< > wszystkie blogi

Hrobot's absurdlog

Potwornie absurdalny blog

5 sposobów na wygładzenie zmarszczek na czole

27 August 2019
Zmarszczki na czole to problem nie tylko wielu kobiet w średnim wieku. Coraz zwracają na nie uwagę również mężczyźni. Istnieje wiele różnych metod ich zapobiegania i leczenia, a liczne nawiązują do tradycyjnych metod pielęgnacji. Z pewnością jedną z nich jest zastosowanie oleju rycynowego. Warto również wspomnieć o innych. Poniższe wskazówki pozwolą zminimalizować linie mimiczne i sprawić, że będzie się wyglądać znacznie młodziej.

Jeśli po latach wznoszenia brwi, marszczenia czoła i codziennego zaniedbywania kremów z filtrem pozostawiasz wytarte linie na czole, nie martw się. Oto 5 wskazówek przeciwzmarszczkowych, które pomogą ukryć niechciane zmarszczki i sprawią, że będziesz wyglądać znacznie młodziej.

1. Wybierz odpowiedni podkład do makijażu

Liczy się nie to, co jest w twoim makijażu, ale to, co jest pod nim. Podkład odbijający światło dobrze kamufluje drobne linie i zapobiega osadzaniu się makijażu w uwypuklonych bruzdach.

2. Używaj kremów do odciągania linii

Nawilżacze z peptydami lub retinolem dobrze stymulują kolagen do uelastyczniania skóry i wypełniania zmarszczek. Wciągu dnia używaj wypełnionego peptydami kremu eliamidowego - kremu na dzień i na noc. Wypełniacz głębokich zmarszczek z retinolem w nocy sprawdzi się doskonale w zakresie zmniejszania widoczności zmarszczek na czole.

3. Odważ się z grzywką

Miękkie grzywki zachodzące na brwi są najłatwiejszą i najbardziej stylową zasłoną na zmarszczki. Zwróć uwagę na umiejscowienie cięcia - Zrób dolną część tuż nad źrenicą - środkowa część zwróci uwagę na czoło tylko poprzez jego oprawienie włosami.

4. Spróbuj Frownies

Czoło i oczy to ulubione miejsca na twarzy dla dermatologów. Można na nich zastosować sztywne plastry, które utrzymują skórę na miejscu, aby zapobiec marszczeniu podczas snu. Jeśli budzisz się ze zmarszczkami po marszczeniu twarzy podczas snu, te plastry mogą pomóc.

5. Zainwestuj w zabiegi w gabinecie

Według osób z dużymi zmarszczkami, które nie reagują dobrze na rozwiązania bez recepty, botox i dysport są jedynymi pewnymi środkami do naprawy czoła. Ale będzie trzeba robić zastrzyki co 3 do 6 miesięcy, aby utrzymać efekty, a to będzie trochę kosztować. Aby złagodzić szczególnie głębokie linie, mogą być potrzebne wypełniacze, które zapewnią dobry wygląd nawet przez rok.
 

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą

Napędzana humorem dzięki Joe Monsterowi