< > wszystkie blogi

Zakupy z Chin

Majfrend płakał jak wysyłał

QCY QS2 vs Xiaomi Redmi Airdots vs Haylou GT1

20 October 2019

QCY QS2 vs Xiaomi Redmi Airdots vs Haylou GT1


Wszystkie modele słuchawek powstały prawdopodobnie przez tą są firmę, czyli Dongguan Liesheng Electronics (nie jestem pewny co do Redmi Airdots)

Dongguan Liesheng Electronics jest jedną z wielu chińskich firm powiązanych z Xiaomi. W kooperację z Xiaomi weszli w 2014 roku. Przy współpracy tych dwóch firm powstały już wcześniej np. bezprzewodowe słuchawki sportowe Xiaomi - model YDLYEJ02LM Mi Sports Bluetooth EarphonesSłuchawki tej firmy można znaleźć na platformie Youpin. Jest to nic innego jak crowdfundingowa platforma należąca do Xiaomi, która pomaga zebrać fundusze dla produktów mniejszych firm. W 2018 roku Xiaomi otworzyło sklep ze swoimi urządzeniami oraz produktami ufundowanymi na platformie.

1. Wygląd
Z punktu widzenia wyglądu wszystkie trzy modele są bardzo podobne. Słuchawki są wykonane z czarnego i matowego materiału. Redmi Airdots oraz QCY QS2 mają fizyczne przyciski do sterowania. Osobiście uważam, że wygląd Haylou GT1 jest najbardziej minimalistyczny i najlepiej leży w uchu.

Co do etui, to najmniejsze jest w Haylou, w Redmi słychać luzy, gdy słuchawki znajdują się wewnątrz. Natomiast pudełko od QCY QS2 jest największe, ma prawie 3x większą baterię oraz fajnie rozwiązanie z prześwistującą pokrywą na której widać, czy słuchawki się ładują.

Punktacja
Haylou GT1 – 5 pkt
QCY QS2 – 4 pkt
Redmi Airdots – 4 pkt

2. Zawartość opakowania
Najwięcej elementów w zestawie znajdziesz kupująć QCY SQ2. W zestawie oprócz słuchawek i powerbanka, znajdziemy kabel microUSB, kilka dodatkowych par gumowych nauszników instrukcja obsługi w języku chińskim i angielskim oraz całkiem fajna sakiewka na słuchawki.

W Haylou jest podobnie, ale bez sakiewki. Natomiast zawartość Redmi jest najskromniejsza i tam znajdziesz tylko słuchawki, power bank oraz instrukcję.

Punktacja
QCY QS2 – 5 pkt
Haylou GT1 – 4 pkt
Redmi Airdots – 3 pkt

3. Komfort używania
QCY QS2 z tej trójki są najcięższe, mają największe rozmiary. Z tego względu najwygodniejsze dla mnie są Haylou GT1 – lekkie i najbardziej komfortowe. Po czasie można się przyzwyczaić do QCY QS2 i nie stanowi, to żadnego problemu (Haylou GT1 będą najlepsze dla osób z małymi uszami).
Jeśli chodzi o sterowanie, to na początku miałem obawy co do dotykowego panelu w Haylou GT1, ale teraz muszę stwierdzić, że takie rozwiązanie jest wygodniejsze od fizycznych przycisków.
Wszystkie 3 modele słuchawek pasują do uszu i nie sprawiają wrażenia jakby miały zaraz wypaść (mocno trzymają się w uchu). Haylou GT1 są bardziej odpowiednie dla osób z małymi uszami.

Największą wadą w moim przypadku jest to, że lewa słuchawka zarówno w Redmi jak i w Haylou traci na ułamek sekundy połączenie z drugą słuchawką. Dzieje się tak dosyć często, w momencie kiedy się przemieszczam. Dodam, że telefon za każdym razem trzymam w kieszeni od spodni. Ten problem nie występuje, gdy słucham muzyki w zamkniętych pomieszczeniach. W przypadku QCY QS2 połączenie jest stabilne i nic nie przerywa.

Punktacja
QCY QS2 – 4 pkt
Haylou GT1 – 3,5 pkt
Redmi Airdots – 3,5 pkt

4. Sterowanie
QCY QS2 oraz Haylou GT1 mają podobne funkcje sterowania. Różnica jest taka, że w Haylou kontrola słuchawek odbywa się za pomocą dotykowego panelu, do którego trzeba się przyzwyczaić.
Redmi Airdots wypadają w tej kategorii najgorzej. Nie można w nich np. przełączać do następnego / poprzedniego utworu

Punktacja
Haylou GT1 – 4 pkt
QCY QS2 – 4 pkt
Redmi Airdots – 3 pkt

5. Jakość dźwięku
Pod względem jakości dźwięku brzmienie słuchawek Xiaomi Haylou GT1 w porównaniu do Redmi Airdots oraz QCY QS2 jest minimalnie lepsze, bas jest również głębszy.
Dla osoby, która nie wymaga zbyt wiele od słuchawek, to każdy z tych modeli będzie dobrym wyborem, szczególnie w tak niskiej cenie.

Punktacja _
_Haylou GT1 – 4,5 pkt

QCY QS2 – 4 pkt
Redmi Airdots – 4 pkt

6. Jakość połączenia i opóźnienia
Tak jak wspomniałem w punkcie 3, Redmi oraz Haylou G1 potrafią się co jakiś czas rozłączyć na ułamek sekundy podczas przemieszczania (telefon trzymam w kieszeni). W przypadku QCY QS2 połączenie jest stabilne i nic nie przerywa.

Jeśli chodzi o opóźnienia, to testowałem tylko Youtube. Wygląda to tak, że Redmi oraz Haylou mają podobne, pół sekundowe opóźnienie. Natomiast w QCY QS2 opóźnienie praktycznie nie występuje.

Punktacja
QCY QS2 – 5 pkt
Haylou GT1 – 3 pkt
Redmi Airdots – 3 pkt

7. Czas pracy
W tym punkcie zdecydowanym faworytem jest QCY QS2 ze względu na etui, które ma baterię o pojemności 800mAh. Alternatywą mogą być słuchawki Haylou GT1 Pro, które mają podobny power bank.

Punktacja
QCY QS2 – 5 pkt
Haylou GT1 – 4 pkt
Redmi Airdots – 4 pkt

8. Cena
Najwięcej promocji i duże obniżki cen pojawiają się na Xiaomi Redmi Aridots, natomiast najdroższe są QCY QS2 (alternatywą mogą być tańsze QCY QS1)

Punktacja
Redmi Airdots – 5 pkt
Haylou GT1 – 4 pkt
QCY QS2 – 4 pkt

Wynik końcowy

W ogólnej ocenie najwięcej punktów uzbierały słuchawki QCY QS2. Według mnie sprawiają one najmniej problemów i sprawdzą się bardziej w codziennym użytkowaniu.

Haylou GT1 także są dobrym wyborem, jeśli akceptujesz chwilowe zrywanie połączenia oraz opóźnienia na Youtube. Do słuchania muzyki w domu, bądź w środkach komunikacji będą najlepszym wyborem w tym zakresie cenowym

Redmi Airdots nie bez powodu znalazły się na ostatnim miejscu. Jestem bardzo rozczarowany jakością słuchawek od Xiaomi. Jak na moje ucho grają całkiem dobrze, tylko wtedy, gdy siedzisz w miejscu (całkiem podobnie jak Haylou GT1). Podczas przemieszczania potrafią rozłączyć się wielokrotnie (lewa słuchawka). Kolejnym rozczarowaniem było to, że power bank przestał działać po około 2 tygodniach użytkowania. Z pośród tej trójki, to właśnie Redmi Airdots ma chyba najwięcej wyszukiwań w Google, że coś nie działa.

Punktacja końcowa
QCY QS2 – 36 pkt
Haylou GT1 – 31,5 pkt
Redmi Airdots – 29 pkt
 

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą

Napędzana humorem dzięki Joe Monsterowi