Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Zatrzymane w kadrze – Perfekcyjny makijaż rabusiów

40 702  
408   77  
Dziś w „Zatrzymanych w kadrze” przyjrzymy się pewnej manifestacji, sprawdzimy poświęcenie się pewnych naukowców w imię nauki oraz poznamy „japońskiego Hitlera”. Zapraszamy!

#1. Zdjęcia z kamery CCTV, na których widać moment wejścia rabusiów do sklepu jubilerskiego Graff Diamonds, Londyn, 6 sierpnia 2009 r.


W dniu 6 sierpnia 2009 r. o godzinie 16:40 dwóch elegancko ubranych mężczyzn przyjechało taksówką do sklepu jubilerskiego Graff Diamonds. Po wejściu do środka wyjęli dwa pistolety, którymi zagrozili pracownikom. Ze względu na wyszukane przebrania nie próbowali zakrywać twarzy przed kamerami CCTV obiektu. Choć jeden ze złodziei miał na sobie skórzane rękawiczki, ochrona sklepu wpuściła go do środka, przyzwyczajona do ekscentrycznych zachowań niektórych superzamożnych klientów.

Rabusie skorzystali z usług profesjonalnego studia wizażu, aby zmienić odcień skóry i rysy twarzy za pomocą lateksowych protez oraz założyć profesjonalne peruki. Nakładanie przebrań zajęło artyście cztery godziny; powiedziano mu, że to na potrzeby teledysku. Sprawdzając efekt w lustrze, Aman Kassaye skomentował: „Moja własna matka by mnie teraz nie poznała”, na co jego wspólnik roześmiał się i odpowiedział: „To chyba dobrze, prawda?”.
Wcześniej to samo studio makijażu nieświadomie pomogło członkom gangu, który w 2006 roku okradł magazyn Securitas.

Rabusie ukradli 43 sztuki biżuterii o wartości szacunkowej 65 milionów dolarów. Podczas ucieczki zmienili nawet kilka samochodów, aby zmylić ślady.

Jeden z nich jednak zostawił telefon komórkowy w samochodzie i dzięki temu policja mogła ich namierzyć i zidentyfikować. Przywódca gangu, Aman Kassaye, otrzymał 23 lata więzienia, pozostali trzej członkowie gangu otrzymali po 16 lat, jednak biżuterii nigdy nie odnaleziono.

#2. „Wiec lojalnościowy” zorganizowany w Berlinie po zamachu na Hitlera i próbie zamachu stanu. 21 lipca 1944 r.



#3. Gertrude Ederl – pierwsza kobieta, która przepłynęła kanał La Manche, 1926 r.



#4. Pułk rowerowy armii holenderskiej w przededniu niemieckiej inwazji, 1940 r.



#5. Niemiecki ciężki samochód pancerny Sd.Kfz. 231 (6-Rad) na manewrach. Lato 1935 r.


Pojazdy tego typu wprowadzono do służby w 1932 roku na zlecenie Reichswehry i były produkowane do 1937 roku. Do początku II wojny światowej powstało około 190 takich pojazdów opancerzonych. Brały udział w pierwszych fazach wojny (kampania francuska i polska), jednak bliżej jesieni 1941 roku zaczęły coraz mocniej ujawniać się wady przestarzałego układu podwozia i w 1942 roku wycofano je ze służby. SD.Kfz. 231 (6-Rad) służyły w jednostkach policyjnych i szkoleniowych do 1944 roku, lecz latem tego roku zostały ostatecznie wycofane ze służby.

#6. Grupa naukowców z Uniwersytetu Michigan przeprowadza na sobie eksperyment mający na celu zbadanie wpływu alkoholu na organizm ludzki, 1949 r.



#7. Lustro z napisem w amerykańskich koszarach „Jeśli będziesz za dużo mówił, ten człowiek może umrzeć”. Front Zachodni, 1944 r.



#8. Aileen Wuornos jest drugą po Lavinii Fisher seryjną zabójczynią w historii Stanów Zjednoczonych. Wuornos nazywana jest także „Aniołem Śmierci”.


W latach 1989–1990, zajmując się prostytucją uliczną na autostradach Florydy, Aileen zabiła strzałem z pistoletu i okradła siedmiu mężczyzn.
Podczas przesłuchań próbowała oszukać funkcjonariuszy organów ścigania, tłumacząc swoje brutalne działania samoobroną.
W 2002 roku wykonano na niej wyrok śmierci przez zastrzyk.

Zbrodnie Wuornos pasują do psychopatologicznego modelu kobiecego zabójcy. Uważana jest za osobę psychopatyczną. Według skali psychopatii Hare (PCL-R) Wuornos była psychopatą z wynikiem 32 punktów, gdzie maksymalny wynik wynosi 40. W USA wynik powyżej 30 punktów odpowiada diagnozie psychopatii. Wuornos spełniała także kryteria zaburzenia osobowości typu borderline i dyssocjalnego zaburzenia osobowości.

#9. Plaża w Teheranie kilka miesięcy przed rewolucją islamską, 1979 r.



#10. Generał Hideki Tojo („japoński Hitler”), generał Cesarskiej Armii Japońskiej i 40. premier Japonii. Na zdjęciu właśnie upadł na krzesło po próbie zastrzelenia się 11 września 1945 r. Przeżył i stanął przed Międzynarodowym Trybunałem Wojskowym dla Dalekiego Wschodu w Tokio jako oskarżony o udział w zbrodniach wojennych. Został powieszony w 1948 r.



#11. Mała dziewczynka siedzi w ruinach swojego zniszczonego domu po niemieckim bombardowaniu Londynu podczas bitwy o Anglię, 24 sierpnia 1940 r.



#12. Atak gazowy w bitwie nad Sommą, 1916 r.


Bitwa nad Sommą była największą bitwą I wojny światowej, która miała miejsce na obu brzegach rzeki Sommy we Francji pomiędzy siłami niemieckimi i anglo-francuskimi od 1 lipca do 18 listopada 1916 r.

W operacji nad Sommą wzięło udział po obu stronach około 3 miliony ludzi, do 10 tysięcy dział i około tysiąca samolotów.

Podczas walk wielokrotnie użyto broni chemicznej. Pomimo wydatkowania ogromnych zasobów materialnych front niemiecki został zepchnięty na obszarze około 40 km jedynie na głębokość 5-15 km.

#13. Reagan jako Szatan na demonstracji antywojennej w Waszyngtonie, kwiecień 1985 r.



#14. 29 lipca 1968 roku, wczesnym rankiem w poniedziałek, około godziny 07:30, uśpiony wulkan Arenal w Kostaryce wybuchł bez ostrzeżenia. W efekcie życie straciło 87 osób.



#15. Jurorzy pierwszej edycji „Idola” z 2002 roku: Robert Leszczyński, Elżbieta Zapendowska, Jacek Cygan, Kuba Wojewódzki. Fot. Polsat


W poprzednim odcinku

2

Oglądany: 40702x | Komentarzy: 77 | Okejek: 408 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

29.03

28.03

Starsze historie

Sprawdź swoją wiedzę!
Jak to drzewiej bywało