Szukaj Pokaż menu

Okazja – BMW e60 530i z polskim przebiegiem 221 000 km na sprzedaż

84 944  
469   308  
Tytuł nie jest przypadkowy, o czym poniżej. Bo jak wiadomo, polski przebieg rządzi się swoimi własnymi prawami...

HBO Max nie wytrzymało premiery „The Last of Us” – Filmoteka Joe Monstera

43 745  
177   61  
W dzisiejszym odcinku kolejny sezon serialu „Rick i Morty” może być zagrożony, HBO nie zważa na krytykę i pracuje nad drugim sezonem znienawidzonego serialu, a „The Last of Us” rozbija bank.

Najmocniejsze cytaty – Cymański zaorany u Mazurka. Co zrobił dla niepełnosprawnych?

52 857  
240   182  
Dziś w odcinku:
  • Cymański zaorany u Mazurka. Co zrobił dla niepełnosprawnych?
  • Minister PiS wini nienarodzonych i przedszkolaki o likwidację linii kolejowych
  • Skiba uderza w artystów występujących w TVP, ale oszczędza disco polo
  • Janusz Kowalski nie poprze dotacji dla Polskiego Radia, bo ich cenzurują
  • Powrót Tuska i wojna na Ukrainie mają związek? Odlot dziennikarza

#1. Cymański zaorany u Mazurka. Co zrobił dla niepełnosprawnych?

1997167087e6a4cScreenshot_2023_01_1.png

W radiu RMF FM w programie Roberta Mazurka gościem był poseł Tadeusz Cymański z Solidarnej Polski. Temat zszedł na pracę posła w komisji sejmowej, która ma zajmować się pomocą dla osób niepełnosprawnych.

Robert Mazurek: Jest pan członkiem Parlamentarnego Zespołu ds. Opieki nad Osobami Niesamodzielnymi, tak się nazywa zespół pomocy niepełnosprawnym. Prawda?
Tadeusz Cymański: Tak.
RM: Wie pan, ile wynosi obecnie zasiłek dla osoby, która zajmuje się kimś niepełnosprawnym?
TC: Zależy od stopnia niepełnosprawności.
RM: 2119 złotych. Jeżeli ta osoba nie pracuje. Co pan zrobił, panie pośle, przez te ostatnie 7 lat w Sejmie, by pomóc opiekunom niepełnosprawnych, co oprócz ronienia łez?
TC: W tej sprawie nie jestem aktywnym posłem.
RM: Czyli nic pan nie zrobił, dziękuję serdecznie. To przynajmniej jest szczera odpowiedź.
TC: Jestem członkiem w tej sprawie. Mam tyle spraw dotyczących komisji... Nie można we wszystkim działać.
RM: To po co pan się zapisał do tego zespołu?
TC: Wie pan, człowiek w różnych miejscach jest, ale ma 24 godziny.

Rozmowę przeprowadzono 16 stycznia, 18 pojawiła się informacja, że już 25 stycznia odbędzie się posiedzenie podkomisji i zreferowane zostaną realizacji komisji oraz proponowane zmiany dotyczące wsparcia osób niepełnosprawnych.


#2. Minister PiS wini nienarodzonych i przedszkolaki o likwidację linii kolejowych

19971707b236fbbScreenshot_2023_01_1.png

W sumie tytuł powinien wystarczyć, ale żeby było jasne, kto to taki „mądry”: minister infrastruktury Andrzej Adamczyk za taki, a nie inny stan kolei w Polsce wini polityków partii Razem. I to nieważne, czy żyli oni, czy chodzili do przedszkola lub szkoły, kiedy likwidowano linie kolejowe. Konkretnie powiedział to z mównicy sejmowej w stronę ław, gdzie zasiadają politycy Lewicy:

Obojętnie, czy w czasie, gdy likwidowano linie kolejowe, państwo jeszcze nie urodziliście się, czy chodziliście do przedszkola, do szkoły czy na uczelnię, ponosicie za to odpowiedzialność.

Dyskusja na sali dotyczyła podwyżek cen biletów, Adamczyk twierdził, że nie ma na to wpływu, mimo że to „Polskie Koleje Państwowe”. Adrian Zandberg nazywał go figlarzem, a Adamczyk odgryzał się „psotnikiem”.

gazeta.pl

#3. Skiba uderza w artystów występujących w TVP, ale oszczędza disco polo

main_they_always_come_at_midnight~1.jpg

Kilka dni temu miała miejsce czwarta rocznica zabójstwa prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Z tej okazji wpis na Facebooku zamieścił muzyk Krzysztof Skiba, który podkreślił rolę, jaką miała odegrać telewizja publiczna w atakach na polityka. Zaznacza też, że wygrał procesy wytoczone mu po jego ostrych komentarzach w sprawie działań TVP. Przy okazji postanowił zwrócić się do kolegów po fachu, którzy nadal współpracują ze stacją. Czytamy:

Gdy widzę swoich kolegów artystów jak śpiewają na imprezach TVP, za te marne przecież wysokie honoraria, tak jakby się nic nie stało, tak jakby wszystko było fajnie i w porządku, to zawsze przypominam sobie wyrok sądu w Gdańsku, który przyznał mi rację, że TVP jest moralnie odpowiedzialna za morderstwo na Adamowiczu. Dajecie więc Koleżanki i Koledzy swój talent i twarz na podłą służbę Potworowi. No tak, ale rachunki za światło, kokainę i nowe audi trzeba płacić. Ci co pamiętają też wam wystawią kiedyś rachunki. Mam taką nadzieję.

W rozmowie w Onet Rano uzupełnił swoją wypowiedź i podkreślił też, do kogo jego słowa nie są kierowane:

Ja nie mam pretensji do młodych artystów, którzy debiutują, muszą się wszędzie pokazywać, by wyrobić nazwisko, rozhulać karierę, ani do artystów disco polo, którzy są poza polityką, nie są świadomi, że są manipulowani i wykorzystywani przez TVP. Ale jest paru artystów, których znam, którzy mają bardzo duży dorobek, twarz. Chyba szkoda tego wizerunku jako sługusów TVP, sługusów zła.
onet.pl

#4. Janusz Kowalski nie poprze dotacji dla Polskiego Radia, bo ich cenzurują

1460x616

Wydawać by się mogło, że Janusz Kowalski, Solidarna Polska oraz Prawo i Sprawiedliwość grają do jednej bramki. Ale jak się okazuje, nie jest tak do końca i może to wywołać poważne spięcie między partiami. Kowalski zarzuca kierownictwu Polskiego Radia cenzurę członków SP. W rozmowie z RMF FM mówił:

Pyta się mnie pan, czy zagłosuję za rozgłośnią, która zaprasza komunistów, byłych sowieckich kolaborantów, którzy przychodzą do publicznego radia i czy zagłosuję za pieniędzmi dla pani prezes. Nigdy za tymi pieniędzmi nie zagłosuję. I to mówię jasno.

Zupełnie inaczej ocenia jednak Telewizję Polską, mimo że tam zbyt często nie bywają, to stwierdził:

TVP Info jest takim dobrym głosem dobrym głosem. Też często tam po prostu nas nie ma i jesteśmy często pomijani, ale z punktu widzenia informacyjnego dla milionów Polaków to jest oczywiście głos, który mówi prawdę o Platformie Obywatelskiej, o Donaldzie Tusku.

wirtualnemedia.pl

#5. Powrót Tuska i wojna na Ukrainie mają związek? Odlot dziennikarza

199716832b81505Screenshot_2023_01_1.png

Ja pytam „czyja wina”?! Wszyscy odpowiadają „wina Tuska”! I poważnie chyba już nieważne, o jaki temat chodzi. Część ludzi ma taki odlot, że pewnie odruchowo by odpowiadało. Tym razem swoje trzy grosze dołożył Tomasz Sakiewicz, który był gościem w RadiuWnet. Prezes Telewizji Republika stwierdził:

Powrót Donalda Tuska i przygotowywania ataku Rosji na Ukrainę miały zbyt dużą zbieżność czasową, żeby to był zupełny przypadek.

No to już wszystko jasne. Donald Tusk to agent Unii Europejskiej, Niemiec i Rosji jednocześnie. Co jeszcze wymyślą? Komentarze, które momentami niekoniecznie nadają się do cytowania, znajdziecie tutaj.

A wiecie, że na Joe Monster dawno temu była taka zasada: "Tu się pomaga". I nic się w tej kwestii nie zmieniło. Dlatego jeśli chcesz, to dorzuć grosika do naszej Joe Monsterowej skarbonki. Pomóżmy dzieciakom, bo pomagać warto! Każda złotówka jest cenna.

240
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu HBO Max nie wytrzymało premiery „The Last of Us” – Filmoteka Joe Monstera
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu 7 ciekawostek, które pokazują słynnych naukowców z nieco innej niż zwykle strony
Przejdź do artykułu Największe obciachy – Morawiecki chciał zażartować z Tuska i mu się dostało
Przejdź do artykułu Zdjęcia, które namieszają Ci w głowie
Przejdź do artykułu Najmocniejsze cytaty – Cejrowski wciąż przeżywa Sylwestra Marzeń
Przejdź do artykułu Faktopedia – Niezwykły przypadek kobiety, która „wyleczyła się” z depresji
Przejdź do artykułu Największe obciachy – Ruch Narodowy świętuje wycofanie programu Prince Charming z Polski
Przejdź do artykułu Najbardziej żenujące rzeczy, jakimi zawstydzili cię twoi rodzice
Przejdź do artykułu Żołnierze na speedzie? Wikingowie na grzybowym haju? Narkotyki są złe, ale... chętnie sięga po nie armia!
Przejdź do artykułu Najdziksze newsy tygodnia – generał wysyłał podwładnych na zakupy dla swojej matki

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą