Szukaj Pokaż menu

Aktorzy z Akademii Policyjnej - jak wyglądają dziś?

43 699  
261   37  
Od nakręcenia pierwszego filmu z serii Akademia Policyjna minęło 38 lat. To naprawdę szmat czasu i dlatego warto by zobaczyć jak dziś wyglądają i co porabiają aktorzy związani z tą kultową serią.

Płać i płacz – a jak cię nie stać, to siedź w domu. Jak turystyka staje się nieznośna – także dla turystów

33 372  
169   33  
Mało kogo da się tak pięknie ograbić jak właśnie turystów, od których można nawet pobrać opłatę za sam fakt oddychania. Coś się jednak zmienia – choć trudno powiedzieć, czy na pewno w odpowiednią stronę.

Sekrety branży lotniczej zdradzane przez pracowników

53 429  
324   66  
Tym razem to pracownicy branży lotniczej postanowili zdradzić kilka sekretów swojego zawodu, o których zwyczajni ludzie często nie mają pojęcia.

#1.

To w zasadzie żadna tajemnica, ale częstym powodem, przez który bagaże często lecą gdzie indziej, nie załapują się na nasz lot, albo po prostu gdzieś się zawieruszają, jest to, że ludzie pozostawiają na swoich walizkach stare etykiety z innych lotów. To dezorientuje nie tylko pracowników i obsługę, ale również skanery na taśmach.

#2.

Jeśli jesteś Europejczykiem, to masz naprawdę dobrą ochronę konsumentów przed opóźnieniami, odwołaniami lotów itp.

Jeśli samolot spóźni się więcej niż trzy godziny, to twoje odszkodowanie zaczyna się od 250 euro i rośnie w zależności od długości planowanego lotu i długości opóźnienia.

Kiedy kilka lat temu wybrałem się do Londynu, mój lot był przepełniony, więc zostałem przeniesiony na lot cztery godziny później. Rekompensata, jaką otrzymałem, była znacznie większa niż kwota, którą zapłaciłem za bilet... w obie strony.


#3.

Ludzie często udają niepełnosprawnych, aby priorytetowo dostać się na pokład samolotu. Często bywa tak, że dziesięciu pasażerów potrzebuje wózków, aby wsiąść, a wysiadając, potrzebuje go już tylko jeden. Takie kursy nazywamy cudownymi lotami.

#4.

Jeśli rejestrujesz deskorolkę, jako bagaż i jej nie zapakujesz, a tylko przykleisz do niej naklejkę z oznaczeniem, to możesz mieć pewność, że obsługa będzie się na niej wozić, albo będzie używana jako wózek.

#5.

Mój partner pracował w Delcie przez kilka lat, jako jeden z facetów, którzy ładują i rozładowują bagaże. Nic nie jest tam bezpieczne. Torby cały czas się otwierają, rzeczy z nich wylatują i są później wrzucane byle jak do środka. Bagażem często też rzuca się jak piłkami do siatkówki.

#6.

Istnieje całkiem pokaźna lista rzeczy, których może brakować w samolocie, a mimo to wciąż maszyna zostanie dopuszczona do lotu.

#7.

Linie lotnicze, które kasują otyłych ludzi na dodatkowe pieniądze za bilet, nie robią tego dlatego, że samolot jest cięższy i spali więcej paliwa, albo mają niechęć do otyłych osób.
Robią to, ponieważ taka osoba często stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa pozostałych pasażerów w razie ewentualnej awarii lub katastrofy.


#8.

Kawa podawana na pokładzie linii American jest po prostu obleśna. Mało kto z obsługi ma czas i chęci (i często też środki czystości), aby wyczyścić pojemnik na kawę przed przygotowaniem napoju.

Bądź miły dla obsługi na lotnisku. Nawet jeśli twój bagaż jest za ciężki, całkiem możliwe, że nie obarczą cię za to dodatkowymi opłatami, a pozwolą ci go przepchnąć dalej.

#9.

Tak naprawdę nie ma dobrego powodu, aby pasażerowie musieli wyłączać urządzenia elektroniczne posiadające łączność komórkową, kiedy maszyna startuje.

Nie ma szans, aby przeciętny telefon mógł w jakikolwiek sposób zakłócić działanie urządzeń na pokładzie samolotu.
Było to testowane już na początku wprowadzenia technologii łączności GSM do użytku i okazało się, że nie stanowi to żadnego zagrożenia dla przyrządów znajdujących się na pokładzie.

#10.

Pracuję w sprzedaży biletów lotniczych. Mogę udzielić wam kilka rad. Średnio najtańszy czas na zakup biletu lotniczego to wtorek po południu, a najtańszy dzień tygodnia, w który możecie lecieć, to średnio wtorek, środa lub sobota. Z mojego doświadczenia wynika, że dotyczy to przede wszystkim lotów do USA.


#11.

W większych samolotach, które obsługują dłuższe loty, znajdują się specjalne schowki, w których załoga może sobie spokojnie odpocząć. W zależności od modelu maszyny umieszczone są one w różnych miejscach. W takim Boeingu 777 możemy je znaleźć nad sufitem kabiny pierwszej klasy. Z kolei w Boeingu 787 znajdują się one nad klasą ekonomiczną. Starsze maszyny mają swoje "schowki" w kabinie pasażerskiej, a niektóre Airbusy pod podłogą.

#12.

W drzwiach do łazienki znajduje się zwykle specjalny awaryjny zatrzask, którego uruchomienie spowoduje natychmiastowe otwarcie drzwi (nawet jeśli są zamknięte od wewnątrz).

#13.

Kłódki i zabezpieczenia w zamkach walizek są bezużyteczne. Można z łatwością "zepsuć" zamek o tworzyć sobie taką torbę bez większych przeszkód, a potem przejechać zamkiem do końca i sprawić, że wszystko wygląda, jakby nikt tego nie ruszał.


#14.

Wiele dalekich lotów komercyjnych ma na pokładzie... martwe ciała. Często nawet jest ich więcej niż tylko jedno.
Zwłoki też trzeba jakoś transportować...
324
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu Płać i płacz – a jak cię nie stać, to siedź w domu. Jak turystyka staje się nieznośna – także dla turystów
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu Lekarze dzielą się kwestiami medycznymi, które ich zdaniem powinien znać każdy człowiek
Przejdź do artykułu Karteczkowa wojna między dwoma biurowcami z epickim finałem
Przejdź do artykułu Dla mężczyzn: plusy i minusy siadania przy sikaniu
Przejdź do artykułu Zanim paczka do was dotrze, czyli dzień z życia pracownika sortowni paczek (bo dłużej nie dałem rady)
Przejdź do artykułu 7 ciekawostek, które pokazują słynnych naukowców z nieco innej niż zwykle strony
Przejdź do artykułu Jak to jest na licytacjach komorniczych, czyli kupujemy to, co komornik sprzedaje
Przejdź do artykułu Tragiczna historia Davida Vettera - chłopca z bańki
Przejdź do artykułu Zakochana w księdzu, sprawdź swoje jajka i inne anonimowe opowieści
Przejdź do artykułu Spowiedź fotografa ślubnego II

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą