< > wszystkie blogi

Jozinzbazin83's absurdlog

Potwornie absurdalny blog

Dieta DASH - zalety i wady

10 September 2020
W modnych czasopismach dla kobiet zawsze pojawiają się informacje na temat nowoczesnych diet i przepisów kulinarnych dzięki którym - przynajmniej według autorów tych tekstów - błyskawicznie schudniesz i zyskasz zupełnie nowe życie. Czasami są one prawdzie, innym razem mają jedynie skłonić cię do zastosowania konkretnej metody odchudzającej. Jeżeli jednak w którymś z tych tekstów ujrzysz nazwę diety dash, koniecznie przeczytaj go do końca. Ta metoda jest akurat dość skuteczna. Ostatnio robi się o niej coraz głośniej, dlatego wypadałoby dowiedzieć się przynajmniej, na czym ona polega i w jaki sposób ma działać.

Dieta DASH za granicą jest prawdziwym hitem. W Polsce wciąż nie mówi się o niej aż tak dużo, ale i do naszego kraju zdołała ona dotrzeć. Ta dieta jest idealnym wyborem dla osób, które zmagają się już z chorobami układu sercowo-naczyniowego lub są na nie mocno narażone z uwagi na brak ruchu, nadwagę lub choroby występujące w rodzinie. Jeżeli więc wiesz, że twój cholesterol jest wyraźnie podwyższony, a do tego już w tym momencie zmagasz się z nadciśnieniem, dieta dash zdecydowanie jest dla ciebie. Na pewno częściowo unormuje ona twoje zdrowie i je poprawi. Skutkiem ubocznym będzie natomiast wyraźny spadek wagi, który na pewno też cię zadowoli.

A jak wygląda taka przykładowa dieta dash? Otóż najważniejszą rolę odgrywają w niej produkty przyspieszające przemianę materii, czyli owoce, warzywa, pieczywo pełnoziarniste i chudy nabiał. Mięso też jest dozwolone, ale raczej to chude, czyli np. kurczak bądź indyk. Potrawy przygotowujesz poprzez gotowanie ich na parze lub pieczenie. Doprawiasz je ziołami, kategorycznie unikając soli. Ograniczasz też ilość słodyczy w diecie, które nigdy nie wpływają dobrze ani na zdrowie, ani tym bardziej na masę ciała
 


Napędzana humorem dzięki Joe Monsterowi