Szukaj Pokaż menu

Mistrzowie Internetu - Deweloper dba o bliskie stosunki mieszkańców

76 740  
507   113  
W dzisiejszym odcinku m.in. najbardziej polski samochód; jeśli myślisz, że masz chu*ową pracę to pomyśl o tych ludziach; surrealistyczna liczba z mundialu oraz zacieśnianie relacji sąsiedzkich w wersji deweloperskiej.

Dzisiaj mecz Polska - Francja. Jak sądzicie, kto wygra?

41 213  
178   71  
Polska po raz pierwszy od 36 lat weszła do fazy 1/8 finału w mistrzostwach świata w piłce nożnej. Katar póki co był dla nas bardzo łaskawy, ale czeka nas pojedynek z Francją.

Co powinien wiedzieć Twój ojciec o Tobie jako dorastającej dziewczynce?

50 309  
237   96  
Te dorosłe dziś kobiety postanowiły podzielić się naprawdę przydatną dla wielu ojców wiedzą.

#1.

Kocham mojego tatę, mamy świetne relacje, on w końcu uwierzył w moje umiejętności.

Kiedy pozwalasz swojemu 10-letniemu synowi na większą swobodę, jeżdżenie na rowerze daleko od domu, samodzielne chodzenie do sklepu, niż 13-letniej córce. A wszystko przez to, że jest dziewczynką. Poskutkuje to tym, że będzie wkurzona i spędzi następne 10 lat odrzucając wszystko, co kobiece, ponieważ przekonałeś ją, że bycie kobietą oznacza bycie słabym i bezbronnym. Męskość nie równa się sile i dojrzałości, a kobiecość nie równa się słabości i łatwowierności. Zajęło to dużo czasu, ale w końcu tata to zrozumiał.

#2.

Niechciana uwaga o podtekście seksualnym padająca z ust dorosłych mężczyzn nie zawsze pochodzi od nieznajomych. Pochodzi również od przyjaciół rodziny.

Zwracaj uwagę na zachowania i komentarze znajomych wokół Twoich dzieci.

Mój tata odciął się od wieloletniego przyjaciela po tym, jak przyłapał go na gapieniu się na mnie w kostiumie kąpielowym na imprezie przy basenie. Miałam wtedy zaledwie 12 lat. I za to jestem mu bardzo wdzięczna!

#3.

Że bierzemy sobie do serca wszystko, co mówi i że ma być miły. Jego słowa mogą pozostawić głębokie rany, które zostaną z nią na całe życie.

#4.

Że jeśli powiesz, że twoja ośmiolatka jest „zbyt pucołowata”, żeby nosić jakąś rzecz, to zostanie jej w głowie na zawsze. Mądrze dobieraj słowa i uświadom sobie, że nie tylko super chude dziecko jest coś warte.

#5.

Nie zakładaj, że Twoja córka nie będzie zainteresowana Twoimi pasjami, ponieważ nie są one typowo dziewczęce. To, że nie chciałam w wieku 5 lat pojechać z Tobą na ryby nie oznacza, że nigdy nie chcę tego robić. Staraj się angażować swoje dzieci w swoje życie i nie poddawaj się.

#6.

Twoje dzieci są zawsze ważniejsze niż twoja druga lub trzecia żona.

#7.

Traktowanie każdego chłopca zainteresowanego twoją córką jako wroga nie jest najlepszym pomysłem.

Mój tata był bardzo nadopiekuńczy. Za każdym razem, gdy jakiś chłopak się we mnie podkochiwał, natychmiast natrafiał na niechęć mojego taty. Nawet jeśli był całkowicie miły i okazywał mu szacunek.

W pewnym momencie po prostu przestałam słuchać narzekań taty. W moich oczach stracił prawo do wypowiadania się na temat moich partnerów.

Niestety, gdy miałam 17 lat, uwikłałam się w toksyczny związek.

Mój tata nienawidził tego faceta. Ale ponieważ nienawidził także każdego z moich poprzednich zalotników, nie interpretowałam jego obaw jako uzasadnionych.

Ponieważ był tak zajęty próbami uniemożliwienia mi nawiązania związków, nigdy nie rozmawiał ze mną o tym, jak wygląda normalny związek i na co powinnam zwrócić uwagę dobierając sobie faceta.

#8.

Że okazywanie uczuć od czasu do czasu nie sprawia, że wyglądasz na słabeusza. Mój tata prawie nigdy nas nie przytulał ani nie mówił, że nas kocha.

#9.

Nie dotyczy to tylko dziewczynek, lecz wszystkich dzieci. Chciałbym, żeby zrozumiał, że depresja to choroba. Przez lata lata był zły na mnie i myśląc, że mam swoje humory. Dopiero gdy byłam na studiach, zdał sobie sprawę, że nie jestem tylko królową dramatów, jestem naprawdę chora i potrzebuję lekarstw. Ta świadomość zdziałała cuda w naszym związku.

#10.

Że nie każdy przejaw złości lub smutku z mojej strony wynikał z tego, że „to musi być ta pora miesiąca”. Mój tata jest wspaniałym facetem, ale zbyt często o tym wspominał (nawet żartobliwie).

#11.

Dla mnie, wolałabym mieć tatę, który przy mnie był, niż tatę, który odnosił sukcesy i był pracoholikiem.

Kiedy tata jest ciągle na wyjazdach związanych z pracą, przypominasz sobie wszystkie małe rzeczy jakie kiedyś dla Ciebie robił: bajki na dobranoc, które ci opowiadał, zabawy na plaży, wspólne jedzenie lodów.

Bądź ojcem obecnym w życiu swojej córki. Baw się z nią, gdy jest mała. Opowiadaj jej historie. Kiedy będzie starsza, słuchaj jej. Zainteresuj się nią, podzielaj jaj zainteresowania, nawet jeśli są głupie. Interesuj się jej życiem.

#12.

Żałuję, że nie wiedział, że dziewczyny mogą kochać inne dziewczyny i to jest w porządku. To sprawiłoby, że moja historia coming outu byłaby mniej dramatyczna.

#13.

Jak czesać włosy w kucyk i ogólnie czesać długie włosy. Samo myślenie o tym dwadzieścia lat później sprawia, że boli mnie głowa.

Także włączenie córki w stereotypowo męskie prace domowe. Potrafię gotować i załadować zmywarkę, jakby od tego zależało moje życie, ale nie umiem wykonywać żadnych prac konserwacyjnych, takich jak na przykład głupie odetkanie zlewu.

#14.

Nie pozwól swojej córce czuć się źle z powodu okresu dojrzewania. Mój tata sprawił, że poczułam się upokorzona, kiedy po raz pierwszy zaczęłam miesiączkować, a także przez okres dojrzewania, rosnące piersi czy zmieniającą się sylwetkę sugerował, że na to jest za wcześcnie i że dojrzałam szybciej, niż powinnam. i rozpuszczone włosy, to było coś, co powinno być tylko dla dorosłych i jakoś dorastałam dużo wcześniej niż powinnam.

#15.

Że możemy być bardzo wrażliwe na punkcie naszych ciał, gdy tylko staniemy się ich świadomi.

#16.

Nie mów im, że zaburzenia odżywiania są lepsze niż bycie grubym.

#17.

Mam najwspanialszego tatę na świecie. Ten wpis nie będzie czymś, o czym chciałabym, żeby wiedział, ale by pokazać niesamowite rzeczy, które zrobił kiedy dorastałam, ponieważ widzę, że temat ten jest czytany przez wielu tatusiów posiadających małe córeczki.

Mój tata nigdy nie wstydził się robić ze mną dziewczęcych rzeczy. To on zabierał mnie na zakupy (często wpadaliśmy do Starbucksa, a potem kupowaliśmy truskawki w czekoladzie). Poprawiał mi włosy gdy szłam do szkoły i malował mi paznokcie. Pamiętam, że chciałam mieć głowę pełną maleńkich warkoczyków (to były lata 90.), a on spędzał godziny swojego sobotniego popołudnia na pleceniu warkoczyków. Bawiliśmy się lalkami Barbie, a on wymyślał dla nich fantastyczne historie. Z drugiej strony nigdy też nie powstrzymywał mnie przed robieniem męskich rzeczy. Wychowywałam młode cielaki, pomagałam mu myć samochody i pracowałam przy koszeniu trawy.

Kiedy byłam mała, organizował spotkania pod nazwą "Tata i córka", na które chodziliśmy do barów lub na minigolfa. Kiedy byłam w gimnazjum i liceum, chodziliśmy razem na basen i dużo ze sobą rozmawialiśmy. Kilka lat temu kupił bilety na koncert Miley Cyrus i Bangerz byliśmy tam razem i świetnie się bawiliśmy.

Zawsze był cierpliwy we wszystkim, co dotyczyło mojej samooceny. Pomógł mi schudnąć, kiedy byłam w gimnazjum i godzinami czekał, aż się przygotuję, zanim gdzieś pójdziemy i nigdy, przenigdy nie komentował niczego, zawsze z jego ust słyszałam tylko komplementy.

Myślę, że największą rzeczą, jaką dla mnie zrobił (i nadal robi), jest zachęcenie mnie do niezależności. Pomógł mi przejść przez szkołę i ciągle przypomina mi, że jestem silną kobietą i nie muszę wychodzić za mąż, jeśli nie chcę, a wyjdę za mąż kiedy będę na to gotowa (moja mama wywiera na mnie dużą presję, żebym się ustabilizowała). Jest moim przyjacielem i jest moim najukochańszym tatą. Jestem mu dozgonnie wdzięczna.

Naprawdę mam niesamowite szczęście, że go mam i zdaję sobie z tego sprawę. Cały czas mu mówię, jak bardzo go doceniam, a moim pierwszym tatuażem był nasz wspólny portret, więc myślę, że naprawdę spodoba mu się ten widok! Również do wszystkich ojców, którzy skomentowali wpis, mówiąc, że mają nadzieję, że mogą być jak mój tata - jeśli spróbujesz być, będziesz! Włożył wysiłek w nasz związek i to się liczy.
237
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu Dzisiaj mecz Polska - Francja. Jak sądzicie, kto wygra?
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu Ojcowie wcale nie muszą być drętwi
Przejdź do artykułu Ojciec zrobił dzieciom ich własny domek. Dał radę?
Przejdź do artykułu Prośba o przeróbkę zdjęcia na 4chanie
Przejdź do artykułu 20 żartów o starzeniu się. Dla ludzi po trzydziestce
Przejdź do artykułu 7 najgłupszych wpadek i błędnych decyzji w historii człowieka II
Przejdź do artykułu 9 beznadziejnych rzeczy, które ty też robisz (i nie chcesz się przyznać nawet przed samym sobą)
Przejdź do artykułu Do dziś nie wiemy, co tak naprawdę wydarzyło się 9 października 1962 roku
Przejdź do artykułu Indiana Jones to prawdopodobnie najgorszy archeolog na świecie!
Przejdź do artykułu Twoje myśli czasem cię przerażają? Psychiatrzy mówią, że są one zupełnie normalne

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą