Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Forum > Hyde Park V > Tego właśnie się obawiano
trabik
trabik - Superbojownik · 6 miesięcy temu
W pierwszym rzucie do UA trafiły gołowąsy na przestarzałym sprzęcie, który zalegał na magazynach od wojen czeczeńskich. Jedni robili memy na temat nieudolnych kacapów, a ci bardziej rozsądni nie dowierzali, że to wszystko na co stać Rosję i niestety drudzy mogą mieć rację. I póki co mówię wyłącznie o broni konwencjonalnej. https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/rosja-uzyla-broni-hipersonicznej-zachod-ma-bardzo-duzy-problem/bkn353v,79cfc278
Ostatnio edytowany: 2022-03-20 10:31:36

m_niebieski
m_niebieski - Woził Niemca dla statusu · 6 miesięcy temu
Houston, mamy problem

--
Mój nick bardziej naukowo brzmi tak m_heksacyjanożelazian(II) potasu żelaza(III) TU ŹRÓDŁO

Djbanan
Przy takich prędkościach nasłuch z ziemi jest bezsensowny. Nawet radarami poza horyzontalnymi. Teraz nie tylko nasłuch ale i obrona powinna być prowadzona z satelit. Aż sobie poczytam jakie są pomysły.

PS. Czy tylko mnie wqrwia takie pisanie artykułów pod roboty google?

--

empatyczna
empatyczna - Gołota Poezji · 6 miesięcy temu
Gdzie najlepiej się ewakuować, poza Europą?

--
Czy można spełnić wszystkie swoje marzenia? Tak, jeżeli będziesz miał/ła jedno marzenie, które brzmi: chcę osiągnąć w życiu tyle, ile tylko zdołam./moje/

trabik
trabik - Superbojownik · 6 miesięcy temu
@empatyczna na San Escobar

empatyczna
empatyczna - Gołota Poezji · 6 miesięcy temu
@trabik

Ej, Człowieku, nie zabieraj mi resztki nadziei.

--
Czy można spełnić wszystkie swoje marzenia? Tak, jeżeli będziesz miał/ła jedno marzenie, które brzmi: chcę osiągnąć w życiu tyle, ile tylko zdołam./moje/

lolcat
lolcat - Superbojownik · 6 miesięcy temu
@trabik Aj tam, aj tam. Ile mają tych rakiet, 5? Zaraz im się skończą, Iskandery podobno już się kończą

Maciej1988
:djbanan
Myślę, że powinni iść w kierunku hakowania, albo wręcz niszczenia elektroniki rakiety. Impuls EM, broń laserowa?

Nie wiem, nie znam się;)

--
Bób
Koper
Włoszczyzna

amiz74
amiz74 - Superbojownik · 6 miesięcy temu
Bez obaw. fiutin zrobił ponoć awanturę z powodu kilku bardzo drogich rakiet kierowanych starszego typu wystrzelonych na lotnisko w Winnicy. A kacapy mają ich coś około tysiąca w zapasie. Taki kindżał musi kosztować podobnie jak nie w chuj więcej. A ile ich oni mogli naprodukować? To tylko machanie pałką na postrach. Patrz co mam i nie zawacham się tego użyć...

--
Z czego żyję? Z jedzenia. Jem i żyję...

Thurgon
Thurgon - Superbojownik · 6 miesięcy temu
Póki co, to nie na zachodzie, a na wschodzie i nie w bunkier, a w fermę drobiu. I nie kindżał, a uj wie co

https://www.thedrive.com/the-war-zone/44840/we-have-questions-about-russias-claimed-kinzhal-hypersonic-missile-use-in-ukraine

--
Próżnoś repliki się spodziewał. Nie dam ci prztyczka ani klapsa. Nie powiem nawet:"Pies cię j...ł"- Bo to mezalians byłby dla psa

Radioactive
@Thurgon radio Erewań znów nadaje

--
Ech... Kiedyś to i nostalgia była o wiele lepsza.

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
macgalin - Superbojownik · 6 miesięcy temu
@trabik
"w pierwszym rzucie trafiły gołowąsy na przestarzałym sprzęcie" - nie, sorry, to twierdzenie jest ewidentnie fałszywe.

Na dostępnych zdjęciach mamy zniszczone T-90A, BTR-82, T-72b3 , T-80BVM, BMP-3, BMD-4, zestawy przeciwlotnicze Pancir i TOR - to wszystko jest pierwszoligowy sprzęt którego Rosjanie nie mają nieograniczonych ilości - nie żaden pobreżniewowski szrot.
Jedyne nowsze czołgi to T-90m i t-14 armata - z których żaden nie jest jeszcze produkowany seryjnie w wystarczających ilościach by wyposażyć w nie regularne odziały.

Jeżeli już, to wykorzystanie pocisków hipersonicznych czy nawet manewrujących Kalibrów na tym etapie wojny to raczej objaw desperacji - "patrzcie, wciaż jeszcze mamy coś w zapasie!" - niż jakaś zaplanowana taktyka. Taki sprzęt normalnie powinien być zostawiony do szachowania NATO, a nie rozwalania baraków pod Lwowem. Rosja to nie USA z ich magazynami wypełnionymi gorylionem tomahawków.
Tak samo w okolicach uderzeń rosyjskich pocisków znaleziono zestawy najnowszych rosyjskich celów pozornych służących myleniu zestawów obrony przeciwrakietowej. Zachodnie wywiady prawdopodobnie upiły się z radości że dostaną do nich dostęp. To NIE jest coś co chcesz udostępnić potencjalnemu wrogowi w jakichkolwiek normalnych okolicznościach .

Rosjanie w imię taktycznych celów zaczęli uszczuplać swoje zapasy strategiczne. To raczej nie jest zachowanie kogoś komu idzie tak jak by chciał.

altjordan
altjordan - Superbojownik · 6 miesięcy temu
@Thurgon nie znam się, więc się wypowiem ;)
A nie w magazyn rakiet?

Jeśli mają, to w końcu użyją nawet tych droższych, co mają się przeterminować? Systemy wojskowe w XXI wieku powinny być odcięte od dostępnej sieci, więc atak hakerski też niespecjalnie wchodzi w rachubę. Jedynie działania od środka mogą coś zmienić.
Jeszcze ma nadzieję że wkrótce zabraknie im żywych i doświadczonych generałów

--
Jeszcze niedawno staliśmy na skraju przepaści, a dzisiaj zrobiliśmy wielki krok na przód! W. Gomułka

masakitt
masakitt - Superbojowniczka · 6 miesięcy temu
@empatyczna jest dużo fajnych miejsc, jukatan, kanada n. zelandia. potrzebny dobry kajak i dolar$y.

Maciej1988
No i póki co więcej o tym mówią, niż strzelają. Mariupol zniszczyli w 90% zwykłą artylerią - co ten kindżał wnosi, oprócz strachu? To, co robi różnicę, to zasięg, nie efekt ostrzału. Bo dopóki do rakiet nie ładują njuków, to grady są gorsze.

--
Bób
Koper
Włoszczyzna

nevya
@trabik , Rosjanie nawet gdyby wystrzelili ten pocisk, to pewnie z wielkim bólem dupy o kasę i marnowanie cennego zasobu, żeby zamanifestować, że coś takiego mają. I jeśli użyli to raz. Nie wiem jak to ma niby świadczyć o tym, że przez miesiąc niby wysłali mięso armatnie i teraz wyślą elitarny oddział sił kosmicznych, który w kilka dni zajmie Ukrainę używając dzid laserowych.

Kokeeno
Kokeeno - Superbojownik · 6 miesięcy temu
@macgalin Dokładnie: to jest broń, która jest wykorzystywana do precyzyjnego niszczenia celów na silnie bronionym terenie. W pytę droga (amerykańskie odpowiedniki są wyceniane na kilkadziesiąt mln USD SZTUKA!) i użyta na Ukrainie służy w zasadzie tylko efektowi propagandowemu: patrzajcie na co na stać - nasi obywatele będą żarli nadgniłe ziemniaki, ale zrzucimy wam na łeb pół tony materiałów wybuchowych, które przybędzie z Mach 10...

--
Live For The Moment

amiz74
amiz74 - Superbojownik · 6 miesięcy temu
@Kokeeno Jakie nadgniłe? No jakie nadgniłe? Się pytam. Nadgniłe ziemniaki są dla generalicji. Dla zwykłych kacapów zostają jedynie szczaw, żywokost i mirabelki.

--
Z czego żyję? Z jedzenia. Jem i żyję...

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
corwin - Superbojownik · 6 miesięcy temu
No i?
Zmieniło to coś na froncie?
Zachód z podkulonym ogonem już poleciał podpisać akt poddaństwa?
Broń zajebista - pół tony (plus energia kinetyczna) - nic, tylko strzelać. No tylko właśnie w co? W parking czołgów? Ten pocisk więcej kosztuje. W taki magazyn? Tak, to ma sens. Tylko co dalej? Nieuniknione będzie rozproszenie zasobów plus stała dostawa przez granicę bez większych magazynów. I co wtedy z kindżałem za kilkadziesiąt milionów dolców sztuka? I to jeszcze przy ograniczonych ilościach? To ma być broń na odstraszanie NATO, a nie bombardowanie kurników (co oczywiście Ukraińcy podali)

--
Niektórzy miłośnicy najlepszego narodu na świecie zupełnie przypadkiem są pzprowskimi synalkami, którzy się na Polsce w latach 90 uwłaszczyli - co sami przyznali.

tamquamleorugiens
Gadajcie co tam sobie chcecie. Jeśli wojenka się przeciągnie, to sprzęt zawsze będzie można do-produkować. Jak za II WŚ. A mięska wystarczy w zupełności.
Natomiast jeśli zajdzie taka potrzeba, to ten konflikt wciąż może się przerodzić w kolejną "Wojnę Ojczyźnianą". Wówczas wszystkie te sankcje będziemy sobie mogli w dupę wsadzić. Wsparcie narodu wyniesie 100 % i jeśli będzie trzeba - przy 100% poświęceniu.
Ruski w potrzebie, sierpem i młotem będą zapierdalać 48h na dobę w fabrykach na Uralu, żeby odeprzeć zgniły zachód.
I oby się moje słowa w gówno obróciły. Ha tfu!

--
Darmowe cycuszki!!! NOM NOM NOM!!!

Maciek_Cherokee
Maciek_Cherokee - Aspirant Najmłodszy Maciek_Sklerotee · 6 miesięcy temu
@tamquamleorugiens nie da się masowo produkować tak zaawansowanej technologicznie broni, za dużo elektroniki której obecnie i tak jest deficyt a w Rosji to już w ogóle ich teraz nie ma, chyba że zaczną konfiskować wszelaki sprzęt elektroniczny obywatelom i z tych komponentów robić kolejne rakiety.

Powiedzmy że zaczną znów masową produkcję czołgów i dojdą do tych 30 000 sztuk rocznie jak w 1944, ile w tym czasie Zachód wyprodukuje Javelinów, dronów i RPG ?
Nawet jeśli armia znajdzie jakieś 150 000 nowych rekrutów pancerniaków i rzucą te czołgi na Ukrainę, powiedzmy że nawet dojadą i logistyka nie zawiedzie, to te czołgi będa metodycznie niszczone setkami Bayraktarów, dziesiątkami tysięcy ręcznej broni p-panc itp.

A z tym "A mięska wystarczy w zupełności." to już bym raczej uważał, między 20 a 25 rokiem życia jest około 3,3 mln potencjalnych żołnierzy, kobiet póki co nie biorą, to potencjalnie drugie tyle.
Obecnie według oficjalnych danych pod bronią jest 850 000 ( powiedzmy że jest milion ) Rosjan, czyli co 3 obywatel w wieku 20-30 lat.
W nadchodzacych latach może jeszcze liczyć na 3,6 miliona żołnierzy 15-19 lat, naturalnie już jakaś ich część jest obecnie powołana.
Czyli powiedzmy że mamy do dyspozycji 5 milionów ludzi w wieku w którym nadają się do walki.


To są roczniki z niżu demograficznego, Rosja wymiera, niby w ostatnich 15 latach liczba urodzeń chłopców przekroczyła nieznacznie 4mln to nadal jest to za mało by zastąpić umierających.
A teraz gdy w Rosji załamało się wszystko i panuje tam kryzys to nie spodziewam się wzrostu dzietności.


Już jest milion pod bronią, z czego frontowych żołnierzy jest 200-300 tysięcy?
Powiedzmy że pół miliona, można posłać na front biorąc rezerwy, no na papierze super to wygląda.
Tyle że już 200k armia kuleje logistycznie i jedyne co umieją dobrze robić po niecałym miesiącu wojny to bombardować artylerią miasta.

Jeszcze niedawno USA obiegła wiadomość że oni maja problem z chętnymi do wojska z powodu otyłości i chorób, a mają dwukrotnie więcej obywateli ogółem a w wieku 15-20 i 20-25 po 11mln dla każdej grupy.

To dobitnie pokazuje skalę problemu demograficznego
Rosja 145 mln
wiek 20-24 3,4 mln
wiek 15-19 3,6 mln

USA 330mln
wiek 20-24 11,3 mln
wiek 15-19 10,8 mln

Te liczby powinny być nieco bardziej proporcjonalne do ilości ludności, albo Rosja powinna mieć po około 7 mln facetów albo USA po 5 milionów.

Niestety Ukraina ma podobny problem demograficzny co Rosja, oni też mają obecnych potencjalnych żołnierzy z niżu demograficznego, na szczęście w walkach biorą udział starsi 25-35 lat, co widać na filmach, oni wiedzą że strata bezdzietnego 20 latka jest gorsza niż strata 30 latka co już ma dziecko.
Rosjanie chyba nie chcą widzieć tego problemu.

PS mogłem coś poknocić z cyferkami bo kilkukrotnie redagowałem tekst

Edyta @proflecter o patrz , napisałeś ten post w trakcie jak ja pisałem, Rosjanie faktycznie nie widzą problemu z posyłaniem niżu demograficznego na wojnę
Ostatnio edytowany: 2022-03-20 23:08:52

--

tamquamleorugiens
@Maciek_Cherokee Zgadzam się. To logiczne. Ale... Popełniasz ten sam błąd jaki popełniamy wszyscy "zachodnio-kulturowcy". Otóż wszyscy posługujemy się logiką, zdrowym rozsądkiem i niestety sięgamy do "mózgowia" dużych rosyjskich miast. Tymczasem Rosja, szczególnie ta poza miejska, to jest kompletnie inna galaktyka, kompletnie inna mentalność i kompletnie inne myślenie. Nie potrzebujesz najnowszej technologii. Nie potrzebujesz wieku poborowego, rozpisek finansowych, logistyki i zapotrzebowania. Przecież właśnie wybuchła kolejna Wojna Ojczyźniana! Z pomników zjadą stare czołgi, katiusze będziem produkować dzień i noc. Baby, dzieci, dziady i inwalidzi dostaną do łapy pepesze wygrzebane ze słomy i urrraaa! Odpieramy najeźdźcę, po drodze, jeśli nic innego nie ma, wpierdalając korę z drzew.
Wydaje mi się, że w najgorszym wypadku tak właśnie należy na to patrzeć. Mentalnie to jest kosmos

--
Darmowe cycuszki!!! NOM NOM NOM!!!

Djbanan
@proflecter No proszę, jest i Hitlerjugend.

--

Maciek_Cherokee
Maciek_Cherokee - Aspirant Najmłodszy Maciek_Sklerotee · 6 miesięcy temu
@tamquamleorugiens coś takiego skończy się rzezią rosyjskich wojsk.
Nawet jeśli zaczną znów produkować uzbrojenie w ilościach jak w 1944, czyli 30k czołgów rocznie i do tego podobne ilości artylerii itp. to może by mieli szansę zalać Europę samą masą.

Gdyby w grę nie wchodziły atomówki to inaczej by rozmawiano z Rosją, oni istnieją jedynie dzięki arsenałowi nuklearnemu. Tylko widmo nuklearnej zimy powstrzymuje NATO przed otwartym wejściem w konflikt z Ruskimi.

--

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
dupablada - Superbojowniczka · 6 miesięcy temu
jedna tylko uwaga - "całą masę" to mogli mieć tam, gdzie mieli przewagę liczebną. Tej już nie mają. Chyba, że liczyć cały były blok socjalistyczny.

pracownik
@tamquamleorugiens Dobrze piszesz, tylko odpieramy jakiego najedżcę??? W 41-wszym Niemiec najechał, to było zrozumiałe, ale teraz każą jechać setki kilometrów na obcą ziemię!!! Czyli my się bronimy? czy atakujemy. Miasta rosyjskie--całe, ukraińskie--rozstrzelane. Inne czasy!

--
Życie należy przeżyć tak, aby gołębie przelatujące nad twoim grobem zesrały się z wrażenia.

tamquamleorugiens
@pracownik NATO,EU, Układ Warszawski, Unia Panafrykańska. Do wyboru do koloru. Cokolwiek będzie użyteczne Przecież zgodnie z retoryką ruską, NATO już w gruncie rzeczy okupuje Ukrainę i dlatego między innymi trzeba ją wyzwolić (poza tym, że Ukraina jest faszystowska, of course)
A co do obrony, to pamiętam taki fajny dokument z lat 90-tych, w którym zapytano byłego ruskiego żołnierza dlaczego 17 września najechali Polskę. Odpowiedział, że nikt nikogo nie najeżdżał, bo oni się tylko bronili. Dziennikarka trzeźwo przypomniała żołnierzowi, że może i się bronili, ale byli w Przemyślu, na co on odpowiedział, że przecież Przemyśl to było rosyjskie miasto i byli u siebie, więc na pewno coś jej się pokręciło
Więc z tą obcą ziemią to może być różnie

--
Darmowe cycuszki!!! NOM NOM NOM!!!

pracownik
@tamquamleorugiens Racja, ale jak wspomniałem były to inne czasy, inny dostęp do informacji, inne wykształcenie wojska (jakie by nie było) inne też priorytety ludzkie. Mam nadzieję, że teraz będzie inaczej.

--
Życie należy przeżyć tak, aby gołębie przelatujące nad twoim grobem zesrały się z wrażenia.

tamquamleorugiens
@pracownik A bo ja wiem. Poza miastami wiele się nie zmieniło. Oni tam na zadupiach mentalnie wciąż są zaraz po wojnie, wciąż pragną dobrego cara, "o putinie mówi się dobrze, albo wcale" , a dostęp do informacji to mają tylko poprzez reżimowe media. Mimo wszystko mam głęboką nadzieję, że masz rację, bo jak nie to będzie przesrane

--
Darmowe cycuszki!!! NOM NOM NOM!!!
Forum > Hyde Park V > Tego właśnie się obawiano
Aby pisać na forum zaloguj się lub zarejestruj