Szukaj Pokaż menu

Ludzie o niecodziennym wyglądzie XIV

59 076  
251   38  
Czas by znów się spotkać z ludźmi o dość unikalnych cechach genetycznych. Oto co chcą nam pokazać i przekazać.

Magia! 7 historycznych ciekawostek z dziedziny, której… daleko do nauki

27 580  
98   19  
Ponieważ na historię magii w szkołach nie mamy raczej co liczyć, czas aby samemu uzupełnić absolutnie niezbędne informacje. Wiedza przyda się np. na egzaminach wstępnych do Hogwartu.

Cyberpunk z nową aktualizacją - W co jest grane?

32 857  
127   49  
W dzisiejszym odcinku obejrzymy sobie Gothica zaprezentowanego dziennikarzom w 2000 roku, przyjrzymy się pewnemu wyciekowi i poznamy nieco bliżej nową aktualizację do Cyberpunka.

#1. Tak mógł wyglądać pierwszy Gothic


Mamy rok 2000. Studio Piranha Bytes zaprasza dziennikarzy na pokaz dema swojej najnowszej gry zatytułowanej Gothic. Każdy obecny na prezentacji mógł zobaczyć dokładnie to samo, co możecie obejrzeć poniżej. Do sieci trafiły bowiem niedawno materiały przedstawione przez niemieckie studio.

Mowa o niemal godzinnym gameplayu, na którym możemy podziwiać pierwszego Gothica w bardzo wczesnej wersji. Najwięksi fani po zapoznaniu się z materiałem na pewno będą w stanie wyłapać co najmniej kilka różnic względem finalnej wersji produktu.

https://youtu.be/eyj6TxUzRjc
W oczy rzuca się przede wszystkim samouczek, przez który przeprowadzany jest gracz po rozmowie z Diego. Wszyscy przecież dobrze wiemy, że Gothic nie miał samouczka, a Bezimienny był od razu rzucany w wir przygód.

#2. Gothic Remake pojawił się w polskich sklepach, a wraz z nim data premiery i cena


W wielu polskich sklepach (takich jak na przykład Media Expert) pojawiły się niedawno oferty przedsprzedaży gry Gothic Remake. Dzięki nim mogliśmy dowiedzieć się, na kiedy planowana jest premiera gry oraz, jak będzie wyglądała jej cena w Polsce.

Według karty produktu gra ma zadebiutować w 2023 roku, a jej cena ma wynosić 249 zł dla wersji na PC. Czy to dużo? Dla jednych pewnie tak, dla innych nie. Warto w tym miejscu nadmienić, że cena konsolowa sięga nawet 279 zł.


Oficjalny polski dystrybutor gry (PLAION) potwierdził, iż informacje prezentowane w sklepach są jak najbardziej prawdziwe. Należy w tym miejscy jednak zaznaczyć, że w kwestii daty posłużono się tutaj tzw. placeholderem i trzeba jeszcze poczekać na oficjalne ogłoszenie daty premiery przez THQ Nordic.

W kwestii ceny sprawy przedstawiają się podobnie. Mamy tutaj do czynienia ze spodziewaną ceną detaliczną dla Europy Zachodniej, która wynosi 59,99 EUR, co u nas przekłada się na 279,99. Należy jednak spodziewać się, że partnerzy handlowi zaoferują grę swoim klientom po nieco niższej cenie.

#3. Cyberpunk z nową aktualizacją


Cyberpunk 2077 otrzymał nową aktualizację 1.6 zatytułowaną Edgerunners Update. Wśród najważniejszych zmian można wymienić choćby:

  • Trzy misje poboczne i jedenaście nowych broni;
  • Roach Race – czyli minigra, w której ścigamy się Płotką znaną z Wiedźmina;
  • Możliwość zapisywania strojów bez zmiany statystyk pancerza;
  • Postępy międzyplatformowe – teraz kiedy zalogujemy się na innej platformie, możemy pobrać swoje postępy z chmury;
  • Poprawki licznych błędów.

Pełna lista zmian dostępna jest tutaj.

#4. Opis kolejnej gry z cyklu Assassin’s Creed wyciekł do PS Store


Kolejny tydzień, kolejna wpadka. Tym razem chodzi o najnowszą odsłonę gry z serii Assassin’s Creed zatytułowaną Mirage. Jej pełny opis pojawił się niedawno w PS Store. Po czasie został oczywiście usunięty, jednak wiele osób zdążyło już go zobaczyć:

Poznaj historię Basima, przebiegłego ulicznego złodzieja, który szuka odpowiedzi i sprawiedliwości na ulicach tętniącego życiem IX-wiecznego Bagdadu. Za sprawą tajemniczej starożytnej organizacji znanej jako Ukryci stanie się on zabójczym mistrzem asasynów i zmieni swoje przeznaczenie w sposób, którego nigdy by sobie nie wyobraził.
Poznaj nowoczesne podejście do ikonicznych funkcji i elementów gameplayu, które od piętnastu lat definiują serię.
Płynnie przemierzaj miasto, wykorzystując ruchy parkourowe, i ukradkiem eliminuj cele, dokonując więcej brutalnych zabójstw niż kiedykolwiek wcześniej.
Zwiedzaj niesamowicie zagęszczone i tętniące życiem miasto, którego mieszkańcy reagują na każdy twój ruch, i odkrywaj tajemnice czterech unikalnych dzielnic Bagdadu z okresu jego złotego wieku.

#5. Do sieci wyciekła grafika z Assassin’s Creed Mirage


Dzisiejszy odcinek kończymy krótką informacją dotyczącą kolejnego wycieku związanego z Assassin’s Creed Mirage. Tym razem jest to grafika przedstawiająca głównego bohatera – Basima Ibn Ishaqa.


Połączenie grafiki z opisem z PS Store z powyższego punktu daje nam już całkiem niezły obraz tego, jak ostatecznie będzie prezentował się Mirage. Jeśli jednak jesteście żądni dodatkowych informacji na teram kolejnej odsłony serii, to obejrzyjcie sobie dzisiejszy pokaz Ubisoft Forward. Transmisja rozpocznie się o godzinie 21 polskiego czasu.

W tym tygodniu w Epic Games Store możecie zgarnąć za darmo grę Hundred Days — symulator winiarstwa.

W poprzednim odcinku: Blizzard postanowił zrobić psikusa graczom Diablo Immortal, którzy działali w szarej strefie

127
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu Magia! 7 historycznych ciekawostek z dziedziny, której… daleko do nauki
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu 6 fatalnych skutków ubocznych, jakie przyniosły ze sobą nowe technologie
Przejdź do artykułu 7 epickich gier starszej daty, które najprawdopodobniej pominąłeś, ale całkiem niesłusznie
Przejdź do artykułu Sprawdź wzrok i znajdź dziecko
Przejdź do artykułu Misje w grach komputerowych, które były tak trudne, że doprowadzały graczy do szału
Przejdź do artykułu Faktopedia – Co robią naukowcy, kiedy im się nudzi
Przejdź do artykułu "Polybius" - tajemniczy automat, który w latach 80. przejmował kontrolę nad umysłami małoletnich graczy
Przejdź do artykułu Jak z taniej zabawki Sokoła Millenium dla dzieci zrobić prawdziwy, pełnoprawny model
Przejdź do artykułu Wielopak Weekendowy CMXCIV - Nawet nie spróbował się postawić!
Przejdź do artykułu FIFA 23 to zakończenie pewnej ważnej dla gier epoki

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą