Szukaj Pokaż menu

20 osób przyłapanych w koszulce idealnie pasującej do sytuacji, w której się znaleźli

156 980  
598   14  
Czasami życie pisze tak pokręcony scenariusz, że człowiek znajdzie się w sytuacji, którą najlepiej obrazuje... koszulka, którą założył tego dnia rano.

#1. Ptak przebił się przez szybę o samolotu.

Kliknij i zobacz więcej!

Normalne rzeczy, które społeczeństwo uważa za coś złego

70 340  
425   251  
Istnieje wiele niepisanych zasad, które sprawiają, że nasze życie jest prostsze. Są też zasady, których nadal się przestrzega, mimo tego, że są już przestarzałe. To, że społeczeństwo mówi ci, że coś jest dobre lub złe, nie oznacza, że musisz się do tego zawsze dostosowywać.

Najmocniejsze cytaty – Talibowie tęsknią za dżihadem i nudzą się w zdobytym Kabulu

69 219  
303   121  
W dzisiejszym odcinku:
  • Talibowie tęsknią za dżihadem i nudzą się w zdobytym Kabulu
  • Vin Diesel porównał serię „Szybcy i wściekli” do „Władcy Pierścieni”
  • LeBron pobił rekord wszech czasów. Jordan komentuje
  • Chajzer uderza w gwiazdy, które mają niskie emerytury

#1. Talibowie tęsknią za dżihadem i nudzą się w zdobytym Kabulu

9019774588_46cd94c5e4_o.jpg

Talibańscy wojownicy, którzy jakiś czas temu zdobyli Kabul, stolicę Afganistanu, żalą się na miejskie życie. Na wojnie spędzili lata, a teraz muszą się przystosować do nowej rzeczywistości. Niezależna organizacja „Afghanistan Analysts Network's” przeprowadziła rozmowy z osobami, które musiały usiąść za biurkami. Omar Mansur, 32-letni dowódca, który walczył w pięciu prowincjach, mówi tak:

Mieliśmy dużą swobodę co do tego, gdzie iść, gdzie się zatrzymać i czy brać udział w wojnie. W dzisiejszych czasach musisz iść do biura przed 8 rano i zostać tam do 16:00.
Mężczyzna żali się, że nie może sprowadzić do miasta rodziny z powodu wysokich czynszów. Dodatkowo problemem są korki:

To, czego nie lubię w Kabulu, to stale rosnące korki. W zeszłym roku było to znośne, ale w ciągu ostatnich kilku miesięcy miasto zrobiło się bardziej zatłoczone.
Huzaifa, 24-letni były snajper, pracuje w policji. Tak opowiada o swoim nowym życiu:

Kiedyś talibowie nie mieli tyle ograniczeń, teraz siedzimy w jednym miejscu, za biurkiem i komputerem 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. Życie stało się tak męczące. Codziennie robisz te same rzeczy.
Dla Abdula Nafia praca jako pracownik publiczny sprawiła, że tęskni za wojną:

Czasami tęsknię za dżihadem, za wszystkimi dobrymi rzeczami, które miałem. Nie mam wiele do roboty. Dlatego większość czasu spędzam na Twitterze. Jesteśmy połączeni z szybkim Wi-Fi. Wielu mudżahedinów, w tym ja, jest uzależnionych od internetu, zwłaszcza Twittera.
telegraph.co.uk

#2. Vin Diesel porównał serię „Szybcy i wściekli” do „Władcy Pierścieni”

agooBQr_700bwp.webp

Kilka dni temu pojawił się zwiastun najnowszej części serii „Szybcy i wściekli”, której główną gwiazdą jest Vin Diesel. Na czerwonym dywanie zapytano go, czy praca na planie z wiekiem staje się cięższa. Aktor wyjaśnił:

Cięższa staje się praca poza planem. Jest powód, dlaczego J.R.R. Tolkien przestał pisać „Władcę Pierścieni”. Bo ciężko jest kontynuować mitologie. Nikt nie myśli o tym w takim kontekście, ale to prawda.
Dziennikarz dodał, że „Szybcy i wściekli” to taki „Władca Pierścieni” filmów akcji. Na obronę trzeba dodać, że obaj panowie mieli ubaw z takiego porównania. Ale w komentarzach pod wideo nie każdy to zrozumiał. Więcej tutaj.

#3. LeBron pobił rekord wszech czasów. Jordan komentuje

lebron_transgender.jpg

38-letni LeBron James pobił wieloletni rekord Kareema Abdula-Jabbara w liczbie zdobytych punktów. Przeciwko Oklahoma City Thunder w barwach Los Angeles Lakers zdobył 38 punktów i na koncie zebrał 38390 oczek. To była dobra okazja do powrotu tematu najlepszego zawodnika w historii NBA. Spór ekspertów opiera się na tym, że Michael Jordan ma na koncie więcej tytułów zdobytych w krótkim czasie. Z drugiej strony LeBron James ma indywidualny rekord punktów i na najwyższym poziomie gra już od kilkunastu lat. Tak jego osiągnięcie skomentował Jordan:

Gratulacje dla LeBrona za niesamowite osiągnięcie. To świadectwo jego ciężkiej pracy, długowieczności i wspaniałych umiejętności.
meczyki.pl

#4. Chajzer uderza w gwiazdy, które mają niskie emerytury

00061W9EFWD5MND0-C122-F4.jpg

Kwestia emerytur gwiazd, co jakiś czas jest głośno komentowana. Dla przykładu Maryla Rodowicz ma około 1600 zł, Beata Tyszkiewicz 1300 zł, a muzyk Marek Piekarczyk 7,7 zł. Teraz temat poruszył prezenter Zygmunt Chajzer w wywiadzie z magazynem „Wprost”. Stwierdził:

Ja nie bardzo wiem, skąd te pretensje. Uważam, że artystów nie bardzo interesował temat emerytur. Nikt o tym chyba specjalnie nie myślał. Zarabiało się dużo, fajnie się zarabiało, było ok i wydawało się, że tak będzie już zawsze. (...) Artyści i aktorzy, mam wrażenie, do tej pory nie zorientowali się, jak działa ten mechanizm. (...) Jeśli ktoś kombinował sobie w ten sposób, że składek nie odprowadza, ale świetnie zarabia, więc stwierdził, że uzbiera sobie górkę i to mu wystarczy do końca życia i jeszcze trochę zostanie, to nie zawsze tak jest, bo inflacja, nie zawsze udane inwestycje – jednak różnie bywa. A emerytura jest takim dosyć pewnym źródłem dochodu i na stare lata bardzo się przydaje.
W innym z wywiadów Chajzer przyznał, że jego emerytura to niewiele więcej niż średnia krajowa, która aktualnie wynosi 7329 złotych brutto, co daje 5236 złotych na rękę.

W poprzednim odcinku: Oto co Andrzej Duda powiedział w BBC na temat swojego stosunku do aborcji

303
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu Normalne rzeczy, które społeczeństwo uważa za coś złego
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu Kiedy renowator amator bierze się do pracy - czyli 10 przykładów najgorszych renowacji
Przejdź do artykułu Największe obciachy – Ksiądz nie odwiedził 89-latka po kolędzie, bo ten nie zgłosił chęci przez internet
Przejdź do artykułu Znane marki, które dorobiły się majątku na współpracy z III Rzeszą
Przejdź do artykułu Najmocniejsze cytaty – Oto co Andrzej Duda powiedział w BBC na temat swojego stosunku do aborcji
Przejdź do artykułu Obieżyświatka dzieli się oszustwami, na które najczęściej próbuje się nabrać turystów w różnych miejscach na świecie
Przejdź do artykułu Największe obciachy – Król Anglii zdjął buty w meczecie i oczom zgromadzonych ukazało się coś żenującego
Przejdź do artykułu 15 historii, które pokazują, że w fast foodzie też pracują dobrzy ludzie
Przejdź do artykułu ​Lady Gaga jako Harley Quinn w filmie „Joker 2” na pierwszym zdjęciu – Filmoteka Joe Monstera
Przejdź do artykułu Najdziksze newsy tygodnia – diecezja, którą czeka bankructwo przez pozwy o molestowanie

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą