Szukaj Pokaż menu

Władca Pierścieni powraca czyli przekłady polskie

53 749  
196   60  
Już niedługo w kinach ostatnia część Władcy Pierścieni. Trudny, stresujący i bezlitosny czas oczekiwania chcielibyśmy wam wypełnić lekturą alternatywnych wersji LOTR - w wykonaniu najsłynniejszych polskich (i nie tylko) literatów (i nie tylko), a powstało ich ledwie 12.

1. PRZEKŁAD ’KUSZENIA BOROMIRA’ PIÓRA SAMEGO MISTRZA HENRYKA SIENKIEWICZA.
Dłoń jako bochen chleba na ramieniu niziołka położył - przyjaźnie niby, ale dłoń owa drżała, na podniecenie wielkie wskazując. Hobbit cofnął się i strach ogromny go ogarnął, przez co okrutnie wąskiami ruszać począł. Wielkolud to był, dwakroć go wzrostem przewyższający, podkowy podobno w jego rękach jakoby suche drzazgi trzaskały, owe zaś suche drzazgi miał w zwyczaju ściskać tak, że sok z nich tryskał jakoby ze świeżego harbuza.
- Quo vadissss, Frodo? - zapytał Boromir, bo on to był we własnej osobie, uśmiechając się przyjaźnie niby, aleć głos jego przecie wrogie nuty w sobie zawierał.
- Precz! - rzucił hobbit bez namysłu, jak do natrętnych psów w Shire zwykł krzyczeć. Zaraz też się zreflektował i sam swoich słów przeraził. Szczęściem Gondorczyk na ton głosu jego atencji żadnej nie zwrócił, afektem palącym wyraźnie trawiony.

Autentyki XX - o religii, nauce, sztuce i historii

21 190  
7   15  
Koniec roku, czas podsumowań i takich tam... Ale nie u nas! Bo naszym bojownikom przydarza się, lub przypomina, tyle przygód, że co tydzień na naszym forum Kawałki mięsne można przeczytać ciekawe historie.

Denixiwo wybrał się do sklepu by kupić zupki w proszku, albo tylko pojeździć wózkiem, ale w tym sklepie jakiś facet kazał mu robić coś zupełnie innego...

Niedaleko sosnowieckich akademików jest sklep DEL-a, taki co to się jeździ wózkami, kiedyś jak tam byłem na zakupach to była promocja Milki (wiecie, tej krowy) i jako reklamę wystawili naturalnych rozmiarów sztuczną krowę z ogggggromnym dzwonkiem pasterskim, krowa była sztuczna ale dzwon  prawdziwy.
Podczas gdy ja szukałem zupek w proszku, jakiś facet podszedł do krowy i z całej siły zadzwonił w ten dzwon, rozległ się donośny gong, a potem następny, ludzie z zaciekawieniem obracają głowy a gostek na całe gardło:
"Módlmy się....!"
 
zupek nie znalazłem....

Naidgel ma znajomych, którzy mają zagranicznych znajomych mówiących łamaną polszczyzną.

Dziękujemy!

13 598  
4   6  
Dziękujemy Wam serdecznie za kartki świąteczne, które dostaliśmy w liczbie mocno przekraczającej setkę. To dla nas ważne, bo oznacza, że efekt naszej ciężkiej redakcyjnej, nocnej pracy, nie jest aż tak nudny jak przesłanie synodu na nadchodzący rok.

Ba! Niektórych podobno JM uzależnia i zgłaszają sie nieboraki do psychologów a ci nijak nie wiedzą o co chodzi, jaki Monster, jakie [a]utentyki... Niektórzy tak nas lubią, że aż zdobyli ściśle tajny adres redakcji i podesłali kilka najprawdziwszych prezentów, takich, które można dotknąć, a nawet założyć na siebie. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że prezentami zaszczycił nas nowoczesny sklep z dewocjonaliami, o wdzięcznej nazwie "Aniołki". Życzą nam abyśmy stali się gorsi niż jesteśmy teraz, bo nie mogą znaleźć dla nas odpowiednich słów uznania... Ech.

Zanim zobaczycie prezenty muszę się przyznać, że wywołały one w naszym gronie poważne kłótnie - bo jest nas sporo, a prezentów tylko cztery.


W sklepie z dewocjonaliami "Aniołki" zorganizowano w tym roku wielką promocję CD z kolędami.

Otrzymaliśmy od nich wspaniałe prezenty - klocki Lego, zestaw szopki noworocznej, doskonałą pod każdym względem pościel oraz... no właśnie - kość niezgody, powód do kłótni. Ten ostatni prezent jest tak niesamowity, że nie możemy się dogadać i naprawdę sprawy stoją w redakcji na ostrzu noża. Nie wiemy jak to się skończy.

NASZE PREZENTY1. Klocki Lego.2. Misie3. Poszew na kołdrę.


oraz coś co prawie doprowadziło do rozpadu redakcji Joe Monster’a


4. MEGA WYPASIONE BOKSERKI!!!

I teraz musi pojawiać się to dramatyczne pytanie -  Czy ktoś wie gdzie można dostać takie cudo???

Dziękujemy za wszystko i niech moc będzie z Wami.

4
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu Autentyki XX - o religii, nauce, sztuce i historii
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu 7 ciekawych informacji o papryczkach chili i ostrym jedzeniu
Przejdź do artykułu Wspomnienie gorącego lata
Przejdź do artykułu 10 prostych porad jak ułatwić sobie życie
Przejdź do artykułu Straszna tragedia w Redakcji JM
Przejdź do artykułu Kilka ciekawych faktów o trendach, z którymi mieliśmy do czynienia w latach 90.
Przejdź do artykułu Z pamiętnika Józka Potwornickiego
Przejdź do artykułu Moje życie z autyzmem - doświadczenia bojowniczki JM
Przejdź do artykułu Wielopak weekendowy XXXV
Przejdź do artykułu Rekord Guinessa w pakowaniu walizek!

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą