Szukaj Pokaż menu

20 prostych porad, które ułatwiają życie

480 964  
2846   78  
Kilka porad znalezionych na kartach "Poradnika Młodego Skauta", które pozwolą wam uczynić wasze życie lepszym, łatwiejszym i przyjemniejszym...

Kliknij i zobacz więcej!

Profile z Tindera, obok których trudno przejść obojętnie XI

243 054  
276   39  
Siedzisz w pokoju, przed komputerem i masz trochę wolnego czasu do zabicia? Wejdź na Tinder. Jest szansa, że spotkasz tam swoją przyszłą, byłą dziewczynę albo po prostu uśmiejesz się do łez...

#1. Starla, 34 lata

12 naukowo udowodnionych sposobów na poprawę własnej atrakcyjności

375 241  
747   109  
Nauka powinna służyć ludzkości i pomagać jej w osiągnięciu szczęścia. A ponieważ single raczej nie uważają się za szczęśliwców, te kilka rad może być dla nich na wagę złota.

#1. Białe zęby

Kliknij i zobacz więcej!
Badania wykazały, że białe i równe zęby potrafią uczynić człowieka o wiele bardziej pociągającym. „Dla ludzi zęby są jak ogon dla pawia” – twierdzą specjaliści z Uniwersytetu w Leeds i University of Central Lancashire. Dzieje się tak, ponieważ zęby świadczą o zdrowiu i „dobrych genach”, co ma niemałe znaczenie dla przyszłego potomstwa.

#2. Im więcej owoców, tym ładniejsza cera

Kliknij i zobacz więcej!

Według rezultatów badań opublikowanych w magazynie "PLoS One", spożywanie dużej ilości warzyw i owoców to jedyny sposób na piękną cerę. Zawarte w nich antyoksydanty i pigmenty nadają jej zdrowy ton. Podczas badania stwierdzono, że policzki uczestników stały się bardziej rumiane, a cera zdrowsza już po jednej porcji tych darów natury dziennie.

#3. Więcej uśmiechu

Kliknij i zobacz więcej!

Kolejne badania dowiodły, że uśmiech czyni kobietę bardziej atrakcyjną w oczach mężczyzny.

#4. Seksowne zamyślenie

Kliknij i zobacz więcej!

Mężczyźni z kolei powinni przyjmować zamyślony i poważny wygląd. Według naukowców z University of British Columbia kobiety nie okazują większego zainteresowania szczęśliwymi mężczyznami. Jednak zastrzega się, że dotyczy to wyłącznie seksualnej atrakcyjności i nie będzie miało znaczenia przy wyborze danego mężczyzny na chłopaka lub męża.

#5. Chcesz poflirtować - udawaj blondynkę

Kliknij i zobacz więcej!

Magazyn „Evolution of Human Behaviour” opublikował wyniki pewnego eksperymentu. Okazuje się, że mężczyźni szukający przygody na jedną noc wybierają „głupiutkie” lub pijane dziewczyny. Trzeźwe i inteligentne nie wydawały się im zbytnio atrakcyjne fizycznie. Oczywiście, jeśli mężczyzna szuka żony, to wybierze na odwrót.

#6. Precz z brodami

Kliknij i zobacz więcej!

Inny magazyn, „Oxford Journal”, informuje, że brodacze są mniej atrakcyjni dla kobiet niż mężczyźni ogoleni na gładko. W oczach potencjalnych partnerek zarost ma kojarzyć się z agresją.

#7. Czerwona pomadka

Kliknij i zobacz więcej!

Usta to najbardziej pociągająca część kobiecego ciała, zwłaszcza jeśli pomalowane są czerwoną pomadką – do takiego wniosku doszli uczeni z Uniwersytetu w Manchesterze. Podczas eksperymentu mężczyźni zatrzymywali wzrok na pomalowane usta kobiet aż na siedem sekund. Dla porównania, na oczach męski wzrok koncentrował się jedynie na 0,95 sekundy, a na tradycyjnie kojarzonych z kobiecością włosach jedynie 0,85 sekundy.

#8. Nie okazuj uczuć

Kliknij i zobacz więcej!

Magazyn „Psychological Science” przekazał wyniki badań, które dowodzą, że kobieta łatwiej się zakocha w mężczyźnie, jeśli nie będzie wiedziała, jak bardzo on jest nią zainteresowany. Kiedy nie ma pewności, czy mu się podoba, to częściej o nim myśli i tym samym „nie wychodzi jej z głowy”. Szanse na poważny związek zwiększają się także, gdy na początku znajomości mężczyzna otacza się aurą tajemniczości.

#9. Litera "T" pomaga

Kliknij i zobacz więcej!

Jak dziwnie by to nie brzmiało, noszenie przez faceta koszulek z wielką literą „T” to aż +12 do atrakcyjności. Do takich wniosków doszli naukowcy z Uniwersytetu w Nottingham. Okazuje się, że to zwykły trik. Litera ta stwarza iluzję posiadania szerszych ramion i wąskiej talii, czyli powstaje w ten sposób figura w kształcie V – najbardziej pożądanej u mężczyzny. Jak łatwo się domyślić, założenie koszulki z odwróconą literą „t” będzie miało odwrotny skutek, bo horyzontalna kreska optycznie poszerzy talię.

#10. Sexy głos

Kliknij i zobacz więcej!

Badania przeprowadzone w London’s Global University udowodniły, że wysoki głos u kobiety kojarzy się mężczyznom z delikatnością i dlatego jest dla nich bardziej atrakcyjny.

#11. Spokój i błogość

Kliknij i zobacz więcej!

Zestresowany wygląd nie pomaga w znalezieniu partnerki – głoszą wyniki badań opublikowane w „Royal Society B Journal”. Niski poziom stresu to sygnał dla kobiety, że mężczyzna radzi sobie z trudnymi sytuacjami i tym samym posiada dobre geny, które przekaże potomstwu.

#12. Nic tak nie zbliża, jak kolejka górska

Kliknij i zobacz więcej!

Eksperyment z udziałem ponad tysiąca ochotników pokazał, że po wspólnej przejażdżce kolejką górską ludzie, których wcześniej nie łączyło romantyczne uczucie, wydawali się sobie bardziej atrakcyjni. Co ciekawe, chwyt ten działa wyłącznie na potencjalnych partnerów. Na pary nie miał żadnego wpływu.
747
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu Profile z Tindera, obok których trudno przejść obojętnie XI
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu 20 krajów, do których najlepiej się przenieść, jeśli masz dość i nie odpowiadają ci Bieszczady
Przejdź do artykułu 10 najbardziej znanych iluzjonistów
Przejdź do artykułu Osiem najlepiej strzeżonych sekretów handlowych
Przejdź do artykułu Wycieczka na dno oceanu
Przejdź do artykułu Trudno w to uwierzyć, ale bohaterowie tych filmów istnieli naprawdę!
Przejdź do artykułu Dlaczego warto żyć w Rosji
Przejdź do artykułu Faktopedia – Papier toaletowy wielokrotnego użytku
Przejdź do artykułu Demotywatory CCCL - zaszłam w ciążę podczas stosunku przerywanego
Przejdź do artykułu Najbardziej przereklamowane atrakcje turystyczne świata

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą