc kandydat PiS-u maila po prostu otrzymać nie mógł.

2. Kandydaci dostali powiadomienie tuż przed świętami Wielkiej Nocy, 3 kwietnia, natomiast program z Bronisławem Komorowskim został zrealizowany jeszcze w marcu bieżącego roku.

3. Paweł Kukiz zarzeka się, że w jego sztabie wyborczym nie ma żadnej Karoliny.

4. Użytkownik portalu Wykop.pl przyjrzał się dokładniej skanom zamieszczonym przez pana Jakóbiaka i po poddaniu ich obróbce graficznej poprzez zwiększenie kontrastu okazało się, że są one obiektem manipulacji.

Kliknij i zobacz więcej!
5. Internauci wykopali stare zdjęcie Łukasza Jakóbiaka, który pracował dla Kancelarii Prezydenta już dwa lata temu. To nie grzech pracować dla prezydenta, ale wiarygodność obiektywnego dziennikarstwa została mocno zachwiana.

Kliknij i zobacz więcej!
Wśród wielu negatywnych, a wręcz obraźliwych komentarzy pod adresem Łukasza Jakóbiaka, najrozsądniej wydaje się brzmieć głos młodej kobiety, która określa się mianem "dotychczasowej fanki programu":

Kliknij i zobacz więcej!


Aktualizacja z dnia 16.04.2015:
Okazało się, że użytkownik Wykop.pl nie miał racji sugerując ingerencję graficzną w treść maila, przynajmniej do biura Andrzeja Dudy.
Łukasz Jakóbiak rzeczywiście wysłał maila z propozycją wywiadu, a potwierdzenie znaleźć można pod tym linkiem.

 
425
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu Kilka(set) słów o zasilaniu silnika w paliwo
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu Czego nigdy, przenigdy nie powinniśmy googlować
Przejdź do artykułu 7 mało znanych faktów na temat Władimira Putina
Przejdź do artykułu 10 ciekawostek znalezionych w jedzeniu
Przejdź do artykułu List otwarty do posła Niesiołowskiego. Napisany w 2001 roku a do dzisiaj wciąż aktualny
Przejdź do artykułu MŻJDD - był u dziewczyny, ale tego scenariusza nie przewidział
Przejdź do artykułu Palikot to pikuś! - Najdziwniejsi zagraniczni politycy
Przejdź do artykułu 21 niezwykłych gadżetów, których zastosowania nie odgadniesz na pierwszy rzut oka
Przejdź do artykułu O tym, jak spadochroniarze latali razem z F-16
Przejdź do artykułu Ustroje polityczne wyjaśnione

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą