< > wszystkie blogi

Bycie sobą

Dzyń dzyń... Dzień dobry, czy chciałby Pan porozmawiać o SOBIE?

Bezwzględność szczególnej teorii względności

5 October 2022


I. Jeśli w moim układzie dwa zdarzenia zaszły równocześnie w pewnej odległości od siebie, a w twoim nierównocześnie, to opóźnienie drugiego w twoim układzie zdarzenia (względem pierwszego) jest efektem twojej dylatacji czasu (w moim układzie), czyli dłuższej drogi fotonu w twoim układzie, a ówcześnienie pierwszego (względem drugiego) jest efektem skrócenia twojej przestrzeni (w moim układzie), czyli krótszej drogi fotonu w twoim układzie.

II. Jeśli w moim układzie dwa zdarzenia zaszły nierównocześnie w pewnej odległosci od siebie, a w twoim równocześnie, to ówcześnienie mojego drugiego zdarzenia (względem pierwszego), żeby w twoim układzie zaszło razem z pierwszym, jest efektem skrócenia twojej przestrzeni (w moim układzie), czyli krótszej drogi fotonu w twoim układzie, a opóźnienie mojego pierwszego zdarzenia (względem drugiego), żeby w twoim układzie zaszło razem z drugim, jest efektem twojej dylatacji czasu (w moim układzie), czyli dłuższej drogi fotonu w twoim układzie.

Jesli poruszasz sie w moim ukladzie, to twoja dylatacja w moim ukladzie staje sie moim skroceniem w twoim ukladzie i odwrotnie, moja dylatacja w twoim ukladzie staje sie twoim skroceniem w moim ukladzie.

To, co ja postrzegam jako roznice dlugosci, ty postrzegasz jako roznice w uplywie czasu i odwrotnie. To, co ja postrzegam jako roznice w uplywie czasu, ty postrzegasz jako roznice dlugosci.

Obaj podlegamy dylatacji i obaj sie skracamy nie tylko wzglednie, ale i bezwzględnie wlasnie dlatego, ze wszystko, co porusza sie w moim ukladzie ma wlasny uklad w ktorym to ja sie poruszam.

Zeby ruch mial miejsce, musi byc zawsze wgledem czegos. Nasz wgledny ruch jest bezwzgledny dlatego, ze nie ma ukladu w ktorym obaj spoczywamy, jesli sie wzgledem siebie poruszamy. Tym samym ruch jest bezwzgledny, bo kazdy ruch jest wzgledny. No i czego nie rozumiesz?

Nie ma takiego ukladu w ktorym tworzace mnie czastki sie w nim i wzgledem siebie nie poruszaja i pozostanie to prawda nawet w zerze bezwzglednym, bo drgania zerowe + czastki wirtualne.

Z faktu, ze twoja roznica w czasie jest moja roznica w odleglosci i odwrotnie, wynika wytwarzanie sie czasoprzestrzeni o polu powierzchni takim samym we wszystkich ukladach odniesienia, rownym iloczynowi tych roznic. Niezmiennikiem naszego względnego ruchu jest właśnie pole tej powierzchni. https://joemonster.org/blog/17715

Przykładam palec wskazujący do splotu słonecznego i z tej pozycji podnoszę rękę na wysokość czoła - palec pokonał drogę fotonu w układzie spoczywającym. Przykładam palec wskazujący do splotu słonecznego i zaczynam cofać się małymi kroczkami, jednocześnie podnosząc i prostujęc rękę, tak, żeby dłoń pozostawała w tym samym miejscu nad podłogą - palec pokonuje drogę fotonu w układzie poruszającym się.

https://www.youtube.com/watch?v=D7nSxsZZe8U
 

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą

Napędzana humorem dzięki Joe Monsterowi