Szukaj Pokaż menu

Żeby inni kierowcy nie trąbili...

288 419  
2572   48  
Być może ty też kiedyś zostaniesz zmuszony do proszenia o wyrozumiałość innych kierowców w podobnej sytuacji. Oczywiście nie życzymy ci tego, ale jeśli już zajdzie taka potrzeba to będziesz wiedzieć jak to zrobić.

Kliknij i zobacz więcej!

Oto sposób aby nie słyszeć za sobą nieustającego trąbienia innych kierowców w pewnej sytuacji:

Zatrzymane w kadrze CLXXI - ...z wizytą w gabinecie dentystycznym sprzed 111 lat

125 498  
404   49  
W świątecznym odcinku zobaczycie jeden z pierwszych sukcesów młodego DiCaprio, młodą Madonnę oraz pierwszy telefon komórkowy na świecie...

#1. Amerykańscy żołnierze - fani Pink Floyd podczas "Pustynnej Burzy", 1991 r.

Kliknij i zobacz więcej!

10 najbardziej jadowitych zwierząt

403 525  
998   37  
Jad - trucizna, która zabija. Być może wydawało ci się kiedyś, że twoja teściowa jest najbardziej jadowitym kręgowcem jaki występuje na Ziemi, daleko jej jednak do skuteczności żabki, która potrafi zabić 10 dorosłych. I paru innych, ślicznych czasem, stworzeń.

#1. Meduza - osa morska

Najbardziej jadowite stworzenie na świecie, zdolne zabić naraz 3500 osób. Jest powodem 5567 odnotowanych śmierci od 1954 r. Jej jad jest najsilniejszy, jego trucizna atakuje serce, układ nerwowy i komórki skóry.
Ale najgorsze jest to, że jej jad jest tak bolesny, że ofiary doznają szoku, topią się lub umierają z powodu niewydolności serca jeszcze przed dotarciem do brzegu. Ci, którzy przeżyli, przez całe tygodnie cierpieli z bólu. Nie ma prawie żadnych szans na przeżycie ukąszenia, chyba że po natychmiastowym leczeniu. Po ukąszeniu ocet powinien być stosowany przez minimum 30 sekund. Ocet zawiera kwas octowy, który powstrzymuje jad, który jeszcze nie dostał się do obiegu krwi. Mimo to nie złagodzi bólu. Noszenie rajstop podczas pływania jest dobrą ochroną, ponieważ może ochronić twoje nogi przed dotknięciem osy morskiej.

#2. Kobra królewska


Jest największym jadowitym wężem na świecie - rośnie aż do 5,6 metra długości. Ophiophagus oznacza zjadacz węży - kobra je inne węże. Jedno pojedyncze ugryzienie z łatwością może zabić człowieka. Ten wąż jest w stanie zabić dorosłego słonia azjatyckiego w trzy godziny w przypadku ugryzienia w odpowiednią część ciała, np. tułów.
Jej jad nie jest tak toksyczny, jak innych jadowitych węży, ale kobra królewska jest w stanie wstrzyknąć pięć razy więcej jadu niż czarna mamba, co skutkuje pięć razy  szybszą śmiercią ofiary.


#3. Stożek tekstylny (Conus textile)


Należy do najbardziej jadowitych i zarazem najpiękniejszych ślimaków na świecie. Jego bajecznie kolorowe muszle są wysoko cenione przez kolekcjonerów. Dodatkowo jego skorupa charakteryzuje się oryginalną fakturą (przypominającą ozdobny materiał). Jedna kropla jadu może zabić ponad 20 ludzi. Jeżeli kiedykolwiek zdarzy ci się przebywać w  środowisku ciepłej, słonej wody (gdzie zazwyczaj przebywają) i zobaczysz to stworzenie, lepiej go nie podnoś. Naprawdę.

#4. Ośmiornica Hapalochlaena

 


Ośmiornica ta jest bardzo mała, wielkości piłeczki golfowej, ale może narobić dużo złego, np. zabić człowieka. Tak naprawdę ma w sobie tyle jadu, że potrafi zabić 26 dorosłych ludzi w kilka minut i niestety nie ma na to antidotum. Są uznawane za jedne z najbardziej jadowitych zwierząt na świecie. Bezbolesne ugryzienie może się wydawać nieszkodliwe, ale tak naprawdę po kilku minutach będziecie już na tamtym świecie. Trucizna zaczyna działać od razu i skutkuje osłabieniem mięśni, drętwieniem, zaprzestaniem oddychania, a w końcu śmiercią.


#5. Leiurus quinquestriatus - Skorpion


Znany jest także pod nazwą "deathstalker" (z ang. niosący śmierć) lub "Yellow Scorpion" (żółty skorpion, co odnosi się do jego koloru). Przeciwnie do przekonania większości ludzi, większość skorpionów jest nieszkodliwa, a ich ukąszenia powodują tylko ból, drętwienie lub swędzenie. Jednakże Deathstalker jest bardzo niebezpieczny, ponieważ jego jad jest śmiercionośną mieszanką neurotoksyn powodujących intensywny i nieznośny ból, gorączkę, śpiączkę, drgawki, paraliż i śmierć. Na szczęście mimo tego, że ukąszenie jest ekstremalnie bolesne, istnieje małe prawdopodobieństwo zabicia dorosłego człowieka.
Najbardziej zagrożone są dzieci, ludzie starsi i niedołężni (z chorobami serca).

#6. Szkaradnica


Może i szkaradnica nie wygrałaby konkursu piękności, ale na pewno jest najbardziej jadowitą rybą na świecie. Jej jad powoduje tak silny ból, że ofiary chcą amputować zainfekowaną kończynę. Jest to największy znany człowiekowi ból, działający jednocześnie z szokiem, paraliżem i śmiercią tkanek. Bez opieki medycznej w ciągu kilku godzin skutek dla ludzi może zakończyć się śmiercią. Szkaradnice "składują" toksyny w makabrycznie wyglądających kolcach jakby zaprojektowanych do zadawania bólu.

#7. Wałęsak brazylijski


Pojawił się w Księdze rekordów Guinnessa w 2007 r. jako najbardziej jadowity pająk i jest odpowiedzialny za najwięcej śmierci spowodowanych ukąszeniem pająka. Ma najsilniejszy jad spośród wszystkich żyjących pająków. Tylko 0,006 mg wystarczy, aby zabić mysz. Jest również niebezpieczny ze względu na wędrowny charakter. Często chowa się podczas dnia w gęsto zaludnionych miejscach, w środku domów, w
ciuchach, butach i samochodach. Jego jadowite ukąszenie powoduje nie tylko intensywny ból, ale także priapizm - niekomfortowe erekcje trwające wiele godzin i prowadzące do impotencji. O ile bardzo długa erekcja może się czasem przydać, to impotencja nie jest chyba dobrą ceną.

#8. Tajpan pustynny


Najbardziej jadowity wąż na świecie. Pojedyncze ugryzienie zawiera wystarczającą liczbę jadu, aby zabić 100 dorosłych ludzi lub 250 000 myszy. Jego jad jest 200-400 razy silniejszy od jadu zwykłej kobry. Toksyny zawarte w jadzie mogą zabić dorosłego człowieka w 45 minut. Na szczęście ten wąż jest bardzo "nieśmiały" i nie było jeszcze żadnej śmierci spowodowanej jego ukąszeniem. Wszystkie znane ugryzienia zostały uleczone.

#9. Drzewołazy


Jeżeli zdarzy ci się podróżować przez lasy deszczowe gdzieś w Centralnej albo Południowej Ameryce, nigdy nie podnoś pięknych i kolorowych żab - to mogą być drzewołazy. Te żaby są prawdopodobnie najbardziej toksycznymi kręgowcami na świecie. 5-centymetrowy złoty drzewołaz jest w stanie zabić 10 dorosłych ludzi lub 20 000 myszy. Tylko 2 mikrogramy toksyny może zabić człowieka lub innego dużego ssaka. Żaby te trzymają truciznę w skórze i spowodują chorobę lub śmierć u każdego, kto ich dotknie lub zje.

#10. Rozdymka


Jest drugim najbardziej trującym kręgowcem zaraz po drzewołazach. Mięso niektórych gatunków jest przysmakiem w Japonii i Korei, jednak problem w tym, że skóra i niektóre organy rozdymki są dla ludzi bardzo trujące. Rozdymka powoduje szybką i gwałtowną śmierć. Jej jad powoduje zamieranie języka i warg, zawroty głowy, wymioty, przyspieszone bicie serca, trudności w oddychaniu i paraliż mięśni. Większość ofiar umiera w ciągu 4-24 godzin. Na truciznę rozdymki nie ma antidotum, a większość śmierci to wynik przyrządzania dania z rozdymki przez niedoświadczonych ludzi.
998
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu Zatrzymane w kadrze CLXXI - ...z wizytą w gabinecie dentystycznym sprzed 111 lat
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu Jak nie można po dobroci, to trzeba siłą - 7 aktorów zmuszonych do przyjęcia roli
Przejdź do artykułu Czarna Mamba vs Grzechotnik
Przejdź do artykułu Co wolno kobietom, a co facetom
Przejdź do artykułu Kim jest pracownik miesiąca stacji BP?
Przejdź do artykułu Nie każdy może mieć brodę - barber mówi wszystko, co powinniście wiedzieć o zaroście
Przejdź do artykułu Wąż, domowe zwierzątko nie dla mięczaków
Przejdź do artykułu Wspomnienia konduktora, czyli wesołe życie za czasów PRL
Przejdź do artykułu Oryginalny pomysł na zaskakujący prezent
Przejdź do artykułu Zamiast ciepłych krajów

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą