Szukaj Pokaż menu

Faktopedia – Wtopa z tatuażem znanej wokalistki

90 929  
529   197  
Dziś m.in. wtopa z tatuażem znanej wokalistki, po co Amerykanie chcieli budować atrapę lotniska na Florydzie oraz Muzeum LGBT, które ma powstać w Warszawie.

Prośba od Alicji, którą spotkałeś na imprezie – Demotywatory

73 821  
336   113  
  • SMS od Alicji, która była u ciebie na imprezie, a której nie pamiętasz
  • Najgrubszy mężczyzna z 1890 roku
  • Tak wygląda włoska śpiewająca zakonnica z telewizji, która zrzuciła habit
  • Zaskakująca ilość sezonów Jasia Fasoli
  • Ewolucja piłek na mistrzostwach świata od 1930 roku

Największe obciachy – Wyniki kontroli kierowców z aplikacji na telefony

55 618  
252   71  
W dzisiejszym odcinku:
  • Kościół walczy o promocję na działkę... modlitwą
  • Wyjątkowa platforma widokowa
  • Wyniki kontroli kierowców z aplikacji na telefony
  • Kompletnie pijana testowała auto
  • Wpadka TVP, która idealnie pasuje do mistrzostw w Katarze

#1. Wyjątkowa platforma widokowa

198885178c7f328platforma.png

Zna ktoś odpowiedź na pytanie: Jaka powinna być platforma widokowa? My w sumie też nie, ale patrząc na to, co powstało we wsi Myśliszów w województwie dolnośląskim wydaje się, że prawidłową odpowiedzią może być „nie taka”. Jak widać na zdjęciu, jest to drewniany podest na podwyższeniu o kilkanaście centymetrów i dwie poręcze. Do miejsca nie prowadzi żaden szlak czy przygotowany dla wózków podjazd. Jak prezentuje się widok ciężko powiedzieć, ponieważ w momencie otwarcia widok przysłaniała mgła. W okolicy to trzecie takie miejsce, które wspólnie tworzą „podniebny trójkąt”. Koszt powstania tego miejsca nie jest znany, ale komentujący zauważają, że zwykła drabina byłaby wyższa i pewnie tańsza, a podobną rolę mogłaby pełnić zwykła paleta. Roman Bereźnicki, nadleśniczy Nadleśnictwa Świdnica stwierdził:

Zdecydowanie jest zapotrzebowanie na takie punkty widokowe. Mam nadzieję, że tutaj ludzie też będą chętnie się zatrzymywać, aby zobaczyć to, co najładniejsze wokół nas.
Komentujący odpowiedzieli:

To jest skecz na cześć Monthy Pytona, czy to się dzieje naprawdę?

Osoby cierpiące na lęk wysokości proszone są o zachowanie szczególnej ostrożności. Dzieci nie mogą przebywać na platformie widokowej bez opieki osoby dorosłej.

Obowiązkowo ten cud budowlany trzeba zobaczyć. Konstrukcja na miarę piramid

interia.pl

#2. Kościół walczy o promocję na działkę... modlitwą

uid_fc5bd35e5bfa01ee55763288a1436bb01563183826533_width_1280_play_0_pos_0_gs_0_height_720_mimo-incydentu-kaplan-odprawil-msze-sw-do-konca-fot-shutterstockpeacepix.jpg

We wsi Skowarcz w województwie pomorskim mieszka około 1000 osób. Ksiądz proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w pobliskich Pszczółkach chce wybudować nowy kościół, a na ten cel potrzebuje ziemi, tej ziemi. Gmina ma możliwość sprzedaży terenu pod kościół z bonifikatą sięgającą nawet 99 proc. Nie ma na to zgody, ponieważ gmina chciałaby uzyskać pełną rynkową cenę i przeznaczyć pieniądze na inwestycje. Ksiądz jednak nie poddaje się i z tej okazji odbyła się msza, której intencja brzmiała: „Światło Ducha Świętego dla Pana Wójta i dla całej Rady Gminy Pszczółki w podjęciu decyzji o przydziale działki pod Kościół w Skowarczu”. Na początku była mowa o jednym hektarze, później teren zmniejszono o połowę. Ksiądz nie ma wątpliwości:

Kościół tam będzie, bo jeśli jest dzieło Boże to wcześniej czy później kościół tam będzie. Nie wiadomo czy za czasów tej rady, czy za tego proboszcza, ale będzie. Problem polega w tym, żeby był w ładnym miejscu, żeby ludzie się cieszyli. Żeby mogli godnie świętować, mieć swój kościół.
se.pl

#3. Wyniki kontroli kierowców

main_32nowa_us_uga_ubera.jpg

1098 kontroli, 114 kierowców bez licencji, 44 kierowców z fałszywym prawem jazdy oraz 65 bez uprawnień do prowadzenia pojazdów, 5 pijanych, 2 na środkach odurzających, 19 nielegalnie przebywających w Polsce. Do tego 44 pojazdy w tak złym stanie, że wymagały odholowania. Są to dane z wyników kontroli, które przeprowadzono wśród kierowców korzystających z aplikacji mobilnych do przewozu osób. Liczba taksówek w tym roku urosła do prawie 27 tys. To dwa razy więcej niż w latach 2019-21.

radiozet.pl

#4. Kompletnie pijana testowała autoPo ilu promilach poznacie, że ktoś jest pijany? Pół, jeden, dwa, a może trzy? Naszą bohaterką jest 37-letnia Ukrainka, która mimo że miała 2,8 promila, nie wzbudziła żadnych podejrzeń. Kobieta chciała kupić samochód i udała się na jazdę próbą do miejscowości Gręzów w województwie mazowieckim. Sprawę opisał Tygodnik Siedlecki, kobiecie zabrano uprawnienia. Pasażerem był właściciel samochodu, który zdarzenie opisuje tak:

Od kobiety nie wyczułem alkoholu. Wsiadła za kierownicę i normalnie wyjechała z bramy. Przejechaliśmy ok. 1 km. Kierująca prawdopodobnie pomyliła pedał gazu z hamulcem. To był samochód z automatyczną skrzynią biegu. Wielkim zaskoczeniem dla mnie, jak i dla osób będących przy zdarzeniu, był wynik zawartości alkoholu w jej organizmie.

tygodniksiedlecki.com

#5. Wpadka TVP, która idealnie pasuje do mistrzostw w Katarze


Rozpoczęły się MŚ w piłce nożnej w Katarze i czas żniw dla spostrzegawczych. Na początek obrazek z pierwszego meczu, który podbił internet. Wiadomo, że to przypadek, ale biorąc pod uwagę to, co słyszymy od wielu miesięcy na temat wykorzystywania pracowników przy budowie stadionów, może budzić niepokój. Nieoficjalne dane mówią o setkach osób, które zginęły w wypadkach. Widzowie TVP, kiedy mówił Maciej Kurzajewski, mogli zobaczyć napisy o treści:

Chrześcijańską posługę potrzebującemu niosę. Ja też jestem potrzebujący. Dawaj pieniądze, bo zaraz wszyscy traficie do obozu.
Napisy szybko zniknęły, ale internet nie zapomina.

sport.pl

W poprzednim odcinku: Kibice dzielą się warunkami, w jakich zostali umieszczeni w trakcie mundialu w Katarze

252
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu Prośba od Alicji, którą spotkałeś na imprezie – Demotywatory
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu O tym, jak raz sobie umarłem, ale po drodze coś poszło nie tak
Przejdź do artykułu Najmocniejsze cytaty – Charlize Theron obraża Afrykanerów, mówiąc w wywiadzie o ich języku
Przejdź do artykułu Kompilacja poruszających fotografii
Przejdź do artykułu Największe obciachy – Kibice dzielą się warunkami, w jakich zostali umieszczeni w trakcie mundialu w Katarze
Przejdź do artykułu Mistrzowie Internetu – Ksiądz Janusz został zaorany
Przejdź do artykułu Najdziksze newsy tygodnia – władze Kataru zrobiły kibicom piłkarskim niemiłą niespodziankę w ostatniej chwili
Przejdź do artykułu Agentka FBI przedstawia 9 sposobów na przejrzenie drugiej osoby
Przejdź do artykułu Oto rzeczy nie do pomyślenia w Polsce, ale całkiem normalne w Peru
Przejdź do artykułu Najmocniejsze cytaty – Rosjanie tłumaczą się, czemu strzelają rakietami w Ukrainę

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą