Szukaj Pokaż menu

Sprawdź, czy to twoje dziecko

93 204  
631   18  
Czy zdarzyło ci się w życiu, że nagle jakaś kobieta stwierdziła, że urodzi twoje dziecko? Ten dylemat, kiedy nie masz pewności, może być dręczący, na szczęście odpowiedź na to pytanie może okazać się prostsza niż myślisz - wystarczy szybki rzut oka na kolejny algorytm, prosto z holytaco.com

Poranne zamotanie XL

32 221  
120   7  
Kliknij i zobacz więcej!Dziś masa lunatykujących osób, które dopiero po przebudzeniu mają koszmarny poranek. Bo dopiero wtedy dowiadują się co nawywijały...

Akcja działa się w nocy. Opowiedział mi to kumpel, którego mama w nocy zaobserwowała takie oto zjawisko.
Wprowadzenie.
Wieczór, klatka na osiedlu. Drużyna Zielonego Pana kopci w najlepsze, częstują mojego kumpla pierwszy raz. Pierwsze jaranie! Ściągnął macha, jest miło, drugiego - milej itd. Powędrował do domu.
Położył się spać, naszedł ranek. Rozmowa z jego mamą.
[M]ama - Robert, co ci się śniło w nocy?
Kumpel - Nic, a co?

7 popularnych błędów nauczanych nawet w szkołach

128 034  
958   56  
Każdy słyszał o tym, że Napoleon był bardzo niski, a pierwsze skojarzenie większości ludzi z wikingami to rogaty hełm. Czy te rewelacje mają jednak odbicie w rzeczywistości? Sprawdźmy!

#1. Einstein źle się uczył

Ten mit  powtarza się ku pokrzepieniu serc gorszych uczniów. Niestety, Einstein, mimo że wchłaniał wiedzę dość powoli, to nie był jednak leserem i na swoje możliwości uczył się całkiem nieźle, zwłaszcza, co oczywiste, z przedmiotów ścisłych. 

#2. Myszy uwielbiają ser



Mówiąc, że ktoś się "cieszy jak mysz do sera", odrobinę nadużywamy mysiej godności. Myszy przede wszystkim lubią pokarm bogaty w cukier. Z tego też względu batonik Snickers zniknąłby z pewnością szybciej spod mysiej nory niż kawał dojrzałego cheddara.

#3. Napoleon był niski



Przyjmuje się obecnie, że "Mały Kapral", jak nazywano Napoleona, miał 168 cm wzrostu. To więcej niż ówczesna średnia wzrostu we Francji. Określenie to nie było na początku aluzją do jego wzrostu, lecz brało się ze złośliwości ludzi nieprzychylnych władzy Bonapartego.


#4. Lemingi popełniają masowe samobójstwo



Zdarza się, jak twierdzi BBC, że te zwierzątka w desperacji poszukiwania jedzenia skaczą z dużej wysokości do wody. Nie oznacza to jednak, że popełniają masowe samobójstwa.

#5. Ludzie pochodzą od małp



Spokojnie, bez nerwów, nie chodzi tu o spór między darwinistami a kreacjonistami. Błąd tkwi w dosłowności tego zdania. Darwin nie twierdził, że pochodzimy od małp, tylko że możemy mieć tego samego przodka co one.

#6. Wikingowie mieli na hełmach rogi



To przeświadczenie wzięło się prawdopodobnie z wielu powodów: hełmy ceremonialne faktycznie mogły mieć rogi, również na wyobrażenie takie mogły wpływać specjalne rogi do picia trunków, posiadane przez wikingów, a także do utrwalenia tego mitu rogatych wojowników przyczynili się malarze romantyczni w późniejszych okresach. 

#7. Husarskie skrzydła wykorzystywane były w walce



Na fali popularności filmików przedstawiających Pana Jędrka z zamku Chojnik, nie mogliśmy nie wspomnieć o jednym z najpopularniejszych polskich mitów, przekazywanych z ust do ust, a mianowicie roli husarskich skrzydeł. Niemal pewne jest, że jeśli w ogóle ich używano, to w czasie parad i to w późniejszych czasach. Przeświadczenie o tym, że mogły swoim dźwiękiem straszyć konie przeciwnika jest zupełnie bezzasadne z racji huku, jaki wytwarzała sama szarża.


Jakie inne popularne mity szkolne jeszcze znacie?

Źródło: 1 | 2 | 3
958
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu Poranne zamotanie XL
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu Oczekiwania kontra rzeczywistość VIII - największa profanacja pizzy
Przejdź do artykułu Nieprawdopodobne historie spadkowe
Przejdź do artykułu Idioci są wśród nas VIII - edycja facebookowa
Przejdź do artykułu Duchy na XIX-wiecznych fotografiach
Przejdź do artykułu Ludzie, którzy mieli niesamowitego farta
Przejdź do artykułu 9 największych serc na świecie
Przejdź do artykułu Typowe matki w akcji - jak tu ich nie kochać?
Przejdź do artykułu Największe dinozaury świata
Przejdź do artykułu 8 najdziwniejszych roślin świata

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą