< > wszystkie blogi

Jak wybrać koparkę, która będzie idealna dla firmy?

18 March 2021
W ostatnich latach firmy budowlane mają bardzo dużo zamówień. Wiele firm skorzystało z możliwości rozwoju i inwestuje w nowy sprzęt budowlany. Jak wybrać koparkę, która będzie spełniała wszystkie oczekiwania?

Na co należy zwrócić uwagę wybierając koparkę?

Koparka musi być dostosowana do potrzeb firmy i robót, które będą nią wykonywane. Koniecznie trzeba wziąć pod uwagę teren, w którym będzie używany sprzęt. Ważne są również dodatkowe urządzenia niezbędne przy zakupie koparki. Warto pamiętać, że jedna, podstawowa łyżka może okazać się nie wystarczająca.

Jakie wyróżniamy rodzaje koparek?

Koparki należy podzielić ze względu na osprzęt, który posiadają, dzięki temu są w stanie wykonywać bardzo różnorodne prace. Wyróżniamy koparki:- przedsiębierne, które pracują na dole wykopu,- podsiębierne, które stoją na krawędzi, - chwytakowe, które wybierają grunt na terenach podmokłych, - zbierakowe, które idealnie odnajdują się na małych przestrzeniach oraz- minikoparki, które dotrą wszędzie, gdzie zajdzie taka potrzeba.

Kupić czy wynająć?

Firmy budowlane jak slktransport.pl muszą podjąć decyzje czy koparka powinna być kupiona, czy korzystniej jest ją wynająć. Trzeba pamiętać, że sprzęt, który jest własnością przedsiębiorstwa należy samodzielnie konserwować, naprawiać oraz wynająć miejsce, gdzie można go magazynować. Są to dodatkowe koszty. Koparka, która zostanie wynajęta nie stwarza takich problemów. To firma wynajmująca jest zobowiązana dostarczyć sprawny sprzęt. Nie warto również kupować koparki do jednorazowego zlecenia. W firmie, w której koparka nie będzie używana notorycznie bardziej opłacalny jest wynajem.
 

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą

Napędzana humorem dzięki Joe Monsterowi