< > wszystkie blogi

Jakie korzyści daje korzystanie z obsługi prawnej?

24 lutego 2022
Każdy właściciel firmy zdaje sobie sprawę z faktu, że przepisy zmieniają się często w zatrważającym tempie i ich śledzenie jest czasochłonne. A przecież trzeba się zająć też prowadzeniem biznesu. Na szczęście kwestie prawne można powierzyć kancelarii. Wyjaśniamy dlaczego to się opłacał

Jak prawnicy mogą pomóc?


Przedsiębiorcy mogą współpracować z prawnikami na dwa sposoby. Może to być współpraca doraźna lub długofalowa. Kancelaria prawna doraźnie pomoże, gdy pojawi się problem np. ktoś wytoczy firmie sprawę w sądzie. Taka opieka oznacza jednak ograniczenie się prawników do rozwiązania konkretnej sprawy.Czym innym będzie obsługa prawna prowadzona przez wybraną kancelarię. Taka długofalowa współpraca oznacza, że prawnicy stale czuwają nad bezpieczeństwem prawnym firmy. Zakres takiej obsługi będzie wynikał z umowy z kancelarią i może być bardzo szeroki.

Na jaki zakres usług można liczyć?


Obsługa prawna to dość kompleksowa usługa świadczona przez prawników. Obejmuje zarówno wsparcie dla przedsiębiorstw od lat działających na rynku, jak i dla tych, które dopiero zaczynają działalność. Umowa z prawnikami zwykle obejmuje pewien zakres usług w ramach abonamentu oraz preferencyjną stawkę, gdy w danym okresie firma przekroczy limit wynikający z umowy.

Obsługująca przedsiębiorstwo kancelaria prawna w ramach umowy może udzielać różnego rodzaju wsparcie, m.in.:- udzielać porad prawnych;- opiniować umowy;- reprezentować firmę w sądzie i urzędach;- pomagać przygotować różnego rodzaju dokumenty potrzebne w trakcie prowadzenia działalności.

Dlaczego warto powierzyć kwestie prawne specjalistom?


Podczas prowadzenia firmy często pomoc prawna okazuje się niezbędna. Właśnie dlatego obsługa prawna jest usługą, z której korzysta coraz więcej przedsiębiorców. Kancelaria prawna ma obowiązek być na bieżąco z wszelkimi nowelizacjami przepisów i z całą pewnością o wiele lepiej poradzi sobie z ich interpretacją. Obsługa prawna to kompleksowa usługa, która może przynieść olbrzymie oszczędności w postaci braku koszów wynikających z nieznajomości prawa, zwłaszcza w początkowej fazie prowadzenia działalności. Stała współpraca to też lepsze zrozumienie specyfiki danego przedsiębiorstwa, a że kancelarie prawne często specjalizują się branżowo, ten efekt może być jeszcze lepszy.

Opracowano we współpracy z legalalliance.pl
 

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą

Napędzana humorem dzięki Joe Monsterowi