Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Vrykolaus

...Pierwsze co dociera do twojej budzącej się świadomości, to uczucie ciepła...

Ciepło..miękko..przytulnie. Dochodzi do ciebie coś nowego..słyszysz. Miarowy, przytłumiony dźwięk przynosi spokój i ukojenie. Puk-puk...Puk-puk.To trwa. Uczysz się wciąż czegoś nowego. Czasem czujesz, że twój świat łagodnie się kołysze..innym razem coś uciska twoją skórę..jak przez wielką, miękką poduszkę. Otwierasz oczy..i jak przez mgłę widzisz kształty, których jeszcze nie nauczyłeś się rozpoznawać ani nazywać. Kolory, o których nie wiesz że są kolorami.
---
Później..coś się dzieje z twoim bezpiecznym schronieniem. Czujesz zagrożenie, choć nie potrafisz go nazwać. Wszystko...absolutnie wszystko zmienia się nagle. Coś cię uciska z wszystkich stron i czujesz że choćbyś chciał tu zostać na zawsze, to jednak musisz iść.
Lekarz podnosi cię za nóżki..i daje klapsa w pupę. Protestujesz..głośnym piskiem, którzy nawet nie przypomina płaczu..
---
Skończyłeś 5 lat. Masz wiele kłopotów..jak każdy pięciolatek. Kłocisz się z siostrą o to, że zabrała ci misia..i jest to dla ciebie prawdziwy dramat. I nikt cię nie rozumie..nikt nie wie że kochasz go całym swoim pięcioletnim serduszkiem tak mocno..że nie ma znaczenia że nie jest twój..
Dziś zrobiłeś siusiu w łóżeczko. Boisz się że Mama będzie krzyczała..więc chowasz TO pod kołdrą. I..po chwili zapominasz, zajmując się samochodzikami. Jesteś taki słodki..
---
16 lat. Poznałeś czym jest dziewczyna. Pierwsze nieśmiałe pocałunki,wykradane niby wbrew jej woli..ale tak naprawdę wiesz, że z jej przyzwoleniem. A potem jej gorące, rozedrgane wnętrze powoduje, że każdy nerw w twoim ciele domaga się więcej..i więcej.
Kochasz..bez wątpienia..po raz pierwszy i tak mocno, że aż boli.
--
33 rok życia. Dostałeś posadę..w dużej firmie. Dobrą posadę. Twoja żona bardzo się ucieszy, nareszcie będziesz mógł kupić nowe auto, zamiast grata, którym jeździsz do tej pory. Musisz wyremontować dom..i kupić coś dzieciakom..kochane maluszki..
Nie zapomnisz też o kochance..której wymagania ostatnio jakby ..wzrosły. Zastanawiasz się czy to skończyć, czy zależy jej na tobie? To twoje prywatne piekło.
--
Dziś kończysz 56 lat. Całkiem niedawno dostałeś rentę..serce. Lata pracy..hektolitry kawy i setki papierosów odcisnęły trwały ślad w twoim wnętrzu.
Przyjechał syn z córką..i wnuki.
Składają ci życzenia..a w chwili gdy cię całują dostrzegasz że skóra na twojej dłoni jest skórą starca. I jak uderzenie w twarz dociera do ciebie świadomość nieuchronnego. I..z dnia na dzień jest ona coraz mocniejsza.
--
71 rok twojego życia. Dziś zapowiada się słoneczny dzień. Może..pielęgniarki wywiozą cię na dwór..tak dobrze byłoby wygrzać stare kości w gorącym, czerwcowym słońcu.
Czujesz się stary, zmęczony i nikomu niepotrzebny. Rzadkie odwiedziny twoich dzieci potęgują tylko te uczucie.
Nagle zrywasz się z łóżka i opadasz nań ponownie jak balonik, z którego uszło powietrze.
Próbujesz jeszcze spazmatycznie łapać oddech, ale czujesz jak twoje serce przestaje bić. Zrywa się jeszcze raz, drugi...ale to walka skazana na porażkę, bo nie wygrasz z Czarną Panią.
Ogarnia cie ciemność.
...
..
.
...Pierwsze co dociera do twojej budzącej się świadomości, to uczucie ciepła...

--
I osobno i na kupę, z włosem, albo i pod włos, całujta mnie wszyscy w doopę, lub ewentualnie - w nos.

czujnyjakpiespotrojny
podaję brakujące zakończenie:
ciepła przenikającego piżamę, zespalającego z łóżkiem...............

--
"Poszerzaj swoje horyzonty- wyburz dom z naprzeciwka."

Tynf
Tynf - Superbojownik · 7 lat temu
To byłby niezły szkic do powieści: "W życiu piękne są tylko chwile, przemijanie".

--
"Jesli potrafisz zadać własciwe pytanie - odpowiedź pojawia się samoistnie", Sin-Itiro Tomonaga.
Aby pisać na forum zaloguj się lub zarejestruj