Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Forum > Hyde Park V > Lubię Sasina

Kokeeno
Kokeeno - Superbojownik · 3 miesiące temu
@Djbanan Obajtkowi już o tym wspomniał?

--
Live For The Moment

kashpir
kashpir - Superbojownik · 3 miesiące temu
I już wyborcy wiedzą, dlaczego wszystko drożeje. Ech, te złe firmy...

--
Co tydzień te same cele: przeżyć do piątku, nie umrzeć do poniedziałku.

brogman
Przepraszam

szatkus
szatkus - Superbojownik · 3 miesiące temu
Ty byś nie chciał, żeby Obajtek maksymalizował zyski.

--

Xanthus
@Djbanan On apeluje do FIRM. Obajtek i przydupasy objęli synekury w spółkach skarbu państwa. To nie są firmy -to są spółki które ratują 500+ w bużecie i tym podobne ...

zmechu
zmechu - Superbojownik · 3 miesiące temu
Naprawdę jestem pełen szacunku do osób które piszą takie przemówienia. To naprawdę sztuka zawrzeć tyle finezji i tyle ukrytego przekazu, aby ludziom utrwalić w głowach jedynie słuszne myśli...

"W tych trudnych czasach" - i w pierwszych wyrazach mamy od razu ukierunkowane źródło problemu. Po prostu mamy "ciężkie czasy" - nie kiepski rząd, nie rozdawnictwo, po prostu ciężkie czasy się zrobiły i to nie nasza wina

"Polacy zmagają się" - nie ma to jak uogólnienie i zmiana wektora. Rząd się zmaga? Specjaliści mają problemy? Ktoś na górze daje wsparcie? Nie, po prostu schodzimy na sam dół i stwierdzamy że to tylko problem ludzi, nasz i niczyj więcej.

"z rosnącymi cenami paliwa, energii, oprocentowaniem kredytów" - i wszystko do jednego worka! I paliwa, i kredyty. Szkoda że nie powiedział o nieurodzaju truskawek, złej służbie zdrowia, trzęsieniach Ziemi i gradobiciu. Oczywiście znów - rząd nie ma nic wspólnego z wzrostem oprocentowania kredytów!

"zwracam się z prośbą do firm" - jaki dobry pan! Nie dość że osobiście walczy o dobro Polaków, to jeszcze miłosiernie prosi. I to prosi głównych wichrzycieli stojących na drodze do szczęścia Polaków. Wiadomo że to złe firmy są odpowiedzialne za całe zło, rosnące ceny paliw i oprocentowanie kredytów.

"nie nastawić się głownie na zysk" - jakby ktoś nie zrozumiał poprzedniego - tak, drogie firmy, to wy jesteście tymi źródłami problemów, wasza pazerność i zabieranie Polakom pieniędzy! Zadaniem firm nie jest produkcja dóbr, ale płacenie podatków i minimalizacja zysków, żeby inni mieli więcej!

"szukać rozwiązań społecznie akceptowalnych" - a jakby ktoś tego w dalszym ciągu nie rozumiał - patrzymy na was, nasze firmy! Proszę grzecznie usiąść do stołu i szybciutko znaleźć rozwiązanie! Rozwiązanie ma obejmować zmniejszenie kosztów paliw, obniżenie oprocentowania kredytów, a - i żeby energia była tańsza! I pamiętajcie, że jak coś wymyślicie, to społeczeństwo ma zadecydować czy jest OK, bo jak nie to siedzicie tak długo aż ceny benzyny spadną. Do ilu? Do społecznie akceptowalnego poziomu, to jasne!

"to nie czas na maksymalizację zysków" - wiec drogie firmy: gacie w dół, kasa na stół i oddaj krajowi co mu się należy. Do roboty prywaciarze, społeczeństwo czeka na obniżenie cen prądu i gazu!

Ech, w jednym zdaniu określić kim są "my" i kim są "oni", wskazać winnego oraz scedować odpowiedzialność za rozwiązanie naszego problemu na innych i poddać to społecznemu osądowi...

Lesio5
Lesio5 - Superbojownik · 3 miesiące temu
@zmechu Robić rozkład logiczny zdań wypowiedzianych przez półgłówka - podziwiam samozaparcie.

--

zmechu
zmechu - Superbojownik · 3 miesiące temu
@Lesio5 naprawdę sądzisz że Sasin to sam wymyślił a nie dostał gotowej kartki z tym co ma mówić i z wytycznymi co ma myśleć?

Hshan_VIII
Sasin nie może być głupi - nie da się tak spartolić precyzyjnie WSZYSTKIEGO przypadkiem. On jest wysoko wykwalifikowanym specjalistą od zapewniania porażki przedsięwzięcia

--
Suwałki to nie Podlasie! Co chcesz teraz, a co chcesz bardziej?

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
Xieciunio - Superbojownik · 3 miesiące temu
@zmechu wzięło Cię. Gratulacje.

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
roman566 - Superbojownik · 3 miesiące temu
Wracamy do PRL-u. Kartki na węgiel już w planach, teraz zwalanie winy na sektor prywatny za nieudolność rządu. Mnie zastanawia nie kiedy zaczną nacjonalizować wszystko od sklepików po banki, a kim to wszystko obsadzą? pisowcy aż tak dużych rodzin nie mają.

Lesio5
Lesio5 - Superbojownik · 3 miesiące temu
@zmechu Napisałem "wypowiedzianych" a nie "wymyślonych" ...

--

K_RISS
K_RISS - Superbojownik · 3 miesiące temu
Tłusty, chędożony w rzyć złodziej, szkodnik, członek organizacji przestępczej nazywanej pis, niewykształcone, głupie bydle bez jakichkolwiek znamion człowieczeństwa. Kulka, do piachu i tak z całą resztą tej mafii.
Forum > Hyde Park V > Lubię Sasina
Aby pisać na forum zaloguj się lub zarejestruj