Technologia, Ekonomia i Gry

Ciekawostki znalezione w sieci

Emulatory Flasha - chcesz zagrać w starą flashową grę online?

12 November 2021
Wielu z nasz na pewno z żalem pożegnało flashowe gry z początkiem tego roku. Przeglądarki, wszystkie najpopularniejsze, jak na rozkaz zaprzestały wyświetlania zawartości z Flashem gdzie gry dla dzieci darmowe online się wyświetlały.

Kto wydał taki rozkaz? No cóż, początki sięgają "widzimisię" Steve'a Jobsa i jego niechęć do wszystkiego co wiązało się z Adobe i z Flashem. Później nagonka na luki w bezpieczeństwie Flasha co mi i wielu nigdy się nie przytrafiło ale fama poszła. Naciski były tak wielkie, że Adobe zrezygnowało z tego dobrego projektu pokazując, że Korpo może wygrać w każdej sprawie z dobrem ogółu użytkowników.

Nieprzestraszona brać koderów, programistów i developerów szybko zaczęła tworzyć emulatory Flash Playera. Jedne z lepszym skutkiem inne z gorszym jednak wciąż istnieją i są rozwijane.
Wspomnieć tu należy przede wszystkim o Ruffle, który może działać jako osobny Player bądź emulator po stronie serwera. Ruffle obsługuje starsze gry napisane w AS 2.0. Prace nad wdrażaniem Action Script 3.0 wciąż trwają.
Innym rozwiązaniem jest ściągniecie potężnego emulatora wraz z obszerną bazą gier flash ze strony Bluemaxima pod Flashpoint 10.1 Infinity.
Rozwiązaniem też jest wtyczka CheerpX Flash - niestety licencjonowana i sporo płatna jak za emulator Flasha ale z dobrą kompatybilnością gier online napisanych w AS 2.0 i AS 3.0.

Wszystkim chętnym chcącym od czasu do czasu pograć online w gry dla dzieci te nowsze i starsze polecam stronę https://grywacz.pl .

A Wy tez tęsknicie za Flashem czy uważacie że nowe technologie takie jak HTML5 są dla gier lepsze?
 

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Autor
O blogu
  • Na blogu znajdziesz najciekawsze ciekawostki znalezione w sieci dotyczące wielu aspektów naszego codziennego życia. Od tematów poważnych, ekonomicznych i finansowych po rozrywkę i gry online.
  • Informuj mnie o nowościach na blogu
  • RSS blogu RedaktorM
Najnowsze posty
Najpopularniejsze posty

Napędzana humorem dzięki Joe Monsterowi