Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Forum > Redakcja > Ładowanie strony komentarzy
steelek
steelek - Superbojownik · 3 lata temu
Cześć,

Na wstepie powiem że nie chciało mi się przewalać całego tego forum a wielce prawdopodobne że komuś problem który mi doskwiera też sprawia stany przedzawałowe. Przeleciałem pierwszą strone - wychodzi na to że nikt na to nie narzeka w sumie pewnie niewiele jest takich co (jak mi się wydaje jest przyczyną) ich ten problem dotyka, albo nie zwracaja (JESZCZE) na to uwagi.

Ale do sedna.

Strona komentarzy ładuje się STRASZNIE długo. I czuje jakby z miesiąca na miesiąc zajmowało jej to co raz dłuzej. Sprawdzałem czy moja przeglądarka nie jest jakaś inna (probówałem innej na wszelki wypadek) - nie jest. Doszedłem do wniosku że strona komentarzy ładuje wszystkie komentarze a te kolejne pokazywane sa jak tylko 'on hover' na 'pokaz wiecej komentarzy'. Problem w tym ze one sa najpierw wczytywane a dopiero potem wyswietlane jezeli potrzeba. A nie zawsze chce obejrzec... w moim przypadku niewiele poniżej 5000 komentarzy.

https://joemonster.org/bojownik/steelek/komentarze

Sprawdzcie sami... troche to trwa.

Na potwierdzenie mojej tezy podam jeszcze dwa inne linki z dwóch różnych biegunów:

lasior:

https://joemonster.org/bojownik/lasior/komentarze

Losowa aspirantka młodsza która jak się okazuje ma 4 komentarze

https://joemonster.org/bojownik/Wieviura/komentarze

zobaczcie róznice w czasie ładowania obu stron.

Dlaczego o tym piszę? Otóż zauwazyłem dziś że zmienił się czesław... więc poza kopiami starych artykułów coś tam się na zapleczu dzieje. Może więc to czas żeby pomysleć nad przebudową systemu komentarzy? Nie mówię tu o rzeczach typu Disqus bo mimo że fajny zabrałby sporą część 'klimatu' joemonstera ale po prostu prostych tweakach w których ładowane byłoby 50 komentarzy np a reszta w razie potrzeby po kliknieciu/najechaniu na przycisk.

PS. Skoro już pisze i pewnie nigdy nie napisze nic więcej w tym forum [nie dla forum siedze na jm] to wyraże swój wyraz niezadowolenia, że o ile SZAFFA player był do d... to ten który mamy aktualnie jest miejscami jeszcze gorszy. Jak juz potrzebujecie doić z ludzi kasę za otwieranie linków z filmami to może coś jak onnetwork.tv? Przynajmniej obejrzenia zapisuja sie na koncie youtube i mozna to potem gdzieś w drodze pokazać komuś logując sie na własne konto i sprawdzając historie bez potrzeby otwierania przeglądarki i szukania filmu.

Peace.

iskier
iskier - Hory Pjoter · 3 lata temu
:steelek :steelek problem z kartą komentarzy znaliśmy od samego początku. U osób u których tych komentarzy było bardzo dużo ładowanie rzeczywiście trwało długo, dlatego teraz zamiast wszystkich komentarzy ładuje się tylko trochę najnowszych - dokładnie 5000. Tym samym czas ładowania zmniejszył się ze 126 do 2 minut. To dwie godziny zaoszczędzonego czasu, więc nie można mówić, że sprawa nie została załatwiona!

W kwestii playera - ten z Szaffy nie był lubiany, dlatego teraz nie mamy playera. Player, który odtwarza filmy z naszego serwera to Twój player, player Twojej przeglądarki internetowej.

System komentarzy nie wymaga wielkich zmian. Jedynym problemem może być ładująca się długo karta komentarzy w profilu, ale to naprawdę rzadko używana funkcja w serwisie i nie wymaga natychmiastowej zmiany, ani tym bardziej zmiany całego systemu. Sam system jest zmieniany na bieżąco i przechodzi wiele różnych, drobnych zmian, ale nie będziemy go zastępować czymś innym. Nie potrzebujemy tutaj ani drugiego Facebooka, ani Twittera. Dzikich emotek, kolorowych fontów itd. Obrazki i animowane gify Bojownicy sami potrafią wrzucać, więc i tak jest wesoło. A zmiany wprowadzane są, jak sam zauważyłeś po Czesławie.

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
akozakie - Superbojownik · 3 lata temu
Oj tam, bez przesady. U mnie na szybkim komputerze i szybkim łączu to raptem 18,5 sekundy, czyli zaledwie 10-20 razy wolniej niż jakakolwiek inna strona na JM. :-D

Faktycznie, coś tu jest no yes i jakiś rework by się przydał. Nie jest to może wysoki priorytet, ale jakby były zasoby i pomysły...

steelek
steelek - Superbojownik · 3 lata temu
Inna rzecz że ruch na serwerze przez otwieranie takich stron też pewnie swoje robi. I tu łącze ani komputer (tak samo jak w przypadku playera nosz kwa jego mać) nie robi różnicy. Tu problem jest gdzieś po stronie serwisu. Ale jakby tak założyć że lasior sprawdza czy okejki mu się zgadzają 5 razy dziennie to załadowanie tyle razy tej strony to prawie jak sciągniecie filmu z torrentów pod wzgledem ilości danych do pobrania :P

piotao
piotao - Superbojownik · 3 lata temu
Na mojej komórce te komenty zaladowaly się w 1s.

--
.:.

joemonster
joemonster - Master of Habaneros · 3 lata temu
Tak, bo trochę zmieniliśmy i działają jak rakieta. Jeden minus, że ilość nie zlicza się poprawnie, ale już rozwiążemy później.

--
Aero

steelek
steelek - Superbojownik · 3 lata temu
@iskier dobra... w kwestii playera może i to jest mój player przeglądarkowy ale nie sądze że coś mi z łączem niedomaga bo w sumie nie tylko ja mam problem przeciągającego się buforowania materiałów.

Ale mimo wszystko jak się kiedyś spotkamy na jakimś zlocie to wisze wam browara albo 10 za to że i komentarze śmigają. Kogo obchodzi czy sa dobrze zliczane. Grunt że nie zamulają tak.

joemonster
joemonster - Master of Habaneros · 3 lata temu
Nad łączami też pracujemy ;)

--
Aero
Forum > Redakcja > Ładowanie strony komentarzy
Aby pisać na forum zaloguj się lub zarejestruj