Szukaj Pokaż menu

Mistrzowie Internetu - Kobiety Prawicy i ich problemy z mężami

82 291  
462   164  
W dzisiejszym odcinku m.in. remizy strażackie nie takie rzeczy już widziały; dlaczego powinno się uzbroić nauczycieli; czego się dowiesz na naukach przedmałżeńskich oraz ratujący życie refleks ojca.

Jak zostać konfidentem, czyli o patodeweloperce i naginaniu przepisów słów kilka

50 029  
565   194  
No ale jakże to tak – patodewelopetrzy i konfidenctwo? Powoli, postaram się wszystko na spokojnie wyjaśnić, bo wyjaśniać naprawdę jest co...

Najmocniejsze cytaty – Filip Chajzer oskarżony o branie prowizji za udział w zbiórkach charytatywnych

48 931  
220   222  
W dzisiejszym odcinku:
  • Poseł PiS nie chce robactwa w swoim „koszyczku wigilijnym”
  • W Katowicach ktoś wystawił do wynajęcia miejsce w szafie za 600 zł
  • Filip Chajzer oskarżony o branie prowizji za udział w zbiórkach charytatywnych
  • Lekkoatletka daje prztyczka w nos Orlenowi i odcina się od jego teamu
  • Politycy i dziennikarze żądają zakończenia kultu Jana Pawła II w Polsce

#1. Poseł PiS nie chce robactwa w swoim „koszyczku wigilijnym”


Poseł Prawa i Sprawiedliwości, Jacek Kurzępa, wrzucił ostatnio na swojego Twittera (oraz inne media społecznościowe) wpis, w którym wyrażał kategoryczny sprzeciw w odniesieniu do zmuszania nas przez Unię do jedzenia robali i tych wszystkich pierdół związanych z zaleceniami C40 Cities.

To jest uderzenie w nasze tradycje kulturowe, tradycje wiary, ale także tradycje kulinarne. Nie wyobrażam sobie sytuacji gdzie koszyczek wigilijny będzie wypełniony robactwem. Jajko wielkanocne jest symbolem nadchodzącego nowego życia co wiąże się ze zmartwychwstaniem.
Wszyscy od razu wytknęli posłowi mały błąd, jaki się wkradł. Chodziło mu zapewne o koszyczek wielkanocny, a nie o koszyczek wigilijny. Jednak wpisów na Twitterze nie da się edytować, w związku z czym tam błąd wciąż jest do wglądu. Na Facebooku zostało to zmienione.Wiele znanych osób nie omieszkało wytknąć błędu posłowi Kurzępie. Katarzyna Lubnauer postanowiła nawet podlinkować artykuł o samym pośle z GW, dodając, że koszyczek pana Jacka to na pewno będzie na bogato.

#2. W Katowicach ktoś wystawił do wynajęcia miejsce w szafie za 600 zł


W internecie od kilku dni krążą zdjęcia z ofertą „Pokojiku do wynajęcia”. Pewnie nie byłoby w tym nic zabawnego, gdyby nie fakt, że ten „pokojik” wygląda jak malutka garderoba z wstawioną wersalką i regałem, a właściciel życzy sobie za to 600 zł.

Witam mam w ofercie mały pokojik do wynajecia nie pobieram kaucji a pokój ze wszystkim plus WI-FI jest za kwote 600 zl za miesiąc myśle że dla kogoś kto pracuje i przychodzi się przespać to dobra oferta – czytamy w ogłoszeniu.
Dziennikarze Gazety Wyborczej skontaktowali się z właścicielem, pytając o szczegóły. Ten powiedział, że w pokoju wprawdzie nie ma okna, jednak jest wentylator. Całe szczęście…

Nie muszę chyba dodawać, że internauci bezlitośnie wyśmiali pana Janusza wynajmu i nie przebierali w słowach. Większość porównywała to miejsce do szafy, do której ktoś się pofatygował i postanowił łaskawie wstawić kanapę.

#3. Filip Chajzer oskarżony o branie prowizji za udział w zbiórkach charytatywnych


Filip Chajzer. Postać bardzo ciekawa, znana z tego, że od czasu do czasu lubi coś odwalić. Zwykle potem niby przeprasza, jednak często stawia się w roli ofiary, przekręca kota do góry ogonem, zwala winę gdzie indziej i organizuje zbiórkę charytatywną. Ot, cały Filip…

Pewnie nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że wyszło na jaw, iż młody Chajzer nie robił tego tak całkiem charytatywnie, a przynajmniej tak wynika z oskarżeń skierowanych w jego stronę. Całą sprawę opisała Kinga Szostko z Fundacji Przedsiębiorcy Pomagają. Rozwinęła w niej temat zbiórki na terapię genową dla małej Igi chorej na SMA. Jej celem było zgromadzenie 9 mln złotych:

Gdzieś w okolicy piątego miliona, do zbiórki dołącza sympatyczny Pan z telewizji. Pan ten jednak nie zakłada "skarbonki" na macierzystym portalu, a zakłada swoją, na portalu swojej Fundacji, chodź jest to niezgodne z jej regulaminem. 7000 osób wspiera zbiórkę. Wpłacając minimum 248 tysięcy złotych, do tego poza samą zbiórką w procesie płatności mogą dorzucić coś od siebie. Zatem wpłacają więcej.
I co się dzieje dalej? Dalej zbiórka główna osiąga cel, w aktualizacji pojawia się informacja, że od innej Fundacji wpłynęła kwota PONAD 200 tys. złotych. Ustalam w ciągu korespondencji z portalem, że DOKŁADNA kwota przekazana przez Fundację Pana, to 235 tysięcy. Brakuje zatem niecałych 15 tysięcy. Oficjalnie. To "prowizja", którą Pan z telewizji wziął za "podłączenie" się do zbiórki dziewczynki, a właściwie to za nic. Wziął, bo myślał, że nikt tego nie zauważy, nikt się o tym nie dowie.
Gdyby tylko uroczy Pan z telewizji, zechciał otworzyć skarbonkę na macierzystym portalu, który również prowizję pobiera, tematu by nie było. Wszystko byłoby w porządku, a ludzie uwierzyliby, że Pan z telewizji to jednak potrafi podzielić się zasięgami. Ma serce.
Cóż.. Moralność Pana z telewizji wycenił on sam. Na niecałe 15 tysięcy złotych. Bo co się z tymi środkami stało?

Fundacja Chajzera – Taka Akcja – potwierdziła od razu, że pobiera 6% prowizji od zbiórek i nigdzie tego nie ukrywa. Członkowie fundacji uważają również, iż wpis pani Szostko to pewna forma zemsty.

Do całej sprawy odniósł się również sam oskarżony, Filip Chajzer, w swoim jakże długim wpisie na… Instagramie. Celebryta potwierdził wersję fundacji, iż rzeczywiście pobiera ona 6%. Stwierdził również, że rodzice dziewczynki są oburzeni tymi pomówieniami w stronę jego i fundacji. Powiedział, że w fundacje i portal zbiórkowy inwestuje własne pieniądze i dokłada do interesu, a nie, że jeszcze na tym zarabia. Na końcu Chajzer zapowiedział, że szykuje pozew wobec Szostko.

Po wszystkim Kinga Szostko postanowiła całą sprawę sprostować i przeprosić publicznie Filipa Chajzera za oskarżenia. Wspomniane wcześniej 15 tys. złotych jednak się znalazło.

#4. Lekkoatletka daje prztyczka w nos Orlenowi i odcina się od jego teamu


Polska lekkoatletka Sofia Ennaoui zdobyła brązowy medal w trakcie halowych mistrzostw Europy w rywalizacji na 1500 metrów. Nie sposób nie pogratulować jej sukcesu. W swoim wyjątkowym stylu postanowił zrobić to również Orlen Team, podkreślając, do jakiego zespołu Sofia należy:

Srebrny piątek, brązowa sobota Biało-Czerwonych na ME w Stambule. Najpierw Sofia Ennaoui na dystansie 1500 metrów, potem Anna Kiełbasińska w biegu na 400 metrów. Medale Grupy Sportowej PKN Orlen jak zawsze smakują wyjątkowo.

Sofia nie omieszkała odpisać Orlenowi w komentarzu pod wpisem:

Bardzo dziękuję za gratulacje, ale prosiłabym o niełączenie więcej mojego wizerunku z ORLEN Team z powodu zakończenia naszej współpracy pod koniec poprzedniego roku. Z tego co się orientuję, obecnie należę do teamów: AZS UMCS Lublin, PKO Bank Polski Biegajmy Razem, Nike i oczywiście teamu mojego trenera Wojciecha Szymaniaka.

#5. Politycy i dziennikarze żądają zakończenia kultu Jana Pawła II w Polsce


Na antenie TVN24 wyemitowano reportaż z cyklu Bielmo zatytułowany „Franciszkańska 3” autorstwa Marcina Gutkowskiego. To był bardzo mocny materiał, w którym udowadniano, iż Karol Wojtyła nie tylko był świadomy nadużyć księży wobec dzieci, ale sam również tuszował sprawy pedofilii.

Nie bez powodu piszę tutaj Karol Wojtyła, a nie Jan Paweł II, gdyż materiał dotyczy czasów, gdy człowiek ten nie był jeszcze papieżem.

Pojawia się tam wiele wywiadów z osobami, które wprost mówią, iż informowały kardynała Wojtyłę o przypadkach pedofilii w kościele. Jednym z nich był Rembert Weakland, który przez 10 lat był przełożonym zakonu benedyktynów:

Kiedy stałem na czele zakonu, jeździłem do Polski. Odwiedzałem tam kardynała Wojtyłę. Pamiętam, że była tam sprawa arcybiskupa, który był pedofilem. Wojtyła przyznał, że wiedział o niej.
Powiedział, że nie wie, co ma z tym zrobić. Widziałem jak rozdarty był pod tym ciężarem.

Wojtyła podobno nie wiedział, jak się wobec całej tej sprawy ma zachować.

Dziennikarz natrafił również na listy skreślone ręką samego Wojtyły:

Są wśród nich listy kardynała Karola Wojtyły osobiście przez niego podpisywane, które świadczą, nie pozostawiając wątpliwości, w jaki sposób działał Karol Wojtyła jako metropolita krakowski wobec nadużyć w Kościele, i co zrobił z księżmi pedofilami.
Wielu dziennikarzy i polityków nawoływało, aby w związku z nowymi informacjami w sprawie zakończyć wreszcie kult papieża Polaka. Niektórzy stwierdzili nawet, że pora na zmianę nazw niektórych placów i ulic.

Swoje oświadczenie opublikował też Episkopat Polski. W skrócie można z niego wyczytać tyle, że dwie z zaprezentowanych spraw znane już były opinii publicznej od dłuższego czasu, a trzecia sprawa jest dość mętna. Podkreślono, iż:

ocena działań Karola Wojtyły wymaga dalszych badań archiwalnych.

W poprzednim odcinku: Modelka Playboya nie może dłużej ukrywać, że kochała się z Ronaldo

220
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu Jak zostać konfidentem, czyli o patodeweloperce i naginaniu przepisów słów kilka
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu Faktopedia – Papier toaletowy wielokrotnego użytku
Przejdź do artykułu Największe obciachy – W OSP w Barlinku ktoś zrobił sobie nagą sesję zdjęciową bez wiedzy strażaków
Przejdź do artykułu Prosty trik dla osób, które nienawidzą zmywać naczyń
Przejdź do artykułu Najdziksze newsy tygodnia – Kibic pojechał jako jedyny na mecz, by dopingować swoją drużynę
Przejdź do artykułu Śmiertelny wypadek, mataczenie policji i krycie sprawcy?
Przejdź do artykułu Najmocniejsze cytaty – Modelka Playboya nie może dłużej ukrywać, że kochała się z Ronaldo
Przejdź do artykułu Trudno w to uwierzyć, ale bohaterowie tych filmów istnieli naprawdę!
Przejdź do artykułu Kolekcja interesujących zdjęć – co widzi schizofrenik
Przejdź do artykułu Najdziksze newsy tygodnia – Panna młoda zmarła na swoim własnym ślubie, ale rodzina nalegała, by kontynuować

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą