< > wszystkie blogi

Dlaczego warto mieć wideorejestrator samochodowy?

9 March 2023

Kamery samochodowe to urządzenia, które służą do nagrywana trasy, jaką przemierzamy oraz do bieżącego pomiaru osiąganej prędkości. Wideorejestratory zbudowane są z rejestratora nagrywającego trasę oraz z małego ekranu, na którym widać to, co nagrywa kamera.

Kamery samochodowe to urządzenia, które służą do nagrywana trasy, jaką przemierzamy oraz do bieżącego pomiaru osiąganej prędkości. Wideorejestratory zbudowane są z rejestratora nagrywającego trasę oraz z małego ekranu, na którym widać to, co nagrywa kamera.

Dlaczego warto kupić wideorejestrator samochodowy?

Istnieje kilka powodów, dla których warto kupić rejestrator jazdy. Pierwszym z nich jest możliwość użycia nagranego filmu w sądzie w sprawie dotyczącej kolizji lub wypadku. Niektóre z firm ubezpieczeniowych także uznają nagranie z kamery za dowód. Kolejną korzyścią z posiadania kamery jest szybkie i łatwe ustalenie sprawcy kolizji lub wypadku, który zbiegł z miejsca zdarzenia. Kamery wyposażone w czujnik ruchu mogą nagrywać uszkodzenie samochodu, który stoi na parkingu, dzięki czemu łatwiej jest odnaleźć sprawcę szkody.

Wideorejestrator nie służy jednak tylko do nagrywania złych momentów, ale także do nagrywania krajobrazów mijanych podczas podróży i budowli architektonicznych. Rejestrator samochodowy może być również używany poza samochodem jako kamera, aparat oraz dyktafon, który umożliwi zarejestrowanie ważnych momentów i rozmów.

Wysokiej klasy kamery samochodowe mogą być używane w trudnych warunkach pogodowych, dzięki czemu można używać ich na stokach narciarskich oraz podczas przejażdżki rowerowej.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu rejestratora jazdy?

Kupując kamerkę samochodową, należy wziąć pod uwagę rozdzielczość, jakiej nagrywane są filmy oraz prędkość poklatkową, czyli ilość nagranych klatek w ciągu sekundy.
Kolejnym ważnym aspektem rejestratora jest możliwość nagrywania w trybie nocnym. Taka kamera lepiej poradzi sobie z nagrywaniem trasy w słabo oświetlonych miejscach oraz podczas obfitych opadów deszczu.
Ważne jest, aby kamera posiadała moduł GPS i zapisywała przemierzoną trasę. Kupując kamerkę, warto także zwrócić uwagę na jej automatyczne uruchamianie się wraz z odpalaniem silnika.

Dobrej jakości kamera samochodowa powinna mieć wbudowany system ostrzeżeń, który będzie informował o fotoradarach, przekroczeniu dozwolonej prędkości oraz różnego rodzaju przeszkodami znajdującymi się na drodze, np. gałęziami, które spadły w jej polu widzenia.
Ważny jest kąt widzenia kamery, który powinien wynosić od 120 do 140 stopni. Przydatną funkcją jest również nagrywanie podczas postoju, ponieważ umożliwi to nagrywanie kierowców, którzy na parkingu podczas np. cofania uderzą w nasz pojazd.

Wideorejestrator samochodowy przyda się każdemu, kto chce podnieść bezpieczeństwo swojego samochodu oraz ustrzec się przed oszustami, a żeby spełniał on swoją funkcję najlepiej kupić sprzęt wysokiej jakości.

Artykuł: Cyberanking.pl
 

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą

Napędzana humorem dzięki Joe Monsterowi