Szukaj Pokaż menu

Polki dzielą się najbardziej patologicznymi tekstami, jakie usłyszały od ginekologów

43 847  
232   182  
Patoginekologia to profil na Instagramie prowadzony przez dwie aktywistki, których celem jest ukazanie rzeczywistości, z jaką każdego dnia musi mierzyć się wiele kobiet. Internautki przesyłają im najmocniejsze teksty, jakimi uraczył je „dziad-ginekolog”, do którego się udały na wizytę.

Dzisiaj w Katarze mecz Polska – Argentyna. Ankieta – kto wygra?

18 647  
94   33  
Polska nie wyszła z mundialowej grupy od 36 lat - czy dziś będzie ten wielki dzień, kiedy nasza reprezentacja da nam niezapomniane chwile radości, czy może jutro będzie się pakować i wracać do domu? Zapraszamy do ankiety!

Zgłoś Boomerskie (Antymłodzieżowe) Słowo Roku 2022 - start akcji, zbieramy propozycje!

68 346  
145   254  
Cześć! Po wszelkich kontrowersjach związanych z wyborem Młodzieżowych Słów Roku wymyśliłem plebiscyt na Boomerskie Słowo Roku 2022 i wraz z Joe Monsterem zapraszamy was do wzięcia w nim udziału!

19892733a14b180Boomerskie_2022_zglo.jpg

Najpierw do celu - zgłoś:

Zgłoś swoje słowo do plebiscytu na Boomerskie słowo roku 2022!


Co było nie tak z poprzednim plebiscytem

Główny zarzut dla Młodzieżowego Słowa Roku to to, że tak naprawdę może je wybrać ktokolwiek, a nie tylko młodzież, stąd zwycięzcy tacy jak “śpiulkolot*” potrafią oburzyć rzeczywistą młodzież, która wie, że takie słowo w ich języku praktycznie nie istnieje. Największym problemem jest tutaj zapewne bariera wiekowa. Taki 35-letni człowiek jak ja, widząc np. słowo “śpiulkolot” na memach w internecie jest zadziwiony zdolnościami słowotwórczymi młodzieży, a to może być mem obracający się wśród osób w wieku powiedzmy 25 lat. Czy oni są młodzieżą? Dla mnie tak, ale dla rzeczywistej młodzieży już nie.


Przy wyborach Boomerskiego Słowa Roku 2022 zrobimy tak samo - wybierzemy my, starzy ludzie! Różnicą będzie to, że później porównamy nasze wybory z tym, co wybrali ludzie młodzi a na sam koniec wszyscy będziemy oburzeni, że jak to tak! No i przede wszystkim będziemy dobrze się bawić.

* oczywiście równie kontrowersyjne było słowo "Gilbert" które zostało zmyślone i było czymś w rodzaju pranku z TikToka (osoba, która to zapoczątkowała, obiecała wpłacić 1000 zł na cel charytatywny jeśli słowo wygra) jednak kapituła plebiscytu była czujna, nie dała się oszukać i nie wprowadziła słowa do konkursu.

A u nas jest jeszcze lepiej, bo w naszym plebiscycie nie obowiązuje żaden regulamin!

Jak działa plebiscyt na Boomerskie Słowo Roku 2022

Faza pierwsza - obecna - zbieramy pomysły na Boomerskie Słowa Roku 2022 przyjmując je w anonimowej ankiecie na oprogramowaniu badawczym Ankieteo.pl (powered by agencja badawcza SW Research, w której pracuję). Propozycje zbierane są od internautów na portalach takich jak Joe Monster, Demotywatory, na Facebooku oraz wśród uczestników panelu badawczego SW Panel. Możesz też zaprosić swoich znajomych do oddawania głosów, po prosty prześlij im ten link: https://ankieteo.pl/s/slowo2022-JoeMonster

Głosowanie zamykamy w środę 30.11.2022 o godzinie 23:59!

Faza druga - spośród wszystkich przesłanych słów wybieramy czołówkę, która zostanie poddana głosowaniu na zwycięzców Boomerskich Słów Roku 2022

Faza trzecia - uruchamiamy oficjalne głosowanie na Boomerskie Słowo Roku 2022 i zapraszamy Was wszystkich do oddania swoich głosów - równolegle przeprowadzimy badanie na reprezentatywnej grupie Polek i Polaków we wszystkich kategoriach wiekowych i będziemy mogli przeanalizować różnice.

Faza czwarta - ogłoszenie wyników!


Dlaczego akurat “Boomerskie”

Pierwszą kontrowersję w naszym plebiscycie wzbudza słowo “Boomerskie”, ponieważ ludzie tacy jak ja nie chcą czuć się “boomerami” bo przecież wydawałoby się, że osoby z boomu demograficznego to bardziej nasi rodzice niż my. Nie przeszkadza to jednak nowożytnej historii języka polskiego, w którym słowo “boomer” oznacza już każdą osobę, która gada po niemłodzieżowemu i tej definicji będziemy trzymać się w konkursie.

Druga kontrowersja związana z tym słowem to to, że połowa Polaków nie rozumie znaczenia słowa “boomer” ale jak się doskonale domyślasz, te osoby są już boomerami, więc powinny głosować na swoje ulubione słowo, a nie na denerwujące słowa osób od nich starszych.

Pamiętaj, możesz zgłosić swojego kandydata do końca dnia w środę 30 listopada!Zgłoś swoje słowo do plebiscytu na Boomerskie słowo roku 2022!


Przypominajki do kolejnych etapów:

Jeśli nie chcesz przegapić kolejnych wpisów, wejdź na mój profil - https://joemonster.org/bojownik/iskier - i kliknij “lubię go” - wszystkim osobom z listy postaram się wysłać link do kolejnego artykułu Cześkiem.
145
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu Dzisiaj w Katarze mecz Polska – Argentyna. Ankieta – kto wygra?
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu Mistrzowie Internetu – Poseł PiS zarabia na godzinę więcej niż Cristiano Ronaldo
Przejdź do artykułu Świąt!
Przejdź do artykułu Po zaręczeniu się planowali urządzić normalne wesele. Życie pokrzyżowało ich plany
Przejdź do artykułu Bojownicy Joe Monstera dołączyli do pomocy Ukrainie!
Przejdź do artykułu "Chcę mieć dziecko" - taką wiadomość wysłały swoim chłopakom. Oto ich reakcje...
Przejdź do artykułu Szczęśliwego 2022!
Przejdź do artykułu 15 mega durnych porad, z których, miejmy nadzieję, nikt nie skorzysta
Przejdź do artykułu Rzeczy, które pandemia zmieniła lub nawet zepsuła na zawsze
Przejdź do artykułu Wesołych 2021!

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą