Szukaj Pokaż menu

Odkrył ukryte pomieszczenie w domu, a to co znalazł przyprawia o dreszcze

214 190  
648   44  

Po wprowadzeniu się do domu, nowego mieszkańca zaciekawiło co znajduje się za niewielkimi drzwiczkami

1

20 gifów pokazujących, jak reagujesz na codzienne sytuacje LXXVII

153 123  
853   39  

#1. Kiedy moja dziewczyna pocałowała mnie po tym, jak jakiś koleś zarywał do niej przy barze...

10 dziwacznych rzeczy przesłanych pocztą (czyli jak wkurzyć listonosza)

125 648  
258   28  
Za pośrednictwem Poczty Polskiej najlepiej przesyłać rzeczy, do których nie jest się szczególnie mocno przywiązanym. Na szczęście poczty w niektórych krajach z paczkami obchodzą się delikatniej. A ludzie też potrafią być złośliwi. Oto 10 lepszych i gorszych pomysłów na wykorzystanie - w tym wypadku amerykańskiej - poczty.

#1. Murzyn

Czego człowiek nie zrobi, by uciec od pracy... zwłaszcza niewolniczej - żeby nie było... Czarnoskóry niewolnik Henry Brown wpadł którejś nocy na rewolucyjny i rewelacyjny zarazem pomysł - postanowił wysłać się na wolność. Z drobną pomocą przyjaciół Brown został zamknięty w drewnianej skrzyni i wysłany do Filadelfii, gdzie wylądował 27 godzin później już jako wolny człowiek.

#2. Dziecko

Dobre dwa lata zajęło amerykańskiej poczcie prawne uporanie się z fenomenem... nadawania pocztą dzieci - głównie do mieszkającej w innej części kraju rodziny. Był to sposób zdecydowanie tańszy niż bilet na pociąg. Wystarczały wszak znaczki za ni mniej, ni więcej 15 centów, a przesyłka była nawet ubezpieczona - na 50 dolarów.

#3. Kot

Poczta pneumatyczna to stary wynalazek, którego historia sięga końca XIX wieku. Jego działanie opiera się na systemie połączonych rur, w których - w specjalnie przygotowanych kapsułach - umieszcza się przesyłki, a następnie przesuwa do adresata za pomocą sprężonego powietrza. System może działać lokalnie, na przykład w obrębie jednego budynku, ale też znacznie szerzej, obejmując swym zasięgiem pół Nowego Jorku. I o tę pocztę właśnie chodzi. Na jej inaugurację, na oczach wielu obserwatorów, zdecydowano się przesłać trzy rzeczy. Biblię, sztuczną brzoskwinię i... żywego kota.

#4. Listy

Co jest dziwnego w przesyłaniu pocztą listów? Nic. Chyba że zawartość. W latach 1976-1990 do mieszkańców niewielkiego Circleville w Ohio zaczęły docierać tysiące anonimowych listów, zdradzających pikantne szczegóły z życia adresatów, którymi ci ostatni z nikim się nie dzielili. Autora listów nigdy nie znaleziono, a przesyłki przychodziły nawet wtedy, kiedy ich domniemany autor - w tej roli Paul Freshour - siedział w więzieniu.

#5. Bank

W 1916 roku William H. Coltharp miał nie lada problem natury logistycznej - budował bank w Vernal w Utah, a cegły, które miał w tym celu wykorzystać, czekały cierpliwie w Salt Lake City, trochę ponad dwieście kilometrów na zachód. Policzył koszty dostępnych opcji, potem policzył koszty opcji teoretycznie niedostępnych i zdecydował się na te ostatnie - taniej było wysłać 40 ton cegieł pocztą niż specjalnym transportem. Klnąc na czym świat stoi, poczta zrealizowała zamówienie, dostarczając po czterdzieści cegieł w paczce (co pozwoliło ominąć ograniczenia wagowe). Tym oto sposobem Coltharp zdołał przesłać pocztą bank.

#6. Dron

Żołnierze, którzy gdzieś nad Wielkopolską zgubili drona, powinni sprawdzić, czy aby na pewno nie ma go gdzieś na poczcie. W końcu dopiero co pewien student z Ameryki otrzymał drona wartego 350 tys. dolarów przesłanego za pośrednictwem UPS. Zupełnie niezamawianego. Koniec końców okazało się jednak, że nie był to dron wojskowy, a wykorzystywany przez naukowców. Tak czy inaczej kto dokładnie postanowił zrobić studentowi ten prezent, nie ustalono. A ponoć to drony miały dostarczać paczki, a nie na odwrót.

#7. Cegły

Wciąż jeszcze zdarza nam się otrzymywać tradycyjną pocztą przesyłki reklamowe. By złożyć zamówienie, wystarczy wypełnić formularz i zapakować go do załączonej koperty. To nic nie kosztuje, bo opłata za przesyłkę "jest przeniesiona na adresata". W latach 70. takie reklamy zrobiły się do tego stopnia powszechne i nachalne, że szukano sposobu, jak im zaradzić. I wymyślono - natrętnym reklamodawcom często odsyłano cegły, do których przyklejona była koperta - przez to opłata, którą ponosił ów adresat, nie była mała. Niestety po jakimś czasie listonoszom znudziło się noszenie cegieł i prawo zmieniono.

#8. Zgniła ryba

Starym mafijnym zwyczajem... Nie, nie do końca. Dziennikarze magazynu "Improbable Research" z mafią raczej nie mieli nic wspólnego, kiedy postanowili pocztą wysłać do siebie między innymi zgniłą rybę. W 2000 roku dwójka postanowiła sprawdzić, jak dziwne przedmioty dostarczy poczta. W tym celu wybrali 28 - między innymi nartę, ludzki ząb, balonik wypełniony helem, wspomnianą zgniłą rybę czy świeży kokos. Wynik eksperymentu? 18 z 28 przedmiotów trafiło do odbiorcy.

#9. Miniaturki

Po co marnować miejsce? Leafcutter, firma określająca siebie mianem najmniejszej na świecie poczty, zajmuje się ręcznym przygotowywaniem listów i paczek o wielkości paznokcia. Wystarczy napisać list, by pracownicy Leafcutter zamienili go w miniaturkę i dostarczyli do adresata w dowolnym miejscu na świecie.

#10. Zwierzęta

Wysyłanie zwierząt pocztą jest mocno ograniczone, regulamin pozwala na niewiele. Jednak w tym "niewiele" znajduje się między innymi wysyłanie pszczół, skorpionów, kurczaków, ryb i innych zwierząt o wielkości nieprzekraczającej pół metra. Swoją drogą... może skorpion oczekujący na odebranie ożywiłby choć trochę panie na Poczcie Polskiej?
258
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu 20 gifów pokazujących, jak reagujesz na codzienne sytuacje LXXVII
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu Faktopedia – Niezwykły przypadek kobiety, która „wyleczyła się” z depresji
Przejdź do artykułu Jak dobrze zaplanować emeryturę?
Przejdź do artykułu 8 przykładów absurdalnego pokazu bogactwa
Przejdź do artykułu 25 prawd o dorosłości, o których nikt ci wcześniej nie powiedział
Przejdź do artykułu Najbardziej żenujące rzeczy, jakimi zawstydzili cię twoi rodzice
Przejdź do artykułu Jak dzieci straszą swoich rodziców II
Przejdź do artykułu Tragiczna historia Davida Vettera - chłopca z bańki
Przejdź do artykułu Kolekcja interesujących zdjęć XVI
Przejdź do artykułu Lansky: Wspomnienia kierownika wesołej budowy II

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą