<< >> wszystkie blogi

DZNMS

Damski Znów Nie Może Zasnąć

Szarik

2020-11-12 04:33:26 · Skomentuj
Szarik. Kultowa postać (a czasem poleżeć) z serialu "Czterej pancerni i pies". Prawie obowiązkowe obecnie imię dla dowolnego owczarka niemieckiego, o podium walczyć może ewentualnie z Rexem.
Słowo "szarik" pochodzi z języka rosyjskiego - oznacza kulkę lub balon. Jednocześnie - podobnie jak w przypadku polskiego Burka - w Rosji nazywano tak dowolnego, pałętającego się po podwórku psa.
Ale języki słowniańskie językami słowiańskimi, sprawdźmy co u naszych kolegów, co to do tańca i do różańca są.
U Węgrów "szarik" (czyt."sarik") oznacza "srać". Samo słowo doskonale opisuje jedną z czynności, której każdy pies się oddaje, jednakże mam wrażenie, że nasi bracia mogliby być nieco zmieszani na widok imienia psa.

O benzenie i vapowaniu

2020-11-12 02:28:44 · Skomentuj
W światku chemicznym krąży legenda na temat odkrycia budowy benzenu. Kekulému (nie mylić z kuklami), niemieckiemu chemikowi, miał się przyśnić wąż pożerający własny ogon, co przyczyniło się do sformułowania teorii, że atomy węgla łącząc się ze sobą mogą tworzyć nie tylko łańcuchy, ale także pierścienie. Tak powstał nowy dział chemii organicznej nazwany chemią związków aromatycznych. Ale ja nie o tym.

Dziś przyśnił mi się wspaniały koncept, aby na każdego Pawła który pali e-papierosy mówić Vapeł.

Figi są popierdolone

2020-11-12 02:11:31 · Skomentuj
Przede wszystkim figi, są wywrócone na lewą stronę, to znaczy że to całe okrągłe, które widzimy nieraz na zdjęciach, to taki bunkier (mówią na to owocostan, ale ja pozostanę przy bunkrze) - w którym mnóstwo kwiatów, a potem nasion w "owocowym miąszu" znajduje się wewnątrz tego bunkra. Dodatkowo figi mają dwa rodzaje kwiatów - męskie i żeńskie. Jeżeli już to wydaje Wam się dziwne, to czytajcie dalej, bo jakoś te kwiaty wewnątrz muszą zostać zapłodnione, a budowa figi wcale nie sprzyja temu, żeby pyłek roznosił wiatr.


Łajka

2020-11-12 02:09:09 · Skomentuj
3 listopada minęła 63-cia rocznica wysłania Łajki na orbitę okołoziemską.
Sowieci nigdy nie planowali powrotu psa na ziemię, po dziesięciu dniach psina miała otrzymać porcję zatrutej karmy. Niestety, jak podano do wiadomości publicznej, zmarła ona po siedmiu dniach z powodu niedotlenienia organizmu.
Dopiero po 45-ciu latach, w 2002 roku, Rosjanie przyznali się, że taka informacja została przekazana ze względów propagandowych, a tak naprawdę suczka zmarła po zaledwie paru godzinach z powodu przegrzania i silnego stresu.

Tak, wiem, że na rysunku napisane jest Biełka, ale ta akurat wraz ze Striełką na Ziemię wróciła, więc pewnie nie o nią chodziło autorowi.
Tak, wiem że jest trzecia w nocy, ale nie mogę urwa spać.

Topologia

2020-11-12 02:06:25 · Skomentuj
Topologicznie rzecz ujmując słomka (podobnie zresztą jak kubek) niczym nie różni się od donuta, zwanego w Polsce również oponką. Nazwa donut pochodzi od słów "dough nut", czyli "orzeszek z ciasta" i tak pierwotnie mawiano na tę część pączka, którą z donuta wykrawano.Co ciekawe, człowiek posiada w sumie 7 otworów przelotowych, co topologicznie zrównuje go z donutem, w którym zrobiono siedem dziur.

Tak, jestem duszą towarzystwa na imprezach.
Autor
O blogu
  • DZNMS (czyt. De-Zet-eN-eM-eS) to zestawienie kocopołów powstałych sam jeden Bóg raczy wiedzieć dlaczego. Zauważę czasem w internetach jakiś obrazek albo znajdę film na youtube'ie, Morfeusz zamiast przyjąć w swoje objęcia wypnie się na mnie i z braku laku staram się zapełnić czas, w którym jest noc, uczciwi ludzie już śpią, więc nie mam pojęcia co robisz na ulicy. Na blogu tym będą obrazki, czasem filmiki, będzie tekst, będę też ja i to całkiem sporo. A jeśli już dotarłeś/aś do tego miejsca, to muszę przyznać, że opis ten powstał głównie dlatego, że chciałbym się w końcu dowiedzieć jakie możliwości edytowania tekstu mają blogi na JM. Jeśli wsiąkniesz na dłużej to bardzo mi miło, ale na Twoim miejscu nie spodziewałbym się wodotrysków.
Najnowsze posty
Najpopularniejsze posty
Statsy bloga
  • Postów: 5
  • Komentarzy: 0
  • Odsłon: 1620

Napędzana humorem dzięki Joe Monsterowi