Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Polska wygrała ze Szwecją i jedzie na mundial, a internauci tworzą memy po meczu

85 943
282   107
Któż po spotkaniu ze Szkocją mógł przypuszczać, że ze Szwecją zobaczymy inną reprezentację Polski? Grającą w miarę poprawnie, realizującą założenia taktyczne trenera i wiedzącą co chce osiągnąć. Szwecja to niewygodny rywal, ostatni raz wygraliśmy z nimi 31 lat temu. Więc przed kadrą prowadzoną przez Czesława Michniewicza było bardzo ciężkie zadanie. I mu podołali!

Byśmy mieli pełny obraz tego, jak piekielnie trudne było to zadanie, wystarczy tylko wspomnieć, że 29 grudnia dotychczasowy trener reprezentacji Paulo Sousa powiedział, że odchodzi i odszedł. Polacy wywalczyli sobie prawo gry w barażach i nie mieli trenera. 31 stycznia trenerem został Czesław Michniewicz. 24 marca Polska miała mieć debiut z nowym trenerem i od razu miał to być mecz barażowy z Rosją. Po wykluczeniu Rosji z wszelkich rozgrywek (wykluczenie związane z atakiem Rosji na Ukrainę), rozegraliśmy mecz towarzyski ze Szkocją (która z kolei miała być rywalem Ukrainy, jednak mecz tych drużyn został przełożony). Szkoci zagrali ostro, w meczu kontuzji nabawili się Piątek i Milik, a Polska wypadła bardzo słabo. Jednak okazało się, że Stadion Śląski zwany też Kotłem Czarownic to miejsce magiczne. A głównym magiem okazał się Michniewicz. Czary jakie odprawił spowodowały, że skutecznie zniwelowaliśmy wszystkie atuty Szwedów, którzy wcześniej wygrali z Czechami. Jednocześnie pokazując pazury i dwa razy kąsając rywala. Po golach Lewandowskiego i Zielińskiego i wygranej 2:0 cieszymy się z awansu i gratulujemy drużynie i trenerowi. A poniżej reakcja Internautów na zwycięstwo i awans.

#1. Przed meczem jak to zawsze bywa typowano wynik. Niektórzy mieli wizje...

#2. A przed meczem karniaczek

#3. Pierwsza połowa to typowe oczekiwanie na błąd rywala. I były też nadzieje...

#4.

#5. Z wartych odnotowania incydentów: na stadionie zaczęły gasnąć światła

#6. Jeszcze w pierwszej połowie Góralski wyłapał żółtą kartkę, więc po przerwie zmienił go Krychowiak.

#7. I po faulu w polu karnym na tym zawodniku sędzia podyktował karnego

#8. Którego na gola w 49 minucie zamienił Lewandowski

#9. A w 73 minucie po błędzie obrońców drugą bramkę strzelił Zieliński

#10. Pozytywnym graczem tego meczu był także Szymański, który powrócił do kadry i zagrał naprawdę solidne spotkanie

#11. Lewandowski walczył ostro i wyrwał żółtą kartkę. Ale to człowiek, który się przed niczym nie cofa. Choć zajączka udaje wyśmienicie