Szukaj Pokaż menu

Mistrzowie Internetu - Jestem dumne, że byłom w więzieniu

90 934  
598   70  
W dzisiejszym odcinku m.in. tajemniczy pracownik Leszek; "nagroda" za aferę z respiratorami; 7 dni ciężkiej wspinaczki, by ujrzeć taki krajobraz; ile kosztuje mezopotamia pod oczy oraz jak super być eko.

Zbrodnia i brak kary - o tym jak mając szczęście, układy i pieniądze można uniknąć sprawiedliwości

29 021  
151   47  
Zabić kogoś z zimną krwią i uniknąć za ten czyn konsekwencji? Czasem mimo jasnych i oczywistych dowodów wskazujących winnego, mordercy udaje się wywinąć sprawiedliwości. Wszystko jest kwestią szczęścia, dobrego alibi i… odpowiednio dużych zasobów finansowych na opłacenie adwokata.

​Streamerzy z Chin nadają spod mostów bogatych dzielnic, aby w ten sposób trafić na bardziej hojną publikę - W co jest grane?

40 296  
146   62  
W dzisiejszym odcinku:
  • Mortal Kombat 12 zapowiedziane
  • Angry Birds znika ze sklepów z bardzo dziwnego powodu
  • Sons of the Forest zaliczyło świetny start
  • Hogwarts Legacy zbanowane na charytatywnym streamie
  • Streamerzy z Chin nadają spod mostów bogatych dzielnic, aby w ten sposób trafić na bardziej hojną publikę

#1. Mortal Kombat 12 zapowiedziane


Od premiery Mortal Kombat 11 minęły już niemal 4 lata. Najwyższa więc pora na odświeżenie serii i wydanie dwunastej odsłony cyklu. Tak też chyba pomyśleli sami twórcy, którzy postanowili w dość nietypowy sposób potwierdzić kolejną część.

Nie było żadnego trailera, czy nawet grafiki promującej, a jedynie krótki komentarz w trakcie konferencji dla inwestorów.

Wciąż mamy więcej tytułów do pokazania. Wśród nich bardzo wyczekiwane Mortal Kombat 12 i Suicide Squad: Kill the Justice League. Te gry również zamierzamy wprowadzić do sprzedaży w tym roku z ambitnymi prognozami wyników.
Z wypowiedzi wiemy więc, że Mortal Kombat 12 pojawi się jeszcze w tym roku… i to w zasadzie na tyle. Na dalsze wieści przyjdzie nam zapewne jeszcze poczekać.#2. Angry Birds znika ze sklepów z bardzo dziwnego powodu


Firma Rovio – twórcy hitowej gry mobilnej Angry Birds – po raz kolejny zdecydowała się usunąć swoje oryginalne „wściekłe ptaki” ze sklepu. Po raz pierwszy zrobili to w 2019 roku, kiedy to z Google Play i App Store zniknęła oryginalna gra Angry Birds z 2009 roku. Wtedy rzekomo tylko w ramach testu, jednak przez kolejne lata nikt nie kwapił się, aby ją przywrócić.

Dopiero w roku 2022 Rovio zdecydowało się wskrzesić swoje oryginalne Angry Birdsy pod nazwą Rovio Classics: Angry Birds. Tytuł ten nie był darmowy. Trzeba było zapłacić za niego całego dolara, jednak w środku nie mieliśmy do czynienia z żadnymi mikrotransakcjami.

No i właśnie tutaj był pies pogrzebany, bo Rovio zarabiało za mało na swoich wściekłych ptakach, a oryginalne Angry Birdsy kanibalizowały inne produkcje studia. Z tego też względu twórcy zdecydowali się usunąć grę ze sklepu po raz kolejny.

Jeśli ktoś zdążył kupić i pobrać, to ma szczęście, jeśli nie, to musi zainteresować się innymi produkcjami od Rovio.

#3. Sons of the Forest zaliczyło świetny start


W ostatnim tygodniu miało miejsce bardzo ważne wydarzenie dla wszystkich fanów gier survivalowych. Otóż swoją premierę miała druga odsłona kultowej już gry The Forest zatytułowana Sons of the Forest. Póki co gra zadebiutowała we wczesnym dostępie (i pewnie pozostanie w nim przez kilka/kilkanaście miesięcy), jednak nie powstrzymało to fanów serii przed zakupem.

Świadczą o tym choćby statystyki ze Steama. Do tej pory w peaku w grę grało jednocześnie 350 tys. osób, co jest bardzo dobrym wynikiem, biorąc pod uwagę fakt, że gry survivalowe to pewna nisza i nie wszyscy darzą je podobną sympatią.

Druga część The Foresta radziła sobie również świetnie na samym Twitchu. Transmisje z gry na różnych kanałach oglądało łącznie ponad 700 tys. osób. Gra zajmuje również wysokie, pierwsze miejsce na liście bestsellerów na platformie Steam.

#4. Hogwarts Legacy zbanowane na charytatywnym streamie


Games Done Quick to odbywający się cyklicznie charytatywny maraton polegający na przechodzeniu gier na czas. Wszelkie zyski przekazywane są na cele dobroczynne, a samo wydarzenie posiada charakter „family friendly”. W związku z tym istnieje lista tytułów, w które nie można grać w trakcie charytatywnego streama.

Na liście znajdują się takie produkcje jak God of War z 2005 roku, czy seria Five Nights at Freddy’s. Jest to oczywiście w pełni zrozumiałem przez wzgląd na zawarte w nich treści erotyczne. Na listę w ostatnim czasie trafiła jednak jeszcze jedna produkcja, a mianowicie Hogwarts Legacy.

Mogłoby się wydawać, że Dziedzictwo Hogwartu trafiło na czarną listę przez przypadek. Do całej sprawy nie odnieśli się nawet sami organizatorzy wydarzenia, nabierając najzwyczajniej w świecie wody w usta.

Powód więc nie jest oficjalnie znany, choć zapewne wszyscy się domyślają, o co może chodzić. Mam tu na myśli wszystkie kontrowersje wokół osoby pani J.K. Rowling (autorki książek z serii Harry Potter).

#5. Streamerzy z Chin nadają spod mostów bogatych dzielnic, aby w ten sposób trafić na bardziej hojną publikę


W ostatnich dniach sieć obiegły zdjęcia chińskich ulic wypełnionych… streamerami. Dziesiątki osób prowadzących transmisje na żywo na chodnikach. Jest to dość niecodzienny widok i pewnie wielu zachodziło w głowę, o co tutaj może chodzić. Na szczęście dość szybko otrzymaliśmy wyjaśnienie tej kuriozalnej sytuacji.

Otóż wielu streamerów specjalnie prowadzi transmisje na żywo z bogatych dzielnic, aby w ten sposób trafiać na bogatszą widownię. Algorytm bowiem zakłada w takim wypadku, że osoba nadająca z danego obszaru po prostu tam mieszka, a nie rozstawiła się ze swoim sprzętem gdzieś pod mostem.

https://youtu.be/9in49Zscig0
Moglibyście pomyśleć sobie, że głupi i pazerni ludzie. Do czego to oni się nie posuną, żeby zarobić jeszcze więcej… w tym miejscu trzeba jednak zapoznać się z rynkiem streamingowym w Chinach. Różni się on bowiem znacząco od tego, co znamy z Europy czy z USA. Streaming w Chinach to często jedyny sposób dla najbiedniejszej części społeczeństwa na lepsze życie.

Streamerami tam są bowiem nie osoby majętne, u których jest to często sposób na bogate życie. Tam streamingiem najczęściej zajmują się imigranci, którzy na co dzień pracują w fabrykach czy w restauracjach.

Pracują za głodowe pensje, więc muszą sobie jakoś dorobić, aby móc utrzymać siebie i bliskich i właśnie w tym pomaga im prowadzenie transmisji na żywo.

W tym tygodniu w Epic Games Store za darmo do pobrania gra Duskers

W poprzednim odcinku: Realistyczne waginy kością niezgody w Wiedźminie 3

146
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu Zbrodnia i brak kary - o tym jak mając szczęście, układy i pieniądze można uniknąć sprawiedliwości
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu Komiksy z zaskakującym zakończeniem od Toon Hole
Przejdź do artykułu 7 ponadczasowych gier na prehistoryczny komputer - Amiga
Przejdź do artykułu (Na pewno jeszcze nie) Wszyscy, którzy nienawidzą Jeremy'ego Clarksona
Przejdź do artykułu "Contra" - tajemnice kultowej gry z Pegasusa
Przejdź do artykułu Steven Spielberg - rzeczy, których mogłeś o tym reżyserze nie wiedzieć
Przejdź do artykułu Historia pięciu 8-bitowych plagiatów naszych ulubionych gier sprzed lat
Przejdź do artykułu 20 krajów, do których najlepiej się przenieść, jeśli masz dość i nie odpowiadają ci Bieszczady
Przejdź do artykułu Dziwne i jeszcze dziwniejsze samochody
Przejdź do artykułu Tych faktów o starych grach mogliście nie znać

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą