< > wszystkie blogi

Z sejfu Nowego Ruskiego

Humor rosyjski i być może inne opowieści

Humor rosyjski (3642)

15 lutego 2023
I. Protestowy

Gdzieś na Erasmusie:
- Nie tak głęboko! Mam chłopaka!

II. Naukowy

Naukowcy stworzyli sztuczną durnotę, która od razu bezbłędnie modeluje problemy społeczeństwa w krajach pierwszego świata.

III. Siódemkowy

Operator frezarki Fiodor niby wiedział, że siódemka to szczęśliwa liczba, ale w sumie siedem palców u jego obu dłoni nastręczało wątpliwości.

IV. Geograficzny

Niby w ZSRR seksa niet, ale w Wielkiej Brytanii seks był od zawsze - Essex, Sussex i Middlesex.

V. Wspomnieniowy

Ze wspomnień pewnej babeczki:
"Rozwiodłam się z mężem z powodu niezgodności planów na dalsze życie. Chciał mieszkać w domu za miastem, a ja - w trzypokojowym mieszkaniu w centrum. Pieniądze żeśmy nazbierali, ale nie mogliśmy się dogadać. Stale się kłóciliśmy. W końcu się rozwiedliśmy, podzieliliśmy oszczędności. Wzięłam kredyt hipoteczny, dołożyłam do oszczędności, kupiłam mieszkanie, on zaczął budować dom. Za jakiś czas skończył, ja pomału spłacałam kredyt. Z początku on przyjeżdżał po dziecko do mnie, potem czasem ja zawoziłam syna do niego. Czasem zostawałam na kolacji, czasem pieliłam grządki... On do mnie też nadal przyjeżdżał, pomógł skończyć urządzanie, nawet ma tu swoją szczoteczkę do zębów.
Siedzę, myślę, że jak tak dalej pójdzie, to albo on u mnie zamieszka, albo ja u niego. Mogliśmy sobie pozwolić i na dom, i na mieszkanie! A jeszcze do tego jestem z nim w ciąży..."

VI. Mięsny

Jedna psiapsiuła pyta drugiej:
- Znasz jakiś szybki i prosty przepis na danie mięsne? Mój wraca za pół godziny z pracy, a ja nie miałam kiedy obiadu zrobić...
- Ta, kotlet po francusku.
- Jak to się robi?
- Wyciągasz schabowego z zamrażarki, wkładasz na kilka minut do mikrofalówki, wykładasz na talerz, podstawiasz pod nos i mówisz: - Voila, bon apetit!

:peppone
 

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą

Napędzana humorem dzięki Joe Monsterowi