Szukaj Pokaż menu

W 1945 roku japońska armia została żywcem pożarta przez krokodyle

104 294  
380   57  
W 1942 roku Japonia zaatakowała Birmę – azjatyckie państwo położone nad Zatoką Bengalską. Agresorowi zależało na zdobyciu przechodzącej tamtędy trasy prowadzącej do Chin, z którymi Japończycy prowadzili wówczas wojnę. Operacja zakończyła się sukcesem, jednak już trzy lata później wojska alianckie ruszyły Birmie z odsieczą. Jednym z pierwszych celów ataku była niewielka wysepka słynąca z żyjących tam, dość agresywnych, krokodyli.

Mistrzowie Internetu CDXCII - Za co się należy 145 zł

102 870  
500   135  
W dzisiejszym odcinku m.in. oryginalne ciasto w cukierni; wyjątkowy rodzaj kozy; pod jakim jednym warunkiem Putin wycofa się Ukrainy; skład donutów; za co się należy 145 zł oraz co zrobić, kiedyś ktoś ciągle nawija przez telefon.

Nepalski lekarz nie jest żadnym cudotwórcą, a pomógł odzyskać wzrok stu tysiącom ludzi

109 753  
792   52  
Okulista z Nepalu Sanduk Ruit nazywany jest „bogiem widzenia”, to on przywrócił wzrok ponad 100 tys. ludzi na dwóch kontynentach. Ten „cud” w każdym przypadku zajmuje Ruitowi tylko pięć minut.

Według Światowej Organizacji Zdrowia, 90 procent niewidomych osób żyje w najbiedniejszych regionach, w 80 procent przypadków chorobę oczu jest łatwo wyleczyć. Niestety z powodu biedy i braku dostępu do opieki zdrowotnej osoby te nie mogą uzyskać niezbędnej pomocy medycznej.
Sanduk Ruit uważa, że najbiedniejsi ludzie na świecie zasługują na opiekę zdrowotną na takim samym poziomie jak osoby mieszkające w innych częściach świata. Z tego powodu przyjął misję, by pomagać takim ludziom. Jego leczenie trwa tylko pięć minut i pozwala przywrócić wzrok dużej liczbie pacjentów, którzy mają zaćmę podczas jednej wizyty.

Ta naprawdę genialna technika polega na wykonaniu niewielkiego nacięcia w oku pacjenta. Następnie w oku tym umieszczona zostaje sztuczna soczewka (opracowana również przez Ruita i bardzo tania). Każda taka mini-operacja trwa około pięć minut. Ponadto Ruit uczy swojej techniki również innych lekarzy, by jak najwięcej ludzi na całej planecie zostało uzdrowionych.
Dla pacjentów z zaćmą, którzy nie są w stanie dostać się do szpitala, Ruit i jego zespół regularnie organizuje obozy medyczne odwiedzając chorych w rejonach Nepalu i krajach sąsiednich. Najbardziej radosny dzień dla lekarza i jego asystentów jest następny dzień po zabiegu, gdy pacjentom zostaje zdjęty bandaż i okazuje się, że osoby te znowu widzą.
792
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu Mistrzowie Internetu CDXCII - Za co się należy 145 zł
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu Moje życie z autyzmem - doświadczenia bojowniczki JM
Przejdź do artykułu Jedna z najważniejszych lekcji, jaką możesz otrzymać w szkole
Przejdź do artykułu 11 najdziwniejszych japońskich zwyczajów seksualnych
Przejdź do artykułu List z zaświatów znaleziony w butelce
Przejdź do artykułu 10 rzeczy, które warto wiedzieć o zimie
Przejdź do artykułu Prośba o przerobienie zdjęcia w internecie i jej zaskakujący finał
Przejdź do artykułu Najbardziej rewolucyjne momenty w historii filmów animowanych
Przejdź do artykułu Ludzie o niecodziennym wyglądzie XIII
Przejdź do artykułu O dwóch takich, co leżeli w szpitalu – krótka historia ku pokrzepieniu serc

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą