Szukaj Pokaż menu

WOŚP 2004 - podsumowanie

9 279  
3   2  

Nasza akcja wspierania owsiakowej Orkiestry dobiegła właśnie końca wraz z wylicytowaniem przepoconej koszulki samego Joe Monster’a. Ów zwykły kawałek materiału z nadrukiem z logo JM i pół litrem potu poszedł na aukcji za zawrotną kwotę 120 zł, która została wpłacona na konto fundacji WOŚP. Dziękujemy bojownikowi xXx za hojność, a Wam przypominamy, że potrzebujący nie znikają z końcem Orkiestry i dobrze jest pomagać - zawsze w taki sposób jaki jest dla każdego z Was odpowiedni.

Polacy, nasi zapomniani alianci

16 749  
2   23  

Wiem, wiem, artykuł jest długi i nieśmieszny, ale mimo to wart jest przeczytania, bo pozwala spojrzeć na sprawy naszego kraju, który wysłał swoje wojska do Iraku. Za co? Za DARMO. Ten tekst trzeba znać.Artykuł został opublikowany pod tytułem OUR FORGOTTEN ALLIES w jednej z najpoważniejszych amerykańskich gazet, w New York Post z 22.12.2003. Jego autorem jest emerytowany oficer armii USA Ralf Peters.

Decydującym punktem zwrotnym w długiej walce Zachodu z islamskimi najeźdźcami był dzień 12 września 1683 podczas ostatniego tureckiego oblężenia Wiednia. Boleśnie nieliczna polska husaria – najlepsza kawaleria jaka kiedykolwiek miała Europa – zaatakowała masy otomańskiego wojska z pochylonymi lancami i dzikim bojowym okrzykiem. Prowadzeni przez walecznego króla Jana Sobieskiego maszerowali aby ocalić Wiedeń podczas gdy reszta Europy patrzyła. Francja – niespodzianka! przestała paktować z sułtanem. Dla Ludwika XIV upokorzenie rywalizujących Habsburgów przeważało nad zguba Zachodniej cywilizacji.

Sytuacja była ponura. Wielu szlachciców Króla Jana obawiało się klęski. Ale Sobieski zaryzykował swoje królestwo – niesprawna i upadającą demokrację aby ratować kontynent. Tego rozstrzygającego popołudnia polska kawaleria uderzyła na linie tureckie z taka siłą że roztrzaskała 2000 lanc. Atak oszołomił armie otomańską. Dziesiątki tysięcy Turków uciekło za Dunaj.
Żadna armia świata islamskiego nigdy więcej nie stanowiła takiego zagrożenia dla Zachodu.

Podsumowanie XII WOŚP na Joe Monster.org

9 826  
0   8  Jak wiecie,  wzięliśmy w tym roku udział w akcji Wielkiej Orkiestry. My, a dokładnie nasi czytelnicy, którzy zakładali w niedzielę konta na JM. Dochód z każdego SMSa wysłanego wtedy na JM został przeznaczony właśnie na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy - ten dar serca zamknął się w kwocie 190 zł.

Właśnie wpłaciliśmy
200 zł

na konto fundacji WOŚP.
Dziekujemy wszystkim, którzy skorzystali z tej możliwości pomagania dzieciakom!!!

Przypominamy, też że cały czas można licytować koszulkę JM, cała wylicytowana kwota - obecnie to 105 zł - zostanie również przeznaczona na WOŚP. Aukcja się jeszcze nie zakończyła, ale jeśli zastanawiasz się nad licytowaniem to lepiej zdecyduj się już teraz, zanim nie będzie za późno! 

0
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu Polacy, nasi zapomniani alianci
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu 10 filmowych faktów, które znają tylko zagorzali kinomani
Przejdź do artykułu Dziękujemy!
Przejdź do artykułu 17 filmów najczęściej polecanych w komenatrzach na Imgur
Przejdź do artykułu Wspomnienie gorącego lata
Przejdź do artykułu O tym, dlaczego pod żadnym pozorem nie powinieneś ufać niemieckim inżynierom - i parę innych ciekawostek
Przejdź do artykułu Straszna tragedia w Redakcji JM
Przejdź do artykułu Inflacja na przykładzie Burgera Drwala - Demotywatory
Przejdź do artykułu Electronic Arts tworzy oddział w Polsce
Przejdź do artykułu Z pamiętnika Józka Potwornickiego

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą