Szukaj Pokaż menu

7 ciekawostek z zaskakująco wesołego złodziejskiego fachu

77 790  
344   14  
Złodziej tym lepszy, im mniej o nim wiadomo. Ci poniżej za nic nie spełniają tego warunku…

#1.

Najdziksze newsy tygodnia – Ochroniarze nie zauważyli intruza, bo siedzieli w swoich telefonach

45 182  
194   139  
W dzisiejszym odcinku sprawdzimy, co może powstrzymywać ludzi od zapinania pasów bezpieczeństwa, poznamy turystów nieprzyzwyczajonych do obcowania z dziką przyrodą i poznamy kolejny powód, dla którego nie warto gapić się w smartfona.

Największe obciachy – Matka przytuliła pieniądze na komunię i w kościele musieli improwizować

72 160  
257   136  
Dzisiaj:
  • Matka przytuliła pieniądze na komunię i w kościele musieli improwizować
  • Posłanka PiS zajmuje mieszkanie komunalne, choć sama całkiem nieźle zarabia
  • Limuzyna rządowa przekroczyła prędkość i nie zatrzymała się do kontroli policji
  • Oto ile nas już kosztowała komisja Antoniego Macierewicza
  • Reporter TVP obecny na marszu opozycji w Warszawie zasłaniał kostkę na swoim mikrofonie

#1. Matka przytuliła pieniądze na komunię i w kościele musieli improwizować


Sezon komunijny już praktycznie za nami. Okazuje się, że w jego trakcie nie obyło się bez osobliwych sytuacji. Do nich z pewnością można zaliczyć to, co miało miejsce 20 i 21 maja w jednym z kościołów na Nowym Mieście w Poznaniu. Doszło tam do tajemniczego zniknięcia osoby, która zebrała środki na zorganizowanie uroczystości.

Kobieta podobno sama zgłosiła się do roli skarbnika. Jej zadanie polegało na zebraniu po 250 zł od rodziców każdego z dzieci. Jej dziecko również miało brać udział w uroczystości. Pieniądze miały być przeznaczone na kwiaty, pamiątki, dary, fotografa oraz upominki. Łączna kwota, jaką udało się zebrać na ten cel, wynosiła 12 tys. złotych.

O tym, że cała sprawa się posypała, rodzice dowiedzieli się zaledwie dzień przed planowaną komunią. Jeden z nich poszedł podobno błagać kwiaciarkę z lokalnego sklepu, aby ta jakoś ustroiła kościół i zapłacił za to z własnej kieszeni. Skarbniczka twierdziła, że za wszystko mu zwróci, a ta wyjątkowa sytuacja wyniknęła z tego, że firma, której zleciła dekorację świątyni, po prostu ją wystawiła.

Podobnie sprawy mają się z fotografem. Ten podjechał pod kościół i zrobił zdjęcia tylko dlatego, że zna się z proboszczem, jednak na jego konto nie wpłynęła obiecana zaliczka. Pieniędzy za swoją pracę nie zobaczył aż do dzisiaj.

Po wszystkim kobieta nie odpowiadała na telefony i usunęła swoje profile w mediach społecznościowych. Rodzice dowiedzieli się, że pieniądze zebrane na organizację uroczystości zarekwirował komornik. Kobieta oczywiście zapewniała, że wszystko zwróci.

#2. Posłanka PiS zajmuje mieszkanie komunalne, choć sama całkiem nieźle zarabia


Posłanka Prawa i Sprawiedliwości Anna Paluch, jedna z najbliższych współpracowniczek Jarosława Kaczyńskiego, na co dzień mieszka w małej miejscowości Krościenko nad Dunajcem. Dziennikarze ustalili, że kobieta mimo całkiem pokaźnego majątku sama zajmuje mieszkanie komunalne, choć stanowi to ogólną tajemnicę wśród lokalnej ludności i nie wolno mówić o tym głośno.

Kobieta zajmuje malutkie mieszkanko o powierzchni 38,3 mkw i płaci za nie… zaledwie 116,43 zł. Dodatkowo w ciągu ostatnich 16 lat jej czynsz wzrósł zaledwie o 19 złotych, bo do 2007 roku płaciła jeszcze 97 zł.

W Krościenku na mieszkanie komunalne obecnie oczekują co najmniej trzy potrzebujące rodziny. Posłanka oczywiście nie jest biedna. Z danych wynika, że jej dochód brutto za rok 2022 wyniósł 304 tys. zł, co daje nam ponad 25 tys. zł brutto miesięcznie.

Na szczęście kobieta jest w trakcie budowy domu, więc może niebawem zwolni cenne mieszkanie.

#3. Limuzyna rządowa przekroczyła prędkość i nie zatrzymała się do kontroli policji


W miejscowości Siemiatycze 6 maja funkcjonariusz policji, który przeprowadzał tam akurat kontrolę prędkości, zauważył pojazd, który przekroczył dozwoloną prędkość o 30 km/h. Kiedy chciał zatrzymać kierowcę do kontroli, ten nawet nie zdjął nogi z gazu, a wręcz przeciwnie – przyspieszył i włączył świetlne sygnały pojazdu uprzywilejowanego. Tak, to była rządowa limuzyna.

Dziennikarze w trakcie swojego śledztwa ustalili, że poseł Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Zieliński brał udział w uroczystościach w miejscowościach Grajewo oraz w Mielniku. Miejscowości dzieli jakieś 180 km, a na trasie miedzy nimi leży miejscowość Siemiatycze. Przypadek? Oczywiście, że nie.

Kiedy dziennikarze skontaktowali się z posłem, ten nie chciał komentować całej sprawy i powiedział tylko, że to nie są pytania do niego. Sprawy nie skomentowali również pracownicy Służby Ochrony Państwa oraz lokalna policja.

#4. Oto ile nas już kosztowała komisja Antoniego Macierewicza


Pamiętacie jeszcze podkomisję Antoniego Macierewicza? To ta, której zadaniem było ustalić, co tak naprawdę się stało z rządowym samolotem zmierzającym na obchody uroczystości w Smoleńsku. Ten twór nadal działa i nadal trwoni nasze pieniądze.

Senator Koalicji Obywatelskiej Krzysztof Brejza od lat próbował dowiedzieć się od MON-u, ile pieniędzy z naszych podatków już poszło na to, żeby Macierewicz miał co w życiu robić. Okazuje się, że suma wcale nie jest taka mała.W 2021 roku z odpowiedzi na to zapytanie wynikało, że podkomisja pochłonęła już 22 mln złotych. W 2023 roku suma ta wzrosła już znacznie, bo uzbierało nam się już ponad 31 mln złotych. Mamy więc wzrost o 9 mln w zaledwie dwa lata.

Przypomnę tylko, że podkomisja została powołana w 2016 roku, a sam Macierewicz stanął na jej czele dopiero w roku 2018.

#5. Reporter TVP obecny na marszu opozycji w Warszawie zasłaniał kostkę na swoim mikrofonie


W minioną niedzielę w Warszawie odbył się wielki marsz opozycji zorganizowany przez Platformę Obywatelską. Zapewne nie będzie dla nikogo zaskoczeniem, że TVP przez niemal cały dzień starała się usilnie ignorować fakt, że w stolicy zgromadziło się ponad 150 tys. przeciwników partii rządzącej, aby zamanifestować swój sprzeciw wobec ich polityki.

Dopiero pod koniec głównego wydania Wiadomości wyemitowany został materiał przygotowany przez Adriana Boreckiego. Jego tytuł: „Z nienawiścią na sztandarach” mówił sam za siebie.

Miał być spokojny, kulturalny marsz, a wyszło jak zawsze w przypadku opozycji. Totalna agresja, nienawiść i hejt – twierdził dziennikarz.

Jednak nie to jest najciekawsze, bo przecież takiego komentarza chyba każdy z nas się spodziewał. Najciekawszy i jednocześnie najzabawniejszy jest fakt, że reporter przeprowadzał wywiady z uczestnikami marszu bez swojej kostki na mikrofonie. Ta pojawiła się dopiero pod koniec.W poprzednim odcinku: PiS użyło zdjęć z Auschwitz, żeby uderzyć w marsz 4 czerwca

257
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu Najdziksze newsy tygodnia – Ochroniarze nie zauważyli intruza, bo siedzieli w swoich telefonach
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu Z życia wesołej ekipy budowlanej, czyli budowa widziana oczami kierownika
Przejdź do artykułu Najdziksze newsy tygodnia – Ochroniarze nie zauważyli intruza, bo siedzieli w swoich telefonach
Przejdź do artykułu (Na pewno jeszcze nie) Wszyscy, którzy nienawidzą Jeremy'ego Clarksona
Przejdź do artykułu Pół miliona Polaków wyszło na ulice Warszawy... i mieli fajne transparenty
Przejdź do artykułu Tych filmów nikt nie lubi. A szkoda, bo te produkcje wcale nie są złe!
Przejdź do artykułu Najmocniejsze cytaty – Andrzej Duda o wojnie: Rosyjski walec miażdży Ukrainę
Przejdź do artykułu Sytuacja, która przytrafiła się Tysonowi na stacji benzynowej przywraca wiarę w ludzkość
Przejdź do artykułu Tajwański żołnierz dzieli się swoimi doświadczeniami z wojny w Ukrainie
Przejdź do artykułu Najdziksze newsy tygodnia – myśleli, że adoptują dziecko, tymczasem ich życie zmieniło się w koszmar

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą