<< >> wszystkie blogi

alt+F4 i świat jest piękny

absurd i życie, politycznie i po kolei

Poszperamy dziś przy brzozie?

2012-02-14 21:27:32 · 1 komentarz

 Ano poszperamy. Temat przewałkowany wzdłuż, wszerz i w poprzek, ale zaciekawił mnie dzisiaj artykuł na wspaniałej, rzetelnej i jak zawsze prawdziwej niezależna.pl, czyli internetowy portal Gazety Polskiej. 

Okazało się, że jest jeden bezdyskusyjny dowód na zamach w Smoleńsku, a mówiąc wprost, na zamordowanie polskiego Prezydenta i 95 innych ludzi na pokładzie samolotu. 

Przewozy Regionalne, a raczej Poyeby Regionalne

2011-12-26 12:55:00 · Skomentuj
 PR, największy pasazerski przewoźnik w kraju, a zarazem najbiedniejszy, z największymi długami i generalnie do rozwiązania i zaorania. No niby zmniejsza swoje zadłużenie, niby jest coraz lepiej, ale niektóre ich działania spowodują tylko jeszcze większy odpływ pasażerów i raczej likwidację spółki, którą na razie, na koniec 2012 roku zapowiedzieli właściciele, czyli Urzędy Marszałkowskie. No cóż, ich wybór i nawet nie szkoda mi tego całego "betonu", ale szkoda kilku wartościowych ludzi i ich pracy, ale to nie wina pasażerów. 

ludzka wdzięczność

2011-11-06 11:12:37 · 1 komentarz
 Poszedłem wczoraj z psem do weta, wchodzę do poczekalni, siedzą ludzie ze swoimi pupilami, zajmuje kolejkę etc. Psa obszczekał mi jakiś karakan, taka mieszanina pudla z pinczerem, widać ze stary już, ale waleczny. Jego właścicielka się chwali, że już 18 lat ma piesek, żwawy i w ogóle, aż nadeszła jej kolejka. Wchodzi, a że drzwi dość cienkie, to słychać dialog. 
Lekarka -Dzień dobry, co sprowadza...
Właścicielka - A uśpić psa chciałam
L- ale dlaczego
W -a bo już stary jest i kosztuje sporo... 
Nosz kurwasz. Zrozumiałbym gdyby chory jakiś (przyjacielski gest skrócenia cierpień), albo ona by głodna była,  ale ten pies wyglądał na zdrowego, zachowywał się jak zdrowy pies, tylko był stary.  
No cóż, wet uśpił, a pani się w sposób humanitarny pozbyła kłopotu, przecież mogła z okna wyrzucić. Dziwne to takie. 

Zaczynamy kopać wielką, czarną dziurę

2011-10-07 22:47:36 · Skomentuj
Informacja dla wszystkich miłośników Łodzi, a zwłaszcza "perełki" architektonicznej z nieświecącymi neonami, czyli dworca Łódź Fabryczna. Pozostał tylko tydzień!!!
15 października, będzie ostatnim dniem funkcjonowania dworca  w obecnej postaci, a ostatni pociąg w jego historii, odjedzie w późnych godzinach wieczornych. Więc śpieszcie się wszyscy chętni, by zdążyć na czas. 
Coś się kończy, coś się zaczyna i za 40 miesięcy (jak nie będzie opóźnień) spotkamy się już na nowym podziemnym dworcu Łódź Fabryczna, nad którym górować będzie Nowe Centrum Łodzi ku jej wielkiej chwale :C 

W niedzielę natomiast wybory, więc pozwolę sobie na małą agitkę. 
Łodzianie, jeżeli zależy wam na naszym mieście i jego dalszym rozwoju i inwestycjach, to w niedzielę marsz do urn i głosować na Grabarczyka. Ja tak zrobię i po raz pierwszy w 18-to letniej historii swoich głosowań, oddam głos na konkretnego człowieka, za jego zasługi dla miasta, pomimo popierania zawsze zupełnie innej partii, czyli SLD. 

Niech wygra najlepszy!!!

Gdy ciężka piłeczka, zbyt często w głowę trafia...

2011-09-19 13:20:55 · 1 komentarz
Jan Tomaszewski, "człowiek , który zatrzymał Anglię", a potem było juz tylko gorzej. 
Po zakończeniu kariery, nasz wielki bramkarz imał się różnych zajęć, był trenerem, dziennikarzem, komentatorem, pracownikiem PZPN i wszystkie te zajęcia miały jeden wspólny mianownik. Tomaszewski się w nich nie sprawdzał. Może to wynikało z jego nieudolności, a może zwyczajnie z cech charakteru. W dwóch dziedzinach był jednak naprawdę dobry. 
Pierwsza to jest krytykowanie. Tu odnosił i odnosi spektakularne sukcesy, krytykując wszystkich i wszystko w około, a druga dziedzina to picie. Zapewne niewielu jest takich, którzy potrafią dotrzymać tempa i ilości wypijanych trunków "spoconemu Jankowi". W tym temacie jest prawdziwym mistrzem. 

Bał się jej Solorz, przestraszyła TVP, o TVN nawet nie wspomnę

2011-09-06 21:42:00 · Skomentuj
A czego? A reklamy nowej Gazety Polskiej Codziennie.
Reklama jak reklama, może szokować, może zniesmaczać, ważne by przyciągała uwagę. Natomiast tutaj, moje subiektywne odczucie (zapewne dla wielu, to wpoiła mi to GW i TVN), mamy przykład reklamy, która w połączeniu z terminem ich emisji, stanowi nie mniej, ni więcej, a kampanię wyborczą. Kampanię sponsorowaną przez gazetę. 
http://vod.gazetapolska.pl/422-zakazany-spot

O machaniu białą flagą.

2011-09-05 22:36:22 · Skomentuj
 Cały kraj żyje debatami. Będą, nie będą, będą, nie będą. Czas leci i robi się coraz śmieszniej. PiS w swojej głupocie, żąda coraz więcej, jakieś flagi białe każe zwijać, a najchętniej to by ministrów Tuska usadził na odwróconym taborecie, zaświecił lampą w oczy i w dziesięciu chłopa przesłuchiwał. 
Ostatnio pojawiło się jednak światełko w tunelu i prezesowi "zmiękła rura". 
Będzie debatował, ale na następujące tematy:
 rolnictwa, wojska, polityki zagranicznej, dialogu społecznego oraz gospodarki i finansów.
I tu zacząłem się zastanawiać, kto tak naprawdę wywiesza białą flagę? 

(Nie) krótka rozprawa, pomiędzy chamem i panem...

2011-08-22 15:56:00 · 8 komentarzy
Okres wakacyjny sprzyja podróżom, a te odbywane pociągami często dają dużo wolnego czasu. Mnie często się zdarza podróżowanie pociągiem (tak wiem, głupi jestem, chociaż ja uważam inaczej) i zabijam czas czytaniem. Ostatnio wpadł mi w ręce artykuł Korwina-Mikke (prawie zawsze go czytam, ale ten zaciekawił mnie tytułem) -Bandzie czworga spada.
Wybory blisko, więc JKM ze swoim minimalnym poparciem, obraża innych i cieszy się z ich spadających (?) sondaży. Można i tak, ale mnie zaintrygował do tego stopnia, że część czasu poświęciłem na przeczytanie i przemyślenie programu Nowej Prawicy. A może on coś ciekawego proponuje? Niestety, nic nowego od lat, ale dlatego też powstała ta rozprawa.

 

Kilka słów o Babach (suplement)

2011-08-17 10:52:00 · Skomentuj
 Słysząc różne wypowiedzi, czytając różne fora (niekolejowe, choć i na kolejowych oszołomów nie brakuje), można dojść do wniosku, że większość narodu uważa, iż maszynista jest winien. Nie stan infrastruktury, nie błędne wskazania semaforów, czy też błędne rozkazy, a tylko, jak przedstawiają media, niedostosowanie prędkości. Może i tak było, nie jestem sądem, nie będę osądzał ale:

primo - bardzo podobny przypadek. Wykolejenie pociągu IC "CHROBRY" w miejscowości Krzewie w roku 2008. Komisja uznała, że błąd przekroczenia prędkości leży po stronie maszynisty, ale biegły sądowy stwierdził coś zupełnie odmiennego. Maszynista został uniewinniony. 
http://zzm.1e23.pl/gm/gm070_03_2011.pdf  strona 14 i 15

secundo - krótki filmik dla miłośników teorii, że z infrastrukturą jest wszystko ok.
http://www.youtube.com/watch?v=yDatLlnM5Lg

I jeszcze taka mała dygresja. Sąd w Piotrkowie aresztował maszynistę na dwa miesiące no i ok. Miał do tego prawo i z niego skorzystał. 
W Celestynowie, motocyklista zabił wręcz z premedytacją policjanta, sąd w Otwocku go nie aresztował, no i ok. Miał do tego prawo i z niego skorzystał. 

Ale niech mnie ktoś teraz przekona, że prawo jest równe dla wszystkich, lub że prokurator i sędzia z Piotrkowa, nie chcą zrobić oszałamiającej kariery (może tylko medialnej) kosztem tej tragedii w Babach. 

Baby, ach te baby... 

Kraść, czy nie kraść, a może coś innego? I kilka słów o Babach

2011-08-15 15:49:00 · 18 komentarzy
W Trójmieście pojawiła się nienowa (bo stara jak świat, a właściwie bilety, tylko teraz przez jakiś FB, czy inne bzdety rozpropagowana i nagłośniono przez media) świecka tradycja, a mianowicie oddawanie swojego biletu komunikacji miejskiej  osobie wsiadającej. Uczciwe to? No nie sądzę, ale zapewne wielu, uzna to za przejaw sprytu i cwaniactwa. Głupiego cwaniactwa dodam od razu, ale cóż, głupich nie sieją.  
12»

Napędzana humorem dzięki Joe Monsterowi