Szukaj Pokaż menu

Oto jak średniowieczni artyści wyobrażali sobie zwierzęta, których nigdy w życiu nie widzieli

50 792  
191   33  
Zastanawialiście się kiedyś, jak ludzie wyobrażali sobie egzotyczne zwierzęta w takim średniowieczu (i nieco później)? Poniżej mamy kilka przykładów, które doskonale pokazują, jak to wyglądało. Autorzy tych dzieł mieli za zadanie namalować dane zwierzę bez oglądania go na oczy.

Najmocniejsze cytaty – Glapiński porównał rządy PiS do działań Hitlera

48 938  
240   64  
Dziś w odcinku:
  • Dziennikarz rozszyfrował, kto dostanie Nobla
  • Kaczyński o kartoflach, dzikach i biedzie
  • Roger Waters uważa, że jest na celowniku Ukraińców
  • Książę George gra kartą „Tata Król”

Najdziksze newsy tygodnia – studenci wywalili wykładowcę z pracy, bo zajęcia były ich zdaniem zbyt trudne

73 141  
290   160  
W dzisiejszym odcinku będziemy rozkoszować się wyrokiem skazującym dla naczelnego szarlatana z Polski, zobaczymy świętego, który objawił się na balustradzie i sprawdzimy, dlaczego mężczyźni biorą się za granie metalu.

#1. Kalifornia wprowadza prawo zezwalające na przechodzenie przez jezdnię poza przejściem dla pieszych

l_19816449a338d741.jpg

Rasizm to piękna sprawa. Człowiek może uznać cokolwiek za rasistowskie i władze już pędzą, by go pogłaskać po głowie – przynajmniej w Kalifornii. Niedawno pisaliśmy o zakazie cytowania utworów rapowych podczas rozprawy sądowej BO RASIZM, a teraz śpieszymy donieść o prawie, ponownie wprowadzanym w Kalifornii, które będzie pozwalało mieszkańcom stanu na przechodzenie przez jezdnię w miejscu nieoznaczonym jako przejście dla pieszych. Nowe prawo ma związek z aresztowaniami i postrzeleniami osób czarnoskórych, które policja zatrzymywała po przejściu przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. Przez jezdnię będzie można legalnie przejść poza pasami tylko jeśli nie spowoduje się zagrożenia w ruchu drogowym.

#2. Mężczyzna w garniturze biegał po zadaszeniu 23-piętrowego budynku

l_1981647315963bc3.jpg

Czasem człowiek odbierze taki telefon, że po zakończeniu rozmowy ma ochotę biec przed siebie aż do utraty przytomności. Jeden z mieszkańców Nowego Jorku mógł przypłacić swoją przebieżkę czymś znacznie cenniejszym – swoim garniturem. Do niebezpiecznej sytuacji doszło na Manhattanie, gdzie po zadaszeniach jednego z wysokich budynków biegał biznesowo ubrany mężczyzna. Jak donoszą świadkowie, którzy nagrali zdarzenie z budynku naprzeciwko, biegacz najpierw rozmawiał przez telefon, a po zakończonej rozmowie zaczął przeskakiwać kolejne zadaszenia. Nie wiadomo, kim był ten elegancki jegomość ani dlaczego ryzykował życie, biegając po mokrej od deszczu powierzchni, ale ostatecznie wbiegł do okna, z którego wcześniej wypełzł.

#3. Znany popularyzator pseudomedycyny, inżynier Jerzy, został skazany prawomocnym wyrokiem sądu

1981654bc8131da22.jpg

Ćwierkał, ćwierkał i się doćwierkał… Znany popularyzator „niekonwencjonalnych” metod leczenia, Jerzy Z., usłyszał wyrok skazujący w sprawie wytoczonej mu przez wielkopolskich lekarzy. Sprawa miała związek z wydarzeniami z 2018 roku, gdy na oddział jednego ze szpitali w Poznaniu trafiła 14-miesięczna dziewczynka zarażona pneumokokami. Dziecka nie udało się uratować, a spory w tym udział mieli zapewne jego rodzice-antyszczepionkowcy. Na wydarzenia z Poznania zareagował wówczas naczelny polski szaman, wielki orędownik leczenia witaminą C, który w nienawistnym poście na Facebooku pisał między innymi:
Najchętniej odrąbałbym im te durne lekarskie łby (…).
Teraz Z. poniesie konsekwencje swoich wypowiedzi. Sąd skazał bowiem Z. na karę 6 miesięcy ograniczenia wolności i 30 godzin prac społecznych oraz zobowiązał pozwanego do wpłacenia 20 tys. zł na Polski Czerwony Krzyż.

#4. Wykładowca wyleciał z pracy, bo studenci skarżyli się na zbyt trudny materiał do nauki

l_198164688d1407b4.jpg

Żyjemy w naprawdę świetnych czasach. Jak cię karzą za łamanie przepisów, to krzycz, że trzeba zmienić przepisy, a jak nie ogarniasz materiału na studiach, na które się dobrowolnie wybrałeś, to zacznij się żalić, że jest za trudno. Proste. Z rozwiązania uszytego na miarę czasów skorzystali studenci medycyny jednego z roczników na Uniwersytecie Nowojorskim. Studenci mieli problemy z zaliczeniem chemii organicznej na zajęciach Maitlanda Jonesa Jr., więc zamiast jak normalni studenci chlać przez cały semestr i wziąć się naprawdę do nauki na kilka dni przed zaliczeniem, złożyli petycję ws. odwołania swojego wykładowcy. Petycja przyniosła oczekiwany skutek i były wykładowca Princeton stracił posadę. Jednak sam zainteresowany tłumaczy, że studenci mieli problem z rozumieniem podstawowych zagadnień wykładanych na kursie, rozleniwili się w trakcie pandemii, nie uczęszczali na zajęcia i nie zapoznawali się z materiałami z zajęć.

#5. Na balustradzie osłaniającej schody jednego z irlandzkich gospodarstw domowych objawił się Ojciec Pio

l_198164959f724bd5.jpg

Balustrada wewnątrz domu należącego do jednej z mieszkanek miasta Limerick w środkowo-zachodniej Irlandii musiała powstać z wyjątkowej jakości drewna. W końcu znany święty nie będzie objawiał się w byle brzozie czy innym klonie… Ojciec Pio wybrał balustradę 80-letniej Kay, która zadzwoniła nawet do jednej z miejscowych rozgłośni radiowych, żeby opowiedzieć o tym wyjątkowym zdarzeniu.
To jest niewiarygodne. To prawda […]. O mój Boże, nie mogę w to uwierzyć. To ojciec Pio.
Kobieta wysłała na dowód zdjęcie balustrady, na którym jak byk widnieje twarz włoskiego świętego.

#6. Heteroseksualni mężczyźni zaczynają grać muzykę metalową, by zaimponować innym heteroseksualnym mężczyznom

l_198164852a85fed6.jpg

Właśnie pada jeden z największych mitów o motywacji mężczyzn do grania muzyki metalowej. Otóż nie biorą się oni za to ku chwale Szatana ani w nadziei na otrzymanie roli w reklamie szamponu do włosów. Główny powód, dla którego heteroseksualni mężczyźni uczą się gry na gitarze, by grać metal, stanowi chęć zaimponowania innym heteroseksualnym mężczyznom. Tak wskazują badania, których wyniki opublikowano w piśmie naukowym pod patronatem Amerykańskiego Towarzystwa Psychologicznego. Autorzy badań przepytali 44 gitarzystów metalowych o ich motywacje do wielogodzinnych ćwiczeń gry na gitarze. Z ankiety wynika, że gitarzyści ćwiczą akordy, by uprawiać seks z kobietami, ale wysokie umiejętności techniczne takie jak szybkość i zwinność mają stanowić sposób zastraszania innych heteroseksualnych mężczyzn.

Nie musisz być ani mężczyzną, ani hetero – nawet stuprocentowe cioty w rurkach mogą czytać newsy z poprzedniego odcinka.
290
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu Najmocniejsze cytaty – Glapiński porównał rządy PiS do działań Hitlera
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu Agenci nieruchomości poprosili go o wysłanie kilku zdjęć, żeby potwierdzić, że z mieszkaniem wszystko jest OK. Wysłał im więc to
Przejdź do artykułu Najmocniejsze cytaty – Glapiński porównał rządy PiS do działań Hitlera
Przejdź do artykułu Akcja pod prysznicem
Przejdź do artykułu Największe obciachy – Marianna Schreiber nagrała rapsy
Przejdź do artykułu Przemiana kobiet po wizycie u stylistki
Przejdź do artykułu Najmocniejsze Cytaty - Dan Bilzerian zaszokował wszystkich wyznając, ile razy w tygodniu uprawia seks
Przejdź do artykułu Lekarze dzielą się kwestiami medycznymi, które ich zdaniem powinien znać każdy człowiek
Przejdź do artykułu Trzecia wielka fala reakcji na petycję Czechów w sprawie przejęcia Kaliningradu
Przejdź do artykułu Największe obciachy - Mężczyzna skarży się, że ludzie uważali, iż jego dziewczyna spaceruje nago po lotnisku

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą