< > wszystkie blogi

Jak wygląda naprawa silników?

17 February 2022
Dokonywanie regularnych przeglądów jest niezbędne, jeżeli chcemy by samochód działał sprawnie oraz bezawaryjnie. Nawet drobne usterki należy systematycznie naprawiać.

Przyczyny zużycia silników


Im więcej przejechanych kilometrów, tym większe zużycie silnika, który jest mocno eksploatowany. Czasami trzeba go wymienić lub przeprowadzić kapitalny remont. Należy jednak pamiętać, że kapitalny remont silnika jest naprawdę skomplikowany i jedynie doświadczony mechanik może sobie z tym poradzić. Chodzi o to, żeby przywrócić pierwotny stan techniczny. Pod wpływem tarcia zużywają się przede wszystkim ruchome elementy i to je należy naprawiać w pierwszej kolejności. To sprawia, że niektóre elementy zmieniają swoje wymiary oraz kształty. Naprawa silników powinna być wykonana przez doświadczonego specjalistę. To właśnie specjalista powinien określić dokładny zakres naprawy.

Jak naprawić silnik?


Samodzielna próba naprawy może się nie zakończyć pozytywnie, jeżeli nie posiadamy odpowiednich narzędzi oraz umiejętności. Naprawa silników polega także na przetaczaniu cylindrów. Wiele zależy także od stanu silnika. Jeżeli wystąpiła poważna awaria to właściciel często rezygnuje z naprawy i postanawia zakupić nowy silnik. Wymiana silnika jest zdecydowanie bardziej kosztowna, ale wtedy mamy pewność, że wszystko będzie działać prawidłowo. Należy jednak pamiętać, że zakup używanego silnika nie daje żadnej gwarancji bezpieczeństwa.

Sprawdzenie elementów


Stopniowemu zużyciu ulega tak naprawdę każdy silnik po przejechaniu określonej liczby kilometrów. Pierwsze niepokojące objawy to zwiększone zużycie paliwa oraz ponadmiarowe pobieranie oleju. Czasami może się uszkodzić jednostka napędowa, a to może skutkować nawet unieruchomieniem samochodu. Właśnie dlatego wielu kierowców decyduje się na remont silnika. Naprawa silników powinna być wykonana w sprawdzonym warsztacie samochodowym, który wiele lat działa na rynku np. NowyMotor. Osoba, która przeprowadza remont powinna zdjąć wszystkie kable i paski. Później trzeba rozłożyć silnik na części i szczegółowo sprawdzić każdy element. Dopiero później mechanik może postawić dokładną diagnozę. Każdy pojazd należy użytkować według zaleceń producenta.
 

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą

Napędzana humorem dzięki Joe Monsterowi