Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Manecki
Manecki - Superbojownik · 3 miesiące temu
Nie wiem czy głupie pytanie ale ciekawi mnie odpowiedź.
Jak będę miał dzwona z ukraińskim autem z jego winy, to nie będzie problemu z ubezpieczycielem?
Jest ich wielu, często się motają na naszych drogach, ja ustępuję, rozumiem, nie mam pretensji ale co w sytuacji dzwona?
Pewnie mają jakieś międzynarodowe gwarancje firmy o zasięgu globalnym ale pewnie mają jakieś swoje. I jak z ubezpieczeniem w momencie kiedy ich ubezpieczenie się kończy na Ukrainie - mogą u nas ubezpieczyć?
Ostatnio edytowany: 2022-03-22 23:27:27

--
Robię dobrze.

jakubfk
jakubfk - Nieśmiały admin · 3 miesiące temu
Co do zasady jeżdżąc po naszym kraju musi mieć ważne OC. Czy to na zasadzie zielonej karty, najbardziej prawdopodobna opcja, czy poprzez wykupienie ubezpieczenia już w naszym kraju.
Tyle teoria. To czy ubezpieczenie ma dowiesz się dopiero w momencie wypadku. Czyli w zasadzie jak zawsze. Przecież jak będziesz mieć dzwona z polakiem to też możesz trafić na nieubezpieczonego. Generalnie w takiej sytuacji czeka cię zabawa z UFG.

Manecki
Manecki - Superbojownik · 3 miesiące temu
Nie wiem czy mnie uspokoiłeś, ale dzięki.

--
Robię dobrze.

nevya
Kolega mojego przyjaciela miał taką sytuację i opowiadał jak to wyglądało. Samochód skasowany, do niczego się nie nadaje. On sam z urazem szyi - kilka tygodni poza pracą, można powiedzieć, że zawaliła mu się firma. Co się okazuje, żadnego odszkodowania, nic, ani za samochód, ani za zdrowie. Ukrainiec jechał jakąś drogą furą, był podpity, nie poczuwa się do odpowiedzialności. Mówi, że sami sobie jesteśmy winni, że u nas takie przepisy prawa i proszę mu nie zawracać głowy, bo wybiera się na wakacje na Malediwy.Kolega mojego przyjaciela:
Ostatnio edytowany: 2022-03-23 02:00:28

Maciej1988
Dostawali za free zieloną kartę na miesiąc po przyjeździe. Od polskiego ubezpieczyciela (m.in. PZU). Tylko musieli sami się zgłosić.

A pecha można mieć zawsze.

--
Bób
Koper
Włoszczyzna
Aby pisać na forum zaloguj się lub zarejestruj