Szukaj Pokaż menu

Chińska podróbka miejsca parkingowego

125 024  
1272   24  
Okazuje się, że Chińczycy potrafią podrobić wszystko, nawet miejsca parkingowe. Policja z Beijing (Pekinu), chińskiej stolicy, stwierdza, że stało się to ostatnio poważnym problemem. Jak w każdym centrum wielkiego miasta brakuje tam miejsc parkingowych i w takiej sytuacji wielu kierowców stawia fałszywe znaki oraz oznaczenia miejsca parkingowego aby zaparkować "zgodnie z przepisami" unikając mandatu.

Kliknij i zobacz więcej!

Policja jest bezradna jeśli nie złapie na gorącym uczynku osoby umieszczającej takie sfabrykowane oznaczenia, kierowca zawsze się tłumaczy, że zaparkował zgodnie z przepisami i nie wiedział, że oznaczenia są fałszywe.

A tak wygląda podpatrzone "zwijanie" fałszywego miejsca parkingowego, bo przecież jutro też trzeba będzie gdzieś zaparkować:

Na skróty do sukcesu: 5 przydatnych (albo i nie) rad

93 867  
551   23  
Aby dobrze się w życiu ustawić trzeba niestety ciężko tyrać. Każdy milioner powie ci o swych trudnych początkach, chwilach absolutnego zwątpienia i ludziach, którzy kłody pod nogi mu rzucali. Taki już to świat gdzie człowiek człowiekowi wilkiem, a zombie zombie zombie. A nie dałoby się tak dojść do sławy i góry pieniędzy drogą nieco bardziej skrótową? No, raczej. Można to zrobić na kilka sposobów.

#1. Bezczelność

Wiele osób porzuca swoje dziecięce marzenia o byciu strażakiem, kosmonautą czy pilotem wielkiego samolotu, kończąc swą karierę zawodową z przylepionym do ust sztucznym uśmiechem i nieodłączną, powtarzaną do znudzenia mantrą „A może frytki do tego?”.

Test: ile balonów potrzeba, by unieść człowieka?

147 973  
1386   49  
Balony z helem zawsze były fascynujące. Kto kiedyś nie marzył, żeby z ich pomocą oderwać się od ziemi? Marzenia marzeniami, ale kilka dni temu studenci z Politechniki Gdańskiej postanowili to sprawdzić. Oni naprawdę odlecieli! 
Kliknij i zobacz więcej!
Jak donoszą nasze źródła, dmuchanie balonów zajęło około 5 godzin i brało w nim udział kilkadziesiąt osób, ale praca nie poszła na marne - każdy z nich mógł później polatać.Kliknij i zobacz więcej!


Kliknij i zobacz więcej!


Kliknij i zobacz więcej!


Kliknij i zobacz więcej!


Kliknij i zobacz więcej!
 

Akcja zorganizowana została w ramach Bałtyckiego Festiwalu Nauki, który odbył się na Politechnice Gdańskiej. Poza unoszeniem ludzi przy użyciu balonów na zwiedzających czekało mnóstwo innych atrakcji przybliżających tajemnice otaczającego nas świata.Kliknij i zobacz więcej!

Teraz zadanie dla was - policzcie balony...

1386
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu Na skróty do sukcesu: 5 przydatnych (albo i nie) rad
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu Ojcowie wcale nie muszą być drętwi
Przejdź do artykułu Studencki projekt P.I.W.O. 4 - już za parę dni!
Przejdź do artykułu Biały człowiek w krainie Azjatek - 10 rad i wskazówek dla początkujących
Przejdź do artykułu Dyktator - tani, studencki sposób na nudę
Przejdź do artykułu Zakupy z kobietą - cztery koszmary, które przeżył każdy z nas
Przejdź do artykułu Jak studenci odreagowują sesję
Przejdź do artykułu Filmowe wpadki, które były tak dobre, że zdecydowano się je pozostawić
Przejdź do artykułu Parada odpicowanych wózków dla dzieci
Przejdź do artykułu Poznajcie Miecia, wiecznego studenta

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą