< > wszystkie blogi

Co warto wiedzieć o sprzedaży złomu?

16 April 2021
Piwnice oraz komórki często są miejscem, w których gromadzimy niepotrzebne rzeczy. Wiosna to idealny moment, by zrobić porządek. Stara pralka, lodówka czy odkurzacz to tylko niektóre rzeczy, które można oddać do skupu złomu i surowców wtórnych.

Co można oddać w skupie?


Najczęściej złom kojarzy się ze wszystkimi rodzajami metalu. Warto wiedzieć, że nie każdy metal jest tak samo wartościowy. Skup złomu chętnie przyjmie odpady z aluminium, miedzi, cynku, cyny, mosiądzu czy ołowiu. Można również znaleźć miejsca, w których przyjmowane są metale szlachetne. Elementy z brązu, złota, srebra czy platyny mają wyższą cenę.

Czego nie można sprzedać w skupie?

Skup złomu nie przyjmuje wszystkich elementów metalowych. Warto wiedzieć, że nie zostaną przyjęte takie materiały jak:- znaki drogowe oraz elementy infrastruktury drogowej, - barierki drogowe, - monety, które są w obiegu, - szyny kolejowe.Obostrzenia te mają na celu zapobieganie kradzieżom, które nie tylko naraziłyby budżet gminy na dodatkowe wydatki, ale przede wszystkim mogą stanowić duże niebezpieczeństwo dla uczestników ruchu.

Dlaczego warto oddać złom na skup?


Oddanie niepotrzebnych rzeczy u Miliomet to sposób nie tylko na zarobienie kilku złotych, ale przede wszystkim utrzymanie porządku w garażu, piwnicy czy na podwórzu. Bardzo często stary sprzęt wystawiany jest z zamiarem oddania go innej osobie. W rzeczywistości rzadko to się udaje, a komórka staje się coraz bardziej zagracona. W końcu nadchodzi ten moment, gdy porządki są nieuniknione.

Kolejnym powodem, o którym trzeba pamiętać, jest zadbanie o naszą planetę. Oddanie złomu nie jest dużym wysiłkiem. Nie zajmuje dużo czasu. Jest jednak dużym ukłonem w stronę środowiska naturalnego. Skup złomu jest miejscem, w którym sprzęt zostanie poddany recyclingowi. Trzeba pamiętać, że w wielu urządzeniach znajdują się toksyczne substancje. Freon, azbest, kadm czy związki bromu, które dostaną się do gleby lub wód gruntowych, są bardzo szkodliwe dla roślin, zwierząt oraz dla nas samych. Zadbanie o środowisko naturalne jest naszym obowiązkiem. Nasze dzieci będą korzystały z tego, co im zostawimy.
 

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą

Napędzana humorem dzięki Joe Monsterowi