Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Różowe lata 70. - rzeczy, których o tym kultowym serialu mogliście nie wiedzieć

180 809  
481   54  
Niektóre komediowe seriale w ogóle się nie starzeją i nawet po latach ich seans wywołuje taki sam szczery rechot, jak w dniu premiery. Jednym z takich tasiemców, który ciągle trzyma się znakomicie są „Różowe lata 70.”, o którym to serialu dziś poznacie nieco zakulisowych ciekawostek.

Reda Foremana miał grać Chuck Norris!

Brodaty masakrator, znany ze swych nieprawdopodobnych umiejętności i wybitnego kunsztu aktorskiego (ktoś śmie twierdzić inaczej?), pierwotnie miał wcielić się w rolę ojca Erica Foremana. I pewnie by przystał na tę propozycję, gdyby nie jego zajęty grafik. Rudobrody gwiazdor kina akcji zajęty był wówczas pracą na planie „Strażnika Teksasu”, więc producenci zmuszeni zostali do szukania godnego zastępstwa dla niego.


Ostatecznie wybór padł na Kurtwooda Smitha – aktora, który większości z nas znany jest z roli naczelnego sukinsyna w „Robocopie”.

https://vader.joemonster.org/upload/rbu/1643916d5811563garry.mp4

Absolutnie nie chcemy niczego ujmować panu Norrisowi, ale sami przyznajcie – czy wyobrażacie sobie doskonalszego Reda Foremana niż tego, którego mieliście okazję poznać?

Skąd te tytuły?

Niejeden z widzów zwrócił uwagę na to, że tytuły poszczególnych odcinków serialu brzmią jakoś tak jakby znajomo. I trudno się dziwić! Jego twórcy pragnęli bowiem, aby nie tylko sama akcja widowiska umiejscowiona była w latach 70. ubiegłego wieku, ale także i nazwy epizodów nawiązywały do tworów kultury tamtego okresu. Dlatego też każda odsłona serii ochrzczona została tytułami popularnych rockowych przebojów tej epoki. I tak na przykład wszystkie odcinki piątego sezony otrzymały nazwy kawałków Led Zeppelin, w szóstym zaś na warsztat poszło The Who, siódmy to hołd dla The Rolling Stones, a ósmy to prawdziwe „best of” najlepszych wczesnych kompozycji Queen


Mila Kunis musiała posunąć się do kłamstwa, aby zdobyć rolę

Doskonale znana dziś aktorka w chwili naboru do „Różowych lat 70.” miała już za sobą kilka niewielkich ról w serialach i reklamach telewizyjnych, jednak to udział w tym tasiemcu otworzył jej wrota do kariery w Hollywood. 14-letnia wówczas Mila Kunis stawiła się na castingu, mimo że głównym wymaganiem było, aby aktorzy ubiegający się o angaż byli pełnoletni. Filmowcy uznali, że młodziutka, zadziorna dziewczyna idealnie spisze się w roli Jackie. Na pytanie w jakim jest wieku, artystka miała powiedzieć: „Cóż, w urodziny skończę 18 lat”. Nie dodała jednak, w które urodziny.


Ciekawostka dla pudelkowych plotkarek: Pierwszy pocałunek w życiu Mila Kunis zaliczyła właśnie na planie serialu podczas kręcenia romantycznej sceny z Ashtonem Kutcherem. Po wielu latach od zakończenia zdjęć serialowa para zaczęła spotykać się „w realu”. Jakie to, kur#a, słodkie…

Skąd pochodzi Fez?

To chyba jedna z największych tajemnic w historii seriali komediowych. Pochodzenie śniadego bohatera „Różowych lat 70.” nigdy nie zostało ujawnione. Wcielający się w tę postać Wilmer Valderrama wypracował bardzo oryginalny akcent, który absolutnie nie wskazuje na to, z jakiego kraju jest jego użytkownik. Żeby tego było mało, imię Fez to w zasadzie wcale nie imię, a jedynie odrobinę przeinaczony skrót. FES to Foreign Exchange Student, czyli Student z Wymiany Międzynarodowej.


I kto tu jest imigrantem?

Red Foreman zawsze stawał na głowie, aby ukłuć biednego Feza bolesną złośliwością na temat jego koloru skóry, akcentu i trudności w zaaklimatyzowaniu się w USA. Tymczasem aktor Wilmer Valderrama urodził się w Stanach Zjednoczonych, natomiast prawdziwą imigrantką jest… Mila Kunis, która to w rzeczywistości zwie się Miłena Markiwna Kunis i przyszła na świat w żydowskiej rodzinie mieszkającej w ukraińskiej miejscowości Czerniowce. Tuż przed rozpadem ZSRR, gdy dziewczyna miała 7 lat, wraz z rodzicami przeprowadziła się do Kalifornii.


Skąd się wziął Eric Foreman?

Nie ukrywajmy – postać głównego bohatera, na tle jego serialowych przyjaciół, wypada dość blado. To taki mało wyrazisty nerd, któremu jakimś cudem udało się wyrwać najlepszą laskę w okolicy.

Wcielający się w jego rolę Topher Grace „odkryty” został przez twórców serialu - małżeństwo Bonnie i Terry’ego Turnerów, kiedy ci stawili się na szkolnym przedstawieniu ich córki. Występ młodego aktora tak bardzo im przypadł do gustu, że od razu zaproponowali mu współpracę.


Topher wcielał się w Erica przez wiele lat. Nie przedłużył kontraktu i nie pojawił się jednak w ostatnim sezonie. Podobnie jak jego przyjaciel z planu, Ashton Kutcher, postanowił skupić się na poważniejszych, filmowych projektach. W 2006 roku obaj aktorzy spotkali się jednak z resztą gwiazd „Różowych lat 70.”, aby wspólnie zagrać w ostatnim odcinku serialu.

Smutny los siostry Erica

Lisa Robin Kelly - aktorka odtwarzająca rolę starszej siostry głównego bohatera - nagle zniknęła z serialu w połowie trzeciego sezonu. Dziewczyna miała duży problem z piciem alkoholu, co dość fatalnie odbijało się w jej pracy na planie. Postać ta została więc usunięta ze scenariusza kolejnych odcinków. Kelly ponownie wróciła do grania dopiero w piątym sezonie, jednak po kolejnych czterech odcinkach znowu zniknęła. W następnej odsłonie serii zatrudniona już była inna aktorka – Christina Moore.

Przez lata plotkarskie media donosiły o co chwilę to nowych skandalach z udziałem Kelly. W 2013 roku aktorka zmarła podczas snu. Powodem zgonu było zatrucie mieszanką różnych substancji odurzających.


Gdzie jest Leo?

Pamiętacie Leo, pracującego w niewielkim punkcie fotograficznym wiecznie upalonego hippisa, którego bardzo sugestywnie sportretował Tommy Chong - wiecznie upalony hippis, znany z serii nakręconych w latach 70. i 80. kultowych filmów o dwóch wiecznie upalonych hippisach?


Dużym zaskoczeniem dla fanów serialu było to, że ten bardzo lubiany przez wszystkich bohater nagle zniknął z ekranu i przez większość piątego sezonu ślad po nim zaginął. Leo zostawił swemu pracownikowi – Hyde’owi liścik: „Pewnego razu zatrzymałem się na stacji benzynowej, żeby kupić trochę paliwa i zanim się zorientowałem, minęło osiem lat. Wracam teraz do domu, do mojej żony. Dbaj o siebie. Jesteś dobrym chłopakiem, gościu. Jesteś dobrym gościem, chłopaku”.

https://youtu.be/1E_XbGcy9QQ

W rzeczywistości Tommy trafił za kratki. Będący publicznym ambasadorem ruchów dążących do zalegalizowania marihuany, aktor został skazany za… sprzedaż fajek wodnych i akcesoriów dla miłośników trawki. Chong ostatecznie wrócił do roli Leo po niemalże trzech sezonach nieobecności.

Słynny „krąg” to w rzeczywistości pomysłowy sposób na cenzorskie nożyce

Obowiązkowym rytuałem bohaterów serialu jest spotykanie się w piwnicy domu rodziców Erica i palenie marihuany w iście indiańskim okręgu. Najbardziej charakterystycznym elementem tych scen był obraz przesuwający się po upalonych twarzach upalonych biesiadników.
Filmowcom nie wolno było pokazać żadnej z postaci palącej skręta, więc jego rolę przejął obiektyw kamery skierowany na bohatera, który akurat ściągnął potężnego „bucha” i pragnie podzielić się zresztą swoimi absurdalnymi przemyśleniami.

https://youtu.be/d-tEG8cAWV4
15

Oglądany: 180809x | Komentarzy: 54 | Okejek: 481 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

19.04

18.04

Starsze historie

Sprawdź swoją wiedzę!
Jak to drzewiej bywało