Szukaj Pokaż menu

Mistrzowie Internetu – Kto kogo wyru**ał, że powstało takie coś?

100 743  
458   136  
W dzisiejszym odcinku m.in. okrutny diss kibiców Widzewa; brytyjskie media o Polakach i Polsce; gdzie w Gdyni zamknięto dzika; stadionowa historia miłosna oraz Otwarte Mistrzostwa Polski w Zabawie w Chowanego.

30 logo, które nie powinny powstać. A jednak powstały

48 946  
203   102  
Utworzenie dobrego logo nie jest łatwe, bowiem takie logo ma być atrakcyjne, proste, łatwe do zapamiętania i jednoznacznie kojarzące się z danym przedsiębiorstwem. A poniżej logo, które są zaprzeczeniem powyższych zasad.

Najmocniejsze cytaty – Katolicka influencerka uważa, że kobiety ubiorem utożsamiają się z aktorkami z filmów dla dorosłych

61 835  
145   174  
W dzisiejszym odcinku:
  • Edyta Górniak uważa, że brytyjska monarchia to samozwańcy, bo król jest tylko jeden
  • Biskup chce, by dzieci idące do pierwszej komunii ślubowały abstynencję
  • Donald Tusk uważa, że media powinny punktować partię rządzącą, a nie opozycję
  • Poseł Kukiz’15 tłumaczy, skąd bierze się niż demograficzny w naszym kraju
  • Katolicka influencerka uważa, że kobiety ubiorem utożsamiają się z aktorkami z filmów dla dorosłych

#1. Edyta Górniak uważa, że brytyjska monarchia to samozwańcy, bo król jest tylko jeden


Edyta Górniak w ostatnim czasie była jedną z gwiazd goszczących na konferencji organizowanej przed Polsat SuperHit Festiwal. Celebrytka do Polski wróciła niedawno wprost ze swojej oczyszczającej wyprawy do Azji, w trakcie której wyzbywała się uzależnienia od kofeiny.

Edyta Górniak po samej konferencji postanowiła udzielić krótkiego wywiadu. Dziennikarka zapytała ją, co sądzi na temat brytyjskiej rodziny królewskiej i czy chciałaby zaśpiewać dla nowego króla. Piosenkarka postanowiła podzielić się ze światem tym, co na ten temat uważa:

Nie wiem, dlaczego sobie ludzie taki tytuł przez historię nadają. Ja rozumiem, że ktoś musi tymi rzeczami zawiadować, ale król jest tylko jeden, Jezus Chrystus. Nie ma innego króla. To, że człowiek nadał sobie taki sam tytuł jak Jezus, to już koronacja samozwańcza (…) To jest to dla mnie taki sam człowiek jak każdy inny. I tak samo starałabym się z sercem śpiewać, czy to byłby tak zwany król samozwańczy, czy ktoś, kto stracił cały majątek swojego życia. Nie ma to znaczenia, człowiek jest człowiekiem.

#2. Biskup chce, by dzieci idące do pierwszej komunii ślubowały abstynencję


Ksiądz biskup Tadeusz Bronakowski znany ze swoich kontrowersyjnych poglądów podzielił się z widzami telewizji Trwam swoimi przemyśleniami dotyczącymi dzieci przystępujących do pierwszej komunii świętej. Zdaniem biskupa dziewięcioletnie dzieci powinny składać tzw. przyrzeczenie abstynenckie, a duchowny uważa to za coś zupełnie normalnego.

Biskup uważa, iż jest to środek pomagający dzieciom wytrwać w trzeźwości i ważne narzędzie pomagające w systematycznej pracy nad sobą. Rodzice dzieci są innego zdania. Uważają, że tak młodzi ludzie nie do końca pojmują w czym rzecz, przez co nie można od nich wymagać składania tego typu przyrzeczeń.

Ksiądz Tadeusz Bronakowski uważa inaczej. Twierdzi, że parafianie nie powinni rezygnować z tego typu przyrzeczeń dla swoich dzieci i powinni je namawiać, aby zdecydowały się na przysięgę.

Do tej praktyki Episkopat Polski usilnie zachęca księży proboszczów i katechetów w specjalnym dokumencie pod nazwą "Wytyczne Episkopatu Polski dla kościelnej działalności trzeźwościowej". W dokumencie podkreślona jest konieczność uznania przyrzeczeń abstynenckich za życiową wartość. Ich przestrzeganie przyczynia się do prawidłowego rozwoju biologicznego, psychicznego, społecznego oraz religijno-moralnego.
Dzieciom muszą pomagać rodzice, wychowawcy, katecheci i kapłani. Pomagać nie tylko słowem, ale przede wszystkim dobrym przykładem, żeby dzieci nie czyniły tego, co złe. Odpowiedzialni dorośli powinni stworzyć dzieciom takie warunki życia, aby były bezpieczne, by doświadczyły prawdziwej miłości.

https://youtu.be/CP68Gfk5wNg

#3. Donald Tusk uważa, że media powinny punktować partię rządzącą, a nie opozycję


Donald Tusk udzielił ostatnio wywiadu serwisowi Zawsze Pomorze. Podzielił się on w nim swoimi przemyśleniami dotyczącymi polskich mediów. Lider Platformy ma żal do niezależnych mediów, że przyczyniły się one do dwukrotnego zwycięstwa Prawa i Sprawiedliwości w wyborach. Były premier uważa, iż zadaniem mediów nie jest punktowanie opozycji, a patrzenie na ręce partii rządzącej:

Oczekuję od mediów krytycznego podejścia do rządzących, a nie do opozycji. Demokracja w Polsce jest zagrożona m.in. dlatego, że także niezależne media uważają, że dużo łatwiej skakać po opozycji niż po władzy. Jestem dziennikarzem z zawodu. Może dlatego, że zacząłem zajmować się dziennikarstwem i informacją w podziemiu, mam skrzywienie, ale nigdy nie zrezygnuję z tej filozofii, że wolne dziennikarstwo i wolne media są nie od tego, żeby polować na opozycję razem z władzą, tylko żeby razem z opozycją patrzeć władzy na ręce. Niezależnie od tego, kto rządzi, ale media są od tego, żeby kontrolować władzę, a nie opozycję.
Jeśli pytacie, dlaczego PiS tak długo rządzi, to jest też współodpowiedzialność mediów za to. Media pod kontrolą PiS robią to na zamówienie, a ostatki mediów, które są niezależne uważają, że to jest fajny sposób na symetryzowanie. Nie przyjmuję tego zarzutu, że Platforma licytuje się na socjal z PiS-em, bo staramy się w tych bardzo trudnych okolicznościach szukać możliwie racjonalnych rozwiązań, tak jak np. 1500 zł "babciowego", które jest rozwiązaniem promującym pracę.

https://youtu.be/wHOLahP-4vE
Słowa byłego premiera odbiły się szerokim echem w mediach społecznościowych. Jako jeden ze zwolenników poglądów byłego premiera głos zabrał m.in. Tomasz Lis:

Media przyczyniły się do dwukrotnej wygranej PiS-u. Szczególnie do tej drugiej, w 2015 r. Jedne przejęte i spacyfikowane, drugie w większości kupione i zwasalizowane. Nie odbieram słów Tuska jako wezwania do wprowadzenia embarga na krytykę opozycji. Jest to raczej generalna obserwacja, że media powinny się skupić na krytyce i rozliczaniu rządzących. Tak powinno być, szczególnie w krajach autorytarnych, jak dzisiejsza Polska. I tu Tusk ma rację.
Tusk znalazł jednak również swoich krytyków, wśród których można wymienić ot choćby znanego socjologa i działacza Lewicy, Jana Śpiewaka:

Tusk jako dziennikarz w latach 80. - w czasach junty wojskowej i warunkach kraju autorytarnego - jechał po Solidarności jak po łysej kobyle. Dzisiaj nie chce, żeby media patrzyły PO, która rządzi w połowie samorządów w kraju, na ręce. Czysty autorytaryzm.
Swoje trzy grosze dorzuciła również dyrektor Centrum Monitorowania Wolności Mediów SDP Jolanta Hajdasz:

Donaldowi Tuskowi myli się polityka z dziennikarstwem i całkiem się gubi w rozróżnianiu tych dwóch dziedzin życia publicznego. Przypomnę więc, że najważniejszym zadaniem mediów jest przekazywać prawdę o otaczającym nas świecie, a więc działać nie w interesie władzy, czy opozycji, ale społeczeństwa, wszystkich odbiorców mediów, których dobro powinno być zawsze na pierwszym miejscu w pracy dziennikarzy.

#4. Poseł Kukiz’15 tłumaczy, skąd bierze się niż demograficzny w naszym kraju


W niedawnym programie Debata Dnia wyemitowanym na antenie Polsat News jednym z gości był poseł partii Kukis’15 Jarosław Sachajko. Rozmowa zeszła na waloryzację programu 500+ na 800+, a jego przeciwnicy zaczęli zwracać uwagę na nieskuteczność całego przedsięwzięcia.

Dzięki 500+ w Polsce miało przecież rodzić się więcej dzieci, a dzieci jak nie było, tak nie ma. I tutaj w obronie prezesa Kaczyńskiego postanowił stanąć Sachajko i wytłumaczyć, skąd bierze się niż demograficzny w Polsce:

- Dzieci rodzą kobiety. Mam nadzieję, że wszyscy będą to utrzymywali. W Polsce kobiet jest mniej, niż było w 2000 roku, czy w 1990 roku.
- W pewnych rocznikach, chciał pan powiedzieć – dodał poseł PiS.
- Tak. W rocznikach, w których kobiety mogą rodzić dzieci, mamy mniej kobiet.
Tak, mniej kobiet w wieku rozrodczym. Kobiety to nie są zwierzęta, które mają rodzić nie wiadomo ile.

#5. Katolicka influencerka uważa, że kobiety ubiorem utożsamiają się z aktorkami z filmów dla dorosłych


Najjjka to katolicka influencerka z TikToka, o której robi się głośno za każdym razem, kiedy palnie jakąś głupotę, której zaciekle później broni. Tak właśnie było z jej komentarzem odnośnie śmierci Izabeli z Pszczyny i tak samo było z jej nieudolną obroną swojej mowy nienawiści względem uchodźców z Ukrainy.

Teraz Najjjka postanowiła podzielić się swoimi przemyśleniami dotyczącymi kobiet. Przytacza ona treści z książki „P00rnoland. Jak skradziono naszą seksualność” i dzieli się swoimi przemyśleniami na jej temat.

My oglądając p00rnografię, przyczyniamy się do tego, że na drugą osobę przestajemy patrzeć jak na dziecko boże. Oglądając p00rnografię, możemy się nauczyć, jak osoby nie należy traktować.
Cała geneza rozpoczęła się od kobiety, od tego, że kobieta ma służyć mężczyźnie […] Ja po tej książce troszkę jestem przerażona, mam coś takiego, jak przeczytałam tę książkę, że otacza mnie tyle mężczyzn, którzy w mniejszym, czy większym stopniu są i byli kiedykolwiek uzależnieni od masturbacji, ja się boję, jak oni na mnie patrzą. Ja się zaczęłam bać mężczyzn, ich dotyku. Bałam się tego wszystkiego, co się dzieje, bo jeśli ktoś jest uzależniony od p00rnografii, to przestaje patrzeć na świat takim, jakim on jest, tylko on widzi świat przez pryzmat p00rnografii.
W życiu codziennym poprzez taką codzienną literaturę uczymy się jak spojrzeć na druga osobę z delikatnością miłością i czystością, a p00rnografia to niszczy. Pornografia jest dookoła nas.
Chodzi o muzykę o reklamy i filmy o tiktoki o wszystko. Dosłownie teraz jakby p00rnografia przeszła na nowy poziom. Ona jest nam przekazywana jako coś normalnego. I nawet czasem chodzi o zwykłe stroje kobiet. One utożsamiają się z kobietami, które występują w takich filmach 18+, tylko nawet nie zdają sobie z tego sprawy. A wiecie dlaczego? Bo jest to na porządku dziennym nam kobietom przekazywane. Ja tak naprawdę zauważyłam, że kobiety w pewnym stopniu rządzą popkulturą. Gdyby kobiety się szanowały, czyli nie rozbierały przed kamerą, to uwierzcie mi świat takiej popkultury i zawartej tam treści 18+ uległby zmianie, ale kobiety na to pozwalają.

https://youtu.be/-nkOn-tMVNc

W poprzednim odcinku: Morawiecki dyskryminuje singli

145
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu 30 logo, które nie powinny powstać. A jednak powstały
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu 8 potwornickich ciekawostek o Disneyu
Przejdź do artykułu Największe obciachy – Kobieta przegrała sprawę o molestowanie przez szefa. Okazało się, że wszystko sobie ubzdurała
Przejdź do artykułu Zakochana para z Chin
Przejdź do artykułu Najmocniejsze cytaty – Morawiecki dyskryminuje singli
Przejdź do artykułu Genialne (w założeniu) produkty, które nie miały prawa ponieść klęski! A jednak poniosły...
Przejdź do artykułu Najdziksze newsy tygodnia – Lekarka dostała negatywny komentarz na Znanym Lekarzu, pozwała portal i wygrała
Przejdź do artykułu Oto co ponad 200 milionerów powiedziało na temat zarabiania pieniędzy...
Przejdź do artykułu Kolekcja interesujących zdjęć – street view na pustyni
Przejdź do artykułu Największe obciachy – „Przejechał” prawie 140 km w 30 minut od badania technicznego

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą