…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Przegrali, ale po meczu walki – najlepsze memy z meczu Polska – Francja

66 114
406   103
To miał być jednostronny mecz – francuski walec miał zmiażdżyć Polaków i bezlitośnie się po nich przejechać. Tymczasem szybko się okazało, że nie będzie ani lekko, ani łatwo, ani przyjemnie. Ale od początku.

#1. Przed meczem trener wiedział wszystko

#2. Kibice także swoje wiedzieli...

#3. ...i obstawiali taktykę

#4.

#5. Cały świat dociekał

#6. Cierpliwie czekaliśmy na pierwszy gwizdek

#7. Gwizdek i się zaczęło. I zaczęliśmy przecierać oczy ze zdumienia. Polacy postawili się Francji. Nie tylko obrona Częstochowy, ale także wysoki pressing i strzały ma bramkę Francuzów – jak ten Lewandowskiego w 21. minucie

#8. No i zrobiło się nam naprawdę świetne widowisko. Mecz walki. W 29. minucie do pustej bramki nie trafił Giroud. A nawet jakby trafił, to gol nie zostałby uznany, bowiem zawodnik był na spalonym

#9. Jednak prawdziwą gwiazdą w pierwszej połowie był Matty Cash. Chłop rozgrywał mecz życia i wychodziło mu wszystko

#10.

#11.

#12.

#13. W 38. minucie przecieraliśmy oczy ze zdumienia, bo mogło być 1:0 dla Polski. Strzał Zielińskiego i dwie dobitki zostały jednak wybronione przez Francuzów

#14.

#15. Bramka w końcu padła, tyle że dla Francji. W 44. minucie, a strzelał Giroud

#16. I przerwa:

#17.

#18. W drugiej połowie mecz naprawdę mógł się podobać. Momentami Polacy totalnie przejmowali inicjatywę i zamykali Francuzów na ich połowie. Wiadomo, nie mieliśmy już nic do stracenia. Jednak wystarczyła kontra Francji, 74. minuta, Mbappe i 2:0

#19. Ale Polacy na serio się nie poddali i nadal atakowali, z tym że brakowało wykończenia

#20. W międzyczasie Cash wyłapał żółtą kartkę, ale to nie zmienia zdania o tym zawodniku, gdyż grał on wybitny mecz

#21.

#22. Polacy się nie poddali, w 87. minucie na boisko wszedł Grosicki. Jednak w 90+1 minucie po raz kolejny Mbappe i 3:0

#23.

#24. I jak się okazało – szkoda, że Turbogrosik wszedł tak późno. W ciągu siedmiu minut odkąd wszedł spowodował dwie groźne akcje. Pierwszej nie wykorzystał Milik, z drugiej zrobił się karny, którego za drugim razem Lewandowski zamienił na bramkę. 3:1 dla Francji i takim wynikiem zakończyło się to spotkanie.