Szukaj Pokaż menu

Mistrzowie Internetu – chwila grozy w autobusie

105 030  
541   203  
W dzisiejszym odcinku m.in. apel do tirowców; kto nie będzie brał udziału w ćwiczeniach wojskowych; dziwne skutki drzemania w autobusie oraz tłumaczymy zawiłości prawnego języka.

Oto 6 mitów na temat picia, które wreszcie należy obalić

51 001  
293   111  
Sylwester już lada moment, a jak wiadomo, celebracja zakończenia parchatego 2022 roku związana jest z wieloma przyjemnościami. Pysznym żarciem, boską Marylą, przyprawianiem czworonogów o zawał, a nade wszystko – z ordynarnych chlaniem. A tak się składa, że przyjmowanie jedynego legalnego w Polsce silnie uzależniającego narkotyku otoczone jest grubą warstwą mitów, które to wypadałoby wreszcie potwierdzić. Lub też definitywnie obalić. Niczym kielona.

Najmocniejsze Cytaty – Przez to, że są z PiS-u, nie mogą spokojnie zjeść w restauracji

49 700  
211   194  
W dzisiejszym odcinku:
  • Przez to, że są z PiS-u, nie mogą spokojnie zjeść w restauracji
  • Abp Jędraszewski promuje Czarnka i jego ustawę na pasterce
  • Dmitrij Miedwiediew wywołał spore rozbawienie u Elona Muska swoimi przewidywaniami na rok 2023
  • Argentyna stworzyła petycję, aby „Francuzi przestali się mazać”
  • Melanie C rezygnuje z występu na imprezie sylwestrowej TVP w Zakopanem

#1. Przez to, że są z PiS-u, nie mogą spokojnie zjeść w restauracji


Piotr Patkowski i Olga Semaniuk-Patkowska udzielili ostatnio wywiadu dla Super Expressu , w którym skarżą się na falę hejtu, jaka spada na nich tylko z jednego powodu – ponieważ są politykami z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.

Twierdzą, że z hejtem mają do czynienia nie tylko na swoich mediach społecznościowych, ale nawet w miejscach publicznych. Para opisała nawet pewne zdarzenie, które miało miejsce w restauracji:

Weszliśmy w sobotę do knajpy, żeby odpocząć, przegadać tydzień i nagle jakiś pan zaczyna googlować w internecie i mówić na głos "o to są ci z PiS-u".
Ja jestem generalnie spokojniejszy, Olga natomiast ma taką taktykę, żeby to przerywać.
W końcu wyszliśmy. My też jesteśmy częścią prywatnego świata, my też mamy prawo wyjść, funkcjonować w świecie.

Dla przypomnienia dodam, że Piotr Patkowski pełni funkcję wiceministra finansów, a Olga Semaniuk wiceminister rozwoju. Swego czasu było o nich głośno za sprawą niespodziewanych oświadczyn i ślubu.

#2. Abp Jędraszewski promuje Czarnka i jego ustawę na pasterce


W trakcie jednej z najbardziej widowiskowych i klimatycznych pasterek, jakie miały miejsce w tym roku w Krakowie, abp Jędraszewski postanowił wykorzystać swoje pięć minut w trakcie kazania, aby… skrytykować decyzję prezydenta Andrzeja Dudy o zawetowaniu tzw. ustawy lex Czarnek.

Zaczęło się niewinnie od mówienia o pokoju jako wartości bożej i o tym, iż jest on zagrożony:

Jest ludziom równocześnie dany i zadany. Doświadczamy tego zwłaszcza od kilku miesięcy, patrząc z podziwem na naszych braci Ukraińców, z heroizmem walczących w obronie wolności i suwerenności swojej Ojczyzny, w wieloraki też sposób wspierając ich z naszej strony. Przeróżne są dzisiaj te rzeczywistości, w których przejawia się konieczność naszego zatroskania o pokój.

Arcybiskup zwrócił uwagę, iż życie należy, w imię tego właśnie pokoju, chronić od samego poczęcia:

Postawa św. Józefa, jego bezgraniczna troska o powierzone jego opiece bezbronne niemowlę jest wezwaniem i przypomnieniem, iż każde dziecko nie tylko ma prawo oczekiwać opieki swych najbliższych, ale także, a nawet przede wszystkim musi mieć zagwarantowane przez państwo prawo do życia, począwszy od chwili swego poczęcia. To kwestia naszego autentycznego humanizmu, od którego niepodobna uciec, jeśli chcemy budować prawdziwie ludzkie społeczeństwo.


Arcybiskup odniósł się również do słów prezydenta Andrzeja Dudy wypowiedzianych po tym, jak zawetował ustawę lex Czarnek. Stwierdził wtedy, iż otrzymał 133 listy protestacyjne, pod którymi podpisały się organizacje społeczne i zrobił to dlatego, że Polska potrzebuje teraz pokoju, a nie walk i kłótni.

Nie wolno w imię spokoju ustępować i w konsekwencji uniemożliwiać rodzicom dostępu do pełnej wiedzy o tym, co niektóre tzw. pozarządowe organizacje pragną głosić małym dzieciom w szkołach i przedszkolach, de facto deprawując ich czyste i niewinne serca. W związku z tą postawą swoistego uciekania od rzeczywistego problemu, w przestrzeni publicznej pojawiła się nawet przedziwna argumentacja, że "Polska potrzebuje teraz spokoju, a nie konfliktów" i dlatego należy przestać się tym dalej zajmować. Tymczasem świętym prawem rodziców, gwarantowanym również przez Konstytucję, jest ich realny wpływ na właściwe formowanie zarówno sfery intelektualnej, jak i duchowej ich dzieci.

Jędraszewski postanowił również skomentować pomysły radnych, którzy chcą odebrać pensję katechetom działającym w szkołach:

Pierwszym krokiem w tym kierunku miałoby się stać zaprzestanie płacenia pensji katechetom. Nie bierze się przy tym pod uwagę tego, że w ten sposób łamie się zarówno konkordat, jak i najbardziej oczywiste prawo do słusznej płacy za wykonywaną pracę. Jeszcze gorszą rzeczą jest to, że zamiast umacniać polskie dzieci i młodzież w naszej polskiej kulturowej tożsamości, która swój fundament, a zarazem trzon znajduje w chrześcijaństwie, pragnie się je wprowadzać w świat aksjologicznej próżni i nihilizmu.

#3. Dmitrij Miedwiediew wywołał spore rozbawienie u Elona Muska swoimi przewidywaniami na rok 2023


Były prezydent Rosji i wiceprzewodniczący Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej, Dmitrij Miedwiediew, postanowił włożyć kij w mrowisko i podzielić się ze swoimi obserwatorami na Twitterze przewidywaniami na rok 2023.

Wpis ten nie umknął uwadze Elona Muska, który postanowił się do niego odnieść. O tym jednak za chwilę. Na razie przyjrzyjmy się wspominanym wcześniej prognozom na 2023 rok:

1. Cena ropy wzrośnie do 150 dolarów za baryłkę, a cena gazu do 5000 dolarów za 1000 metrów sześciennych.
2. Wielka Brytania ponownie przyłączy się do Unii Europejskiej.
3. UE rozpadnie się po powrocie Wielkiej Brytanii; euro wypadnie z użytku jako dawna waluta UE.
4. Polska i Węgry będą okupować zachodnie tereny dawnej Ukrainy.
5. Powstanie IV Rzesza, obejmująca terytorium Niemiec i ich państw satelitarnych, czyli Polski, krajów bałtyckich, Czech, Słowacji, Republiki Kijowskiej i innych wyrzutków.
6. Wybuchnie wojna między Francją a IV Rzeszą. Europa zostanie podzielona, Polska ulegnie repartycji.
7. Irlandia Północna odłączy się od Zjednoczonego Królestwa i dołączy do Republiki Irlandii.
8. W USA wybuchnie wojna domowa, Kalifornia. i Teksas staną się w jej wyniku niepodległymi państwami. Teksas i Meksyk utworzą państwo sojusznicze. Elon Musk wygra wybory prezydenckie w kilku stanach, które po zakończeniu nowej wojny domowej zostaną oddane GOP-owi.
9. Wszystkie największe giełdy wraz z aktywami finansowymi opuszczą Europę i USA i zostaną przerzucone do Azji.
10. Upadnie system zarządzania walutami z Bretton Woods, co doprowadzi do krachu MFW i Banku Światowego. Euro i Dolar przestaną być traktowane jako globalne waluty rezerwowe. Zamiast nich będą aktywnie wykorzystywane cyfrowe waluty.

Do całej wypowiedzi odniósł się szef i właściciel Twittera, Elon Musk:

To zdecydowanie najbardziej absurdalne prognozy, jakie kiedykolwiek słyszałem, a jednocześnie świadczące o zadziwiającym braku świadomości postępu sztucznej inteligencji i zrównoważonej energii.

#4. Argentyna stworzyła petycję, aby „Francuzi przestali się mazać”Jak dobrze wiecie (albo i nie), Francja stworzyła petycję, której celem jest powtórzenie meczu finałowego mistrzostw świata w Katarze, ze względu na wątpliwe decyzje podjęte przez sędziego. Chodzi konkretnie o uznanie gola Angela Di Marii na 2:0. Sędzia ponoć zignorował wcześniejszy faul na Mbappe. Dodatkowo Marciniak niesłusznie podyktował rzut karny dla Argentyńczyków.

Pod petycją oczywiście podpisały się całe rzesze Francuzów, którzy w zgodzie potakiwali na każdy absurd zapisany w niej. Oczywiście żaden mecz nie będzie powtarzany i nie ma na to najmniejszych szans. Francuzom pozostaje więc pogodzić się z porażką i iść naprzód.


Argentyńczycy postanowili jednak strollować Francuzów i stworzyć własną petycję, stanowiącą odpowiedź na petycję Francuzów. Głównym postulatem w petycji stworzonej przez Argentyńczyków jest to, żeby Francuzi przestali się mazać.

Już pięć dni temu wygraliśmy tytuł mistrza świata, a Francuzi nie przestali płakać. Cały czas narzekają i nie mogą zaakceptować faktu, że to my, Argentyna, jesteśmy najlepszą drużyną globu. Cel tej petycji jest jasny. Chcemy, aby Francuzi przestali płakać i zaakceptowali w końcu, że to Messi jest najlepszym piłkarzem w historii.

Pod petycją podpisało się jeszcze więcej osób niż pod tą wyżej wspominaną. Co świadczy tylko o tym, że mieszkańcy innych krajów świata mają podobne zdanie w tej kwestii jak sami Argentyńczycy.

#5. Melanie C rezygnuje z występu na imprezie sylwestrowej TVP w Zakopanem


Pamiętacie jeszcze szumne zapowiedzi wielkiej gwiazdy światowego formatu, która miała swoją obecnością urozmaicić Sylwestra Marzeń w Zakopanem organizowanego przez TVP? Oczywiście tą gwiazdą miała być sama Melanie Jayne Chisholm – znana lepiej jako Melanie C – jedna z członkiń legendarnego zespołu Spice Girls.

Niektórzy jednak zaczęli dodawać jedno do drugiego i coś zaczęło im nie pasować. Przecież Melanie C angażuje się w różnego rodzaju akcje mające na celu promowanie społeczności LGBT, niejednokrotnie pokazywała się już na scenie z tęczową flagą i generalnie ma takie, a nie inne poglądy, które pasują do TVP jak pięść do nosa.

Czyżby „spajsetka” połasiła się więc na proponowane przez TVP pieniądze? A może po prostu nie była świadoma tego, jaki klimat panuje w naszej polskiej telewizji publicznej? Jej fani postanowili to sprawdzić i na wszelki wypadek uświadomić ją o tym, co dzieje się na antenie TVP.


Na decyzję Melanie C nie trzeba było długo czekać. Jedna z członkiń zespołu Spice Girls poinformowała na swoich mediach społecznościowych, że jednak nie wystąpi w Zakopanem:

W świetle informacji, które zostały mi przedstawione, a które nie zgadzają się z moimi poglądami na temat grup społecznych, które wspieram, obawiam się, że nie będę mogła wystąpić w Polsce na Sylwestra. Mam nadzieję wrócić niedługo. Życzę Wam wspaniałych świąt i wszystkiego, co najlepsze na 2023 rok.

Chciałoby się rzec: ups…

Komentarz TVP był dość krótki. Oświadczono iż:

Spółka z zaskoczeniem przyjęła informację o zmianie planów artystki.

Podkreślono również, iż na jej decyzję wpłynął nacisk ze strony internetowych komentarzy.

Całą sprawę skomentował również Samuel Pereira, który wytknął artystce brak konsekwentności:

Melanie C w kraju, który nie „stoi sprzeczności z jej poglądami” czyli w Rosji.

W poprzednim odcinku: Clarkson chciałby zobaczyć, jak Meghan Merkle jest obrzucana ekskrementami

211
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu Oto 6 mitów na temat picia, które wreszcie należy obalić
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu Kilka prawd życiowych, których musieliśmy nauczyć się sami
Przejdź do artykułu Największe obciachy – Andrew Tate zaczepił Gretę Thunberg, a ta postanowiła go zgasić
Przejdź do artykułu Akcja pod prysznicem
Przejdź do artykułu Największe obciachy – Jurorowi TVN nie podoba się Pani, która miga podczas koncertów
Przejdź do artykułu Jak radzić sobie z upałem? 10 wskazówek!
Przejdź do artykułu Najmocniejsze cytaty – Clarkson chciałby zobaczyć, jak Meghan Merkle jest obrzucana ekskrementami
Przejdź do artykułu Agenci nieruchomości poprosili go o wysłanie kilku zdjęć, żeby potwierdzić, że z mieszkaniem wszystko jest OK. Wysłał im więc to
Przejdź do artykułu AI wygenerowała obrazy, które pokazują, jak wyglądałyby Gwiezdne Wojny, gdyby kręcili je Wajda z Kieślowskim
Przejdź do artykułu Najdziksze newsy tygodnia – ktoś rysował mu samochód, prawda go zniszczyła

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą