Szukaj Pokaż menu

Jak rośnie jedzenie, które regularnie widujemy na stole

158 191  
915   98  
Te rośliny (no, może nie wszystkie, ale w większości) regularnie goszczą na naszych stołach i nie mielibyście problemów z ich rozpoznaniem, ale czy wiecie w jakiej formie rosną? Niektóre z nich naprawdę mogą zaskoczyć.

Najdziksze newsy tygodnia – Warszawscy urzędnicy zgasili patodewelopera

55 804  
290   199  
Dzisiaj o tym, że wyznania miłosne nie zawsze się opłacają i o tym, że nie zawsze opłaca się podpalać las dla ratowania samego siebie. Kupowanie klatek zwanych pieszczotliwie mikroapartamentami to też niekoniecznie dobra inwestycja.

Najmocniejsze cytaty – Miliarder krytykuje pracę zdalną, roszczeniowość pracowników i w ogóle wszystko źle

74 193  
245   235  
W dzisiejszym odcinku:
  • Budowa murków, żeby zapobiec podnoszeniu się wody
  • Wyznawczyni Korwina odleciała poza skalę
  • Ogórek o eutanazji psów i kotów
  • Miliarder krytykuje pracę zdalną, roszczeniowość pracowników i w ogóle wszystko źle
  • Putin zawiesza udział Rosji w ograniczeniu broni atomowej

#1. Budowa murków, żeby zapobiec podnoszeniu się wodyRedaktor Marcin Wolski jest znany jako współprowadzący z Magdaleną Ogórek program „W tyle wizji”. Wcześniej był też dyrektorem TVP 2, a za pierwszych rządów PiS był dyrektorem Programu I Polskiego Radia. Na koncie ma także współtworzenie scenariusza do filmu „Smoleńsk”. Teraz raczej mówi się o nim jako o satyryku, ale biorąc pod uwagę jak poważnie odbierane są czasami programy TVP Info, to te zdania też tak można potraktować:

Jest histeria, ale ta histeria jest sterowana. Wyobraźmy sobie, że rzeczywiście podnosi się poziom oceanów, a na razie się nie podnosi. To co robimy? Przeliczmy, czy przypadkiem zbudowanie murków, wokół wszystkich wybrzeży świata w wysokości 30 cm, a nawet metra, nie będzie tańsze niż likwidowanie całej energetyki?


#2. Wyznawczyni Korwina odleciała poza skalęW internecie postanowiła zabłysnąć niejaka Julia Gubalska. Pani liczy sobie dwadzieścia wiosen z kawałkiem i jest członkinią partii Nowa Nadzieja, okręg warszawski. Tam pełni rolę sekretarz oddziału Warszawa Zachód. W ostatnich dniach jej filmiki są wyjątkowo popularne:

Naprawdę trudno mi się odnaleźć, bo to jest taka moja osobista teza. Oczywiście mam prawo sobie ją mieć i wyznawać. No i generalnie uważam, że jak na kobietę to i tak jestem myśląca. Generalnie to jest moje zdanie. To jest moje zdanie, Korwin tak nigdzie nie powiedział. Kobiety są głupsze, głupsze, nie są mniej inteligentne tylko głupsze, niższe społecznie i kobiety nie mają prawa podskakiwać mężczyznom. Mają im służyć. I generalnie nie są im potrzebne. Gdyby mężczyzna miał system obojnaczy, nie byłyby potrzebne.


Twierdzi też, że jeśli rządziłyby kobiety, to wszystko rozpadłoby się w 10 lat. Zaczęły się pojawiać także wątpliwości, czy nie robi tego, żeby stać się bardziej rozpoznawalną.
lelum.pl

#3. Ogórek o eutanazji psów i kotówChyba każdy już słyszał mityczne plany ograniczenia spożycia mięsa do 16 kg rocznie. W skrócie, jakiś EKO program istnieje, zrzesza prawie 100 miast z całego świata i Trzaskowski się podpisał z Warszawą. Do niczego to nie zobowiązuje. Takie tam pomysły, co by trzeba zrobić, żeby było lepiej i bardziej ekologicznie. TVPiS podniosło larum, że jak tak można, że zło itd. Mało kto zwrócił uwagę na inne punkty tego „założenia”, którego nie trzeba wykonywać. Jest tam np. zmniejszenie liczby samochodów do 190 na 1000 osób. Teraz Warszawa ma 600 na 1000. Wiecie, że w idealnym założeniu ten plan zakłada zero kg mięsa i zero samochodów na osobę? Każdy wie, że to niewykonalne, ale dym się zrobił i to TVP go ciągnie. W tę narrację wpisała się też Magdalena Ogórek, która powiedziała:

Wejdźmy na moment głębiej w te opary szaleństwa. Wielu miłośników psów i kotów, gdy podaje im jedzenie z puszek znajduje tam w środku mięso. I w tym momencie, kiedy człowiek będzie mógł 16 kg mięsa spożyć rocznie, to przepraszam, jaki krok dalszy? Ja nawet nie chcę myśleć, co będzie dalej w oparach tego szaleństwa. Będzie eutanazja psów i kotów, jako tych, których nie można namówić do jedzenia larw i roślinek? Bo ja nie rozumiem.

PS Magdalena Ogórek 23.02 skończyła 44 lata.
PPS Autentycznie przed tygodniem słyszałem w małym miasteczku, jak babinka była przekonana, że wprowadzają kartki na 16 kg mięsa rocznie…


#4. Miliarder krytykuje pracę zdalną, roszczeniowość pracowników i w ogóle wszystko źleMariusz Książek jest założycielem grupy Marvipol, jednego z wiodących developerów w branży budowlanej. W wywiadzie dla magazynu Forbes, który ukaże się w papierze w kolejnym wydaniu, powiedział, co sądzi o pracy zdalnej, roszczeniowości pracowników i skracaniu dnia pracy. Jak miliarder widzi to, co dzieje się wokół jego firmy? Na początek o pracy zdalnej i historii, jaką usłyszał od jednego z menadżerów:

Towarzystwo się rozpierzchło na prawo i lewo: były fitnessy, remonty, pielęgnacje ogrodów.

I dodaje:

Mieszkają ileś tam lat w jakimś miejscu i trzy lata nie byli na ogrodzie, a teraz mogą sobie kopać, chodzić po nim, spotkania online odbywać. To wykorzystywanie sytuacji i dawanie z siebie jak najmniej.

O krótszym tygodniu pracy mówi tak:

To są trendy światowe, przed którymi nie uciekniemy i które też są elementem konkurencyjności pracodawców. Osobiście nie jestem jednak ich zwolennikiem, sam w soboty, niedziele itp. pracuję.

Na koniec o pracownikach, jak się teraz zachowują. „Bo kiedyś to było…”:

W 100 proc. potwierdzam, że roszczeniowość pracowników jest totalnym problemem dla pracodawców. Kiedyś był inny etos życia, pracy.

Z którymi jego tezami się zgadzacie, a gdzie się myli?
money.pl

#5. Putin zawiesza udział Rosji w ograniczeniu broni atomowejTo był ostatni pakt ograniczający rozbudowywanie arsenału nuklearnego zawarty pomiędzy Rosją i USA. Podczas przemówienia prezydent Rosji zakomunikował, że zostaje on zawieszony. Nosił on nazwę „New START”. Putin podkreślił, że nie wycofują się z niego, a tylko zawieszają swój udział. Na ten moment te dwa kraje posiadają 90 proc. wszystkich głowic nuklearnych na świecie. Przed parlamentem Putin zakomunikował:

Jestem dziś zmuszony ogłosić, że Rosja zawiesza swój udział w traktacie o zbrojeniach ofensywy strategicznej.

Pakt podpisano w 2010 roku w Pradze i przedłużono w 2021 roku o kolejne pięć lat. Według ekspertów Rosja posiada około 6 tys. głowic nuklearnych.
reuters.com

W poprzednim odcinku: Rosyjska propaganda twierdzi, że Polskę można zniszczyć w 20 minut

245
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu Najdziksze newsy tygodnia – Warszawscy urzędnicy zgasili patodewelopera
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu 7 ciekawostek o mewach. Raczej nie pokochacie tego ptaszyska...
Przejdź do artykułu Najdziksze newsy tygodnia – Warszawscy urzędnicy zgasili patodewelopera
Przejdź do artykułu Poradzisz sobie z testem trzech kamieni?
Przejdź do artykułu Największe obciachy – Ciężarna zabiła koleżankę. Jej płód nie chce siedzieć w więzieniu
Przejdź do artykułu Dziwne i czasem chore rzeczy wypowiedziane przez dzieci
Przejdź do artykułu ​Najmocniejsze cytaty – Rosyjska propaganda twierdzi, że Polskę można zniszczyć w 20 minut
Przejdź do artykułu Oto co ponad 200 milionerów powiedziało na temat zarabiania pieniędzy...
Przejdź do artykułu Dziewczyny pokazują, jakie tajemnice skrywają pod ubraniem VI
Przejdź do artykułu ​Największe obciachy – Park Wodny w Tychach zamiast ewakuować klientów, to rozliczał ich z biletów

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą