< > wszystkie blogi

Do czego można użyć kostki brukowej?

24 lutego 2022
Każdy chce posiadać piękny taras, chodnik lub alejkę w ogrodzie.

Jakie jest zastosowanie kostki brukowej?


Oprócz kostki brukowej są wykorzystywane także drewniane panele oraz kamienne płytki. Należy pamiętać, że kostka brukowa wymaga regularnego czyszczenia oraz właściwej pielęgnacji. W innym wypadku dosyć szybko straci swój pierwotny wygląd i będzie prezentować się niechlujnie. W odstępach między poszczególnymi kostkami mogą zacząć rosnąć rośliny, a na powierzchni płytek mogą pojawiać się nawet zacieki. Naturalne osady wapienne również mają duży wpływ na kolor elementów.

Aranżacja przestrzeni przydomowej


Zaniedbana kostka brukowa nie wpływa pozytywnie na aranżację przestrzeni przydomowej oraz ogrodu. Właśnie dlatego potrzebna jest systematyczna pielęgnacja podjazdów oraz chodników. Eksperci zalecają czyszczenie kostki przynajmniej 3 razy w roku. Najlepiej zrobić to przed sezonem wakacyjnym, w czasie sezonu, a także po jego zakończeniu. Wiosną należy pamiętać o usunięciu nalotów, które powstały na skutek wilgoci. Chwasty oraz mech najlepiej za to usuwać latem. Jesienią kostka powinna być zaimpregnowana i przygotowana na nadejście zimy. Więcej na http://malbud.waw.pl/

Jak myć kostkę brukową?


Powierzchnię warto również regularnie zamiatać, żeby liście nie gniły i nie powodowały przebarwień, które nie prezentują się dobrze pod względem estetycznym. W czasie zimy lepiej nie sypać soli, ponieważ może to nawet zniszczyć beton. Na działanie chlorku wapnia oraz chlorku sodu znacznie bardziej odporny jest granit, ale czasami ulega matowieniu. Właśnie dlatego warto użyć zwykłego piasku do posypywania kostki brukowej. Między kostkami podjazdu lub chodnika będą naturalnie pojawiać się chwasty, trawy oraz mchy. Należy pamiętać, żeby je regularnie usuwać, ponieważ korzenie mogą rosnąć pod kostką i następnie wypychać ją na górę. To może skutkować powstaniem nierówności, które później niestety bardzo ciężko wyeliminować. Regularne pielenie powinno odbywać się we właściwy sposób. W tym celu można wykorzystać profesjonalne środki chemiczne oraz narzędzia. Kostka brukowa może być czyszczona przy pomocy myjki ciśnieniowej.
 

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą

Napędzana humorem dzięki Joe Monsterowi